Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha ilyenek...

Mit tennétek, ha ilyenek lennének a nagyszüleitek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy apukád elhagyott téged, mikor még nagyon kicsi voltál, nem fizetett gyerektartást, nem látogatott, nem érdeklődött felőled, az se érdekelte, hogy van-e mit enned. Az ő szüleit szintén sosem érdekelted, mert olaszok, és tudták, hogy nem tudsz kicsiként olaszul, ezért nem is kínlódtak veled. Aztán 18 éves korodra megtanulsz rendesen olaszul, felveszed a kapcsolatot a nagyapáddal és ő örül, hogy végre tud veled beszélgetni, hiszen te tanulj meg kisgyerekként, egyedül egy másik nyelvet, de ő felnőttként csak azért nem keres, mert nem tud összetenni egy magyar mondatot. Szóval felkeresed és elmeséled neki az életedet, az érzéseidet és szeretnéd, ha magyarázatot adna arra, hogy miért nem kerestek téged évekig. Ő persze apádat védi, szerinte ebben nincs semmi kivetnivaló, hogy ilyen és azt mondja, hogy hát ez van, majd a te életedet alakítsd jobban. Ti hogyan éreznétek magatokat és mit tennétek ezzel a kapcsolattal?
2011. okt. 1. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Erről lehetne egy könyvet írni.
2011. okt. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Örülnék, hogy ha lenne nagyszülőm.
2011. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőknek kellett volna tartania a kapcsolatot az unokával, én ezért nem keresném a társaságuk, mivel ők sem keresték 18 évig az enyémet.
2011. okt. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Inkább ne legyen, minthogy csak fájdalmat okozzon.
2011. okt. 1. 22:48
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Olaszok....
2011. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

JJa az olaszok nagyon soviniszták tudnak lenni ha akarnak.

Ha gazdagok hasznéld ki kicsit őket, nem nagyon de egy külföldi rokony sokat dobhat a tanulmányaidon. esetleg külföldön tanulsz és segítene anyagilag vagy segítenek munkát tálalni. stb. Esetleg egy eltartási szerződést.

Ha erre sem alkalmasak és te nem szereted őket, ne törődj velük ha nem akarsz.

CSak azt tedd meg amit te szeretnél. Hozzájuk nem köt kötelesség.

2011. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Én nem kerestem volna őket. És azt sem értem, miért nem az apádon kéred ezt számon. DE fordítsuk meg.

A fiad elmegy külföldre, ott összejön egy nővel. Sosem találkoztál vele, azt sem tudod, kicsoda. A nő terhes lesz, de a fiad otthagyja, nem akar apa lenni. Évekkel később pedig megkeres a gyerek, akihez soha semmi közöd nem volt, és számon kéri rajtad a történteket.

Nekem ez elég abszurd, ne haragudj.

2011. okt. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, tévedsz, mert a szüleim évekig együtt voltak és tervezett gyerek voltam, nem alkalmi kapcsolatból született. És szerintem ha valakinek a gyereke csinál egy gyereket, akiről nem gondoskodik, akkor minimum az, hogy elbeszélgetek a gyerekemmel, amiért ennyire tisztességtelen és megkeresem az unokámat, aki a saját vérem, hogy van-e szüksége valamire. De aztán lehet, hogy csak én gondolkodom így és tök természetes, ha egy gyerekkel és az anyjával ennyire aljasan elbánnak.
2011. okt. 1. 23:10
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

22.58

már ne haragudj, de te kritizálsz egy másik népet, miközben az az első gondolatod, hogy ha gazdagok akkor nyalizzon a kérdező..? Te sem vagy különb, ha ezt nem viccnek szántad.


Kérdező: ne a nagyszüleiden kérd számon az életed alakulását, hanem az anyukádon és az apukádon. Olaszországban nem olyan "divat" házasságon kívül gyereket vállalni, az a két öreg úgy élte le az életét, hogy amit a fiuk csinált, az "kis botlás" de ha a lányuk tette volna ugyanezt, akkor az borzasztó szégyen. Nem értek egyet ezzel, de ha közeledni akarsz a rokonaidhoz, akkor ezt meg kell értened. Valószínűleg jobb lesz neked, ha nem erőlteted a kapcsolatot, mert egy picit mindig érezni fogod, hogy szégyellik anyukádat, és ezért rád sem büszkék, hiába vagy az unokájuk.

2011. okt. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én nem kértem rajtuk számon semmit, csak kíváncsi voltam, mit reagál arra, hogy elmesélem az érzéseimet ezzel kapcsolatban. Nyilván az apámnak már írtam vagy ezer levelet kiskoromban, de egyre sem válaszolt soha. Egyébként ez nem igaz, hogy elítélnék a házasságon kívüli gyerekvállalást, a nagyapám nem élt házasságban a nagyanyámmal, el is hagyta és csinált még 2 gyereket, de azok anyjával sem él már együtt. Szóval az erkölcsről ennyit.
2011. okt. 1. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!