Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha a rokonok sírjához a...

Baj ha a rokonok sírjához a temetőbe délelőtt mentem ki?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert bár rengeteg voltak délelőtt is, de pár éve este felé mentem ki, és akkor mégtöbben. Szóval délelőtt akartam kimenni, nem este amikor tömeg van. Valaki azt mondta, hogy este illő kimenni. Tényleg?

2011. nov. 1. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megemlékezik valaki, akkor nem hinném, hogy többet ér az a megemlékezés, ami este történik, mint az, ami délelőtt.


Én mondjuk eleve képmutatásnak tartom azt, hogy az ember az elhunyt hozzátartozókról évente egy napon emlékezzen meg, de ez most nem tárgy.

2011. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor mész ki amikor akarsz. Én régen is jártam este de akkor mindig órákig keresgéltem a nagyapám sírhelyét. Én azért járok nappal mert úgy 5 perc alatt megtalálom a rokonaim sírhelyét, nincs akkora tömeg és legalább látom hogy hova lépek. Egyszer majdnem bele estem egy félig nyitott sírba.
2011. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Mi például minden évben több helyre is el szoktunk menni, ezért be kell osztanunk, hogy mikor hová megyünk (napok óta úton vagyunk). Sajnos ezt is csak azért csináljunk, hogy megfeleljünk a rokonságnak. Én valahogy úgy érzem, hogy nem csak ezen az egy napon kellene gondolni az elhunyt szeretteinkre és nem drága mécsesek és koszorúk vásárlásával kellene kimutatni az érzelmeket. Sajnos ez az ünnep is inkább már a pénzköltésről szól és nem arról, amiről kellene.
2011. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezen ne idegeskedj!

Én sem rajongok a tömegért, így általában délelőtt megyek ki. Sőt, ha vidékre is megyek, akkor valahová csak délelőtt tudok eljutni. Még nem szólt meg érte senki, de ha megtennék, akkor sem adnék a szavukra. Aki még ebbe is beleköt, annak érezhetően nincs ennél fontosabb dolga - és akkor én fosszam meg ettől a kis örömétől? :) Felőlem mondhat, amit akar :)

2011. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem számít mikor mész ki, a lényeg hogy kimentél. Én még nem voltam. Akkor szoktam menni, amikor már senki (vagy nagyon kevesen) nincs. ez kb este 10-11, vagy később is. Tesómmal, b.mőmmel szoktam menni ilyenkor.
2011. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pld én tegnap voltam kint,,,nem az a lényeg mikor mész,hanem gondolni kell kicsit rájuk is és imádkozni értük én ezt teszem.
2011. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én szombaton mentem ki, én se bírom a tömeget. Majd ma este itthon gyújtok gyertyát.
2011. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tragédia történt! Szerintem ásd el magad, mert megvetnek ezért az emberek, úgyhogy nem merj többet a szemük elé kerülni!
2011. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
mi mindig este járunk ki a temetőbe halottak napján. szerintem akkor jobb, meg illendőbb is menni. ha délelőtt mész, az olyan, mintha csak letudni akarnád az egészet, hogy jó van, itt is voltam. szóval szerintem egyáltalán nem szép dolog, de a te lelked tudja...
2011. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 ava87 ***** válasza:
100%

Kedves 9. válaszoló.

Egy: nem ma van halottak napja, hanem holnap.

Kettő: halottak NAPJA a neve, nem halottak délutánja vagy estéje.

2011. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!