Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki "kapná" a gyereket? Mostaná...

Ki "kapná" a gyereket? Mostanában megromlott a kapcsolatunk, valószínűleg két felé megyünk.

Figyelt kérdés

23 éves egyetemista vagyok, még nem dolgoztam ( kioktatást nem kérek köszi) és védekezés MELLETT becsúszott egy baba. Megtartottuk, összeköltöztünk, minden szép és jó volt. De megromlott a kapcsolatunk, mindketten hibásak vagyunk, neki van is valakije. Így nyilván már nem akarok semmit tenni az ügy érdekében. Nos a lényeg, hogy ő nagyon jó apa, van munkája de saját lakása nincs. Nekem sincs lakásom, szüleimnél lakhatnék, mert a tanulmányi ösztöndíjból (szociálist nem kapok), gyesből és családi pótlékból nem tudok fenntartani egy albérletet. Apasági nyilatkozat van, a kisfiú az ő nevén van és ő is magánál szeretné tudni a babát ( 8 hónapos).

Ha perre vinné az ügyet kinek ítélnék valószínűleg?


2011. ápr. 8. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
neked
2011. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel te.


Egyrészt 3 éven aluli gyereket szinte soha nem ítélnek az apának, másrészt ahhoz, hogy elvegyék tőled, minimum az kéne, hogy igyál, drogozz, ne gondozd a fiadat. Hidd el, az anyagiak számítanak legkevésbé, törvény mondja ki, hogy a gyereket csupán anyagi okok miatt nem lehet kiszakítani a családjából, az anyjától. Amíg nem éhezik, nem fázik, tudsz róla gondoskodni (mindegy, hogy kinek a házában), addig a bíróság nem fogja elvenni tőled.


Nem kell aggódnod.

2011. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Neked. A baba még nagyon-nagyon pici, hacsak nem vagy drogos/alkoholista/gyerekbántalmazó, akkor neked ítélik. De ha jó a kapcsolatotok, akkor a láthatást nem kell csak a bíróságra bízni, hanem akkor látogathatná, amikor akarja, el is viheti (persze ha már nem szopizik annyit :) ) mert a szétválásotokkal csak neked nem lesz párod, a babának ugyanúgy apukája marad.
2011. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szinte biztos,h te kapnád!
2011. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem akarnám elvenni tőle. Mondom, nagyon jó apa. Ez a kisfiú a mindene. De mivel a házasságából született egy lánya ( feltételezzük, hogy az övé, az anya tagadja, így nem is láthatja a kicsit), nincs láthatása, így félek attól, hogy akár elrabolná, ha nekem ítélik. Pedig én tényleg próbálok valami optimális megoldást találni. A félsz viszont itt van bennem.
2011. ápr. 8. 15:34
 6/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszaitokat!
2011. ápr. 8. 15:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ha békében el tudtok válni és normális áll ahhoz,h milyen időközönkét lássa akkor szerintem nem kell tartani a gyermekrablástól!külföldi az apa?
2011. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem külföldi. De ő azt mondja, hogy nem képzelem, hogy majd ő hazajön munkából és nem lesz ott neki a gyerek...de addig ki vigyázna rá? Tudtommal a barátnője is dolgozik... Arról nem is beszélve, hogy én vagyok az anyja. Jaj de bonyolult ez, nem tudom mi lesz :(
2011. ápr. 8. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

Én nem akarnám elvenni tőle. Mondom, nagyon jó apa. Ez a kisfiú a mindene...

Hát én neki adnám,mert neked csak teher szegény baba.Sajnálom de ezt érzem ki a kommentekből.

2011. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, érdekes, hogy ezt érzed, mert nem így van.
2011. ápr. 8. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!