Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban ilyen "rosszak"...

Cirmos62 kérdése:

Valóban ilyen "rosszak" lennének a mai szülők?

Figyelt kérdés

Olyan sok tini és már nagykorú fiatal panaszkodik fűnek-fának a szüleire, hogy elgondolkodtatott, vajon a szülők lennének gonoszabban manapság, vagy pedig a gyerekeik várnak túl sokat csak tőlük, s ha azt nem kapják meg, világgá kürtölik szüleik "kegyetlenkedéseit".

Az én időmben - 30-40 évvel ezelőtt - sem voltak tökéletes szülők, sőt! Az enyémek is messze voltak ettől, és ezt gyerekként, tiniként is így gondoltam és most még inkább így érzem. Viszont soha nem panaszkodtam emiatt sem felnőttnek, sem pedig barátaimnak, és tőlük sem hallottam szidalmazni a szüleiket soha, pedig legalább lett volna annyi okunk erre, mint a mostani fiataloknak.

A lányom viszont képes minden barátja előtt lejáratni, hogy én milyen rossz és irigy vagyok, mert nem kap meg sok mindent, amit kíván.


2011. nov. 1. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem, csak (sajnos) túl sok joguk lett a gyerekeknek és ezzel vissza is élnek.

Régen ha rossz voltál, kaptál egy fülest és hogy ezáltal, vagy más miatt, de meg volt bennünk a tisztelet a felnőttek irányába (na jó, akkor is voltak kivételek).

Ma ha megpróbálsz kezet emelni egy kölyökre, akkor máris azzal fenyeget, hogy majd akkor elköltözik a másik szülőhöz (mert persze külön élnek) és egyébként is megy a gyámügyhöz, meg a bíróságra...


Azért csak ráférne némelyikre egy-két nyakas!



Akinek nem inge, nem veszi magára!

2011. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban elég sok a rossz szülő.De nem azért rosszak, mert szigoruak, éppen azért mert lesz*rják a gyerekeiket. Nem tudnak nevelni.

14 évesen már megy a szex, meg a piálás, na az ilyeneknek a szüleit igazán kérdőre vonnám, hogy normálisak-e félig.

2011. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy sok családban(mint ahogy nálunk is van), nincs ideje a gyerekekre, mert a munka és a pénznélküliség, és ebből kifolyólag annak hajszolása miatt fáradt már ahoz, hogy meghallgassa a gyereket. Így a gyerek flusztrált lesz, mert nincs ki meghallgassa és elkezd egyre eltávolodni a családtól. Ezt a szülő rossz szemmel nézi, majd, hogy a gyerek több időt töltsön a családdal elkezdi tiltani a barátaitól, s a gyerekegyedül marad a problémáival.

Én ezt tapasztalom.

2011. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Rengeteg a rossz szülő, elég csak elolvasnod pár kérdést, némelyiket szülőnek sem nevezném, de sok olyan gyerek is van, akinek lehetne bármilyen szülője, semmi nem lehetne jó neki.

2011. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Annak, hogy így tűnik, több oka van.. egyrészt: van internet.. vadidegenek tudják megvitatni egymással, hogy kinek milyen van, kinek milyen gonoszak a szülei, erre rálicitálnak, vagy épp sopánkodnak, hogy milyenek a mai fiatalok.. pusztán azért, mert a neten látták, olvasták. Ha mindez nem lenne, csak a szomszédban hallanánk róla néhanapján, nem tűnne ennyire rossznak a helyzet. Másrészt.. talán ez is az információáradatnak köszönhető, de a gyerekek és a szülők is egyre inkább úgy vélik, nekik jogaik vannak csak, kötelességeik nincsenek.


Szerintem semmivel sem jobbak/rosszabbak sem a szülők, sem a gyerekek, egyszerűen több család és nevelésmintát látnak, és a szomszéd kertje mindig zöldebb, ráadásul új terünk is van arra, hogy ezt világgá is kürtöljük...

2011. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Ma a gyerekeknek jogai vannak,de kötelessége nem igen.

Régen a gyerekek kértek bocsánatot a szülőktől,ma a szülőktől várják el a gyerekek ezt.

Kicsi koruktól elkényeztetik őket.

2011. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az első válaszadóval én is egyetértek, de az is igaz lehet, hogy a szülők is sokkal jobban le vannak terhelve az anyagiak előteremtésével, mint azelőtt. Kimerülnek testileg-lelkileg, mire oda jutnak, hogy családi életet is éljenek. Annyira elanyagiasodott világot élünk, sajnos sokszor pont a gyerekek igényeinek kielégítése érdekében fordítanak túl sok időt a pénzkeresésre, miközben a gyerekek elkallódnak, hiába a márkás ruha, telefon, számítógép, zsebpénz, jobb esetben különórákra járatás. Akinek pedig nem telik rá, az ad okot a különböző konfliktusokra szülő és gyerek között. Tisztelet a kivételnek, mert vannak megértőbb gyerekek is.

Két gyerekem van, és egyformán igyekeztünk nevelni őket, mégis ég és föld a különbség kettejük között. Igaz, 9 év a korkülönbség a fiú javára, aki mindig sokkal megértőbb volt, mint most a lány.

2011. nov. 1. 18:39
 8/12 anonim ***** válasza:

azért figyelni kell arra a dologra is, amit tinikornak nevezünk

ebben az időszakban a többségnél a szülő ellenség.

ezt hormonok okozzák semmi egyéb.

2011. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

"Valóban elég sok a rossz szülő." Igen de nem mindig lehet ott és foghatja a gyerek kezét, hiszen az nem is enegedné.


"14 évesen már megy a szex, meg a piálás"

Ahogy anno Veres Pali bácsi mondotta volt, hiába parancsolja meg a szülő a gyereknek, hogy este nyolcra legyen otthon, mert mi van akkor ha őt már hétkor felcsinálják?!


"nincs ideje a gyerekekre, mert a munka és a pénznélküliség" Hihetetlen de régen is dolgoztak a szülők és akkor is csavarogtunk, játszottunk, de nem gondoltuk a szüleinkről, hogy ők a rosszak!


"Rengeteg a rossz szülő, elég csak elolvasnod pár kérdést"

Én azért sok kérdésnél megkérdezném a másik fél véleményét is. Nevezetesen, hogy a szülő szemszögéből hogy is néz ki ez a dolog.


"Szerintem semmivel sem jobbak/rosszabbak sem a szülők, sem a gyerekek, egyszerűen több család és nevelésmintát látnak, és a szomszéd kertje mindig zöldebb, ráadásul új terünk is van arra, hogy ezt világgá is kürtöljük..."

Így van!


"ezt hormonok okozzák semmi egyéb"

A hormon nem egy új fejlesztés. Régen is volt mégsem kívántuk a szüleinket a pokolba. Legalábbis én nem tudok ilyesmiről és lehet hogy itt jön ismét képbe az internet.

Lehet akkor is megvolt, csak nem tudtuk ennyire lekommunikálni a dolgokat.

2011. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten vagyunk testvérek. Anyukánk 4 éves korom óta egyedül nevelt minket. Volt olyan amikor mi is kaptunk egy-egy pofont, vagy amikor még kicsik voltunk akkor egyet a fenekünkre, és nem lett tőle semmi bajunk. Egyszer nem jutott eszünkbe, hogy ezért elmenjünk a gyámügyre. Főleg, hogy mindig jogos volt, mert nem értettük meg amit anya kért. Apámat előbb járatnám le az emberek előtt,bár őt nem is ismerem, de őt sem szoktam, csak ha valaki kérdezi, hogy mit tudok róla akkor elmesélem, és ennyi. Szerintem tényleg ráférne némelyik fiatalra egy-két anyai, vagy atyai pofon, hogy tudják merre hány méter. Szörnyű, hogy mennyire szemtelenek lettek. Igaz, hogy én falun nőttem fel, de nálunk alap, hogy az időseket tisztelni kell, illetve akit ismerünk, vagy a szomszédunk, annak köszönünk. Ma ez már eléggé kezd kimenni a divatból, vagy legalábbis a gyerek nem akar köszönni, a szülő meg inkább nem erőlteti, mert akkor a gyerek mindenfélének elhordja. Ezen kéne változtatni. Persze ez nem minden esetben a szülők hibája, mert ők próbálják megteremteni a gyerekeknek a megfelelő hátteret, és foglalkozni velük amennyit csak lehet, ezért pedig a hála a legtöbb esetben a követelőzés, és a fenyegetőzés. Kivételek vannak, de sajnos már nagyon kevés. Én majd úgy szeretném nevelni a gyerekem, hogy tisztelje az embereket. Természetesen vannak olyanok akiket én sem kedvelek, főleg a romák közt, de ettől függetlenül tisztában vagyok vele, hogy köztük is vannak normálisak, és ugyanúgy vannak a magyarok közt is tahók. Lényeg, hogy némelyik fiatal magába szállhatna egy kicsit, hogy tényleg a szülő az aki rossz, és nem-e ő.

19L

2011. nov. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!