Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vége egy barátságnak?

Vége egy barátságnak?

Figyelt kérdés
A legjobb barátommal kb 2,5 hete megromlott a viszonyom. A kiváltó ok, hogy 2 hétvégén sem értem rá vele elmenni szórakozni (szerintem). Én most is csomó szívességet megtettem neki, ebben a 2 hétben, ő meg mintha le sem szarna. Épp, hogy beszélünk, van, hogy szó nélkül - el sem köszönve- távozik netről. Engem egy picit bánt, mert nagyon jó barátok vagyunk/ voltunk, de kezdem csak úgy érezni, hogy kihasznál. A héten is meg kellene tennem neki valamit, de lehet elgondolkodok rajta. Sok ilyen igaznak hitt barátom volt már:( 23 F
2011. nov. 2. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha azért megharagudott rád,hogy nem értél rá elmenni vele bulizni,akkor nem volt igazi barát.Nem gondolod,hogy esetleg valami más miatt sértődött meg?Lehet,hogy valami olyasmi van a dologban,amire te nem is gondolsz,de neki rosszul esett.Ebben az esetben viszont ahelyett,hogy leráz,inkább meg kéne beszélnie veled,ha valamivel megbántottad.A másik dolog,amit írtál,hogy kihasznál.Hát ha úgy érzed,hogy csak akkor kellesz neki,amikor segítségre van szüksége,különben undok veled,akkor jobb ha elfelejted ezt az embert.Mivel írtad,hogy ettől eltekintve jó barátnak tartottad,lehet,hogy szóvátehetnéd neki,hogy neked rosszul esik amit csinál.Mondd el neki,hogy szivesen segítesz neki dolgokban,de cserébe nem ezt várod,hogy le se szar,meg,hogy köszönés nélkül lelép.Ha ezeket elmondod neki,meglátod,hogy mit reagál és eldöntheted,hogy érdemes-e még energiát fektetni ebbe a barátságba!

21/L

2011. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából családi dolog miatt nem tudtam menni vele. Más miatt nem hiszem, igazából én nagyon türelmes vagyok, megbántani se szoktam senkit, inkább olyan "tűrök" típus vagyok.
2011. nov. 2. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos, ez most nem lesz szívmelengető, de: egyszer végetér szinte minden. A barátokat nem köti össze - jó esetben - semmilyen érdek, így egy megfáradt baráti kapcsolatnak is véget lehet vetni szép fokozatosan. Én elhiszem, hogy fájdalmas dolog ez, de a fájdalom mellett még megalázó is, ha a barátnak nevezett személy ki is használ. Legyen benned tartás, ezt nem fogod később bánni. Az emberek jönnek-mennek az életünkben, kevés olyan van, aki mellett hosszabb időre is lehorgonyozhatunk anélkül, hogy terhes lenne a kapcsolat bármelyik félnek.

Mikor mások nem jól bánnak veled, légy jó magadhoz. Te vagy az egyetlen ember, aki veled lesz életed végéig, ha ezzel a gondolattal megbarátkozol, nem fogod magad elhagyni akkor sem, ha mindenki más megteszi ezt veled.

Kitartás! :)

19L

2011. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pumika17 válasza:
Ne hagyd hogy segbebasszon !
2011. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Antimod ***** válasza:
Az én barátságom is ilyen semmitmondó okkal ért véget. De nyilvánvalóan nem ez volt a kiváltó ok, csak ürügy. Előfordul, hogy jó barátok annyira eltávolodnak egymástól érzelmileg, fejlődésileg, életszemléletileg mire felnőnek, hogy "egy utcában laknak, mégse köszönnek egymásnak többé" (ezt egy tanárom mondta anno így). Ez az élet rendje.
2011. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én egy ilyen kapcsolatra nem mondanám, hogy a legjobb barátom, akkor sem ha ő lenne az egyetlen barátom, ez nem barátság hanem haverság, de annak is a gyenge fajtája
2011. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont most járok ugyanebben a cipőben.Egy baleknek érzem magam mert én is mindent megtettem amire kért és első szóra ugrottam amikor szüksége volt rám. Most nekem lenne szükségem rá,de zárt ajtókon kopogtatok. Mindenkinek kell egy igazi barát aki mindig mellette áll mindenben de úgy látszik,hogy mi melléfogtunk. Már ne tegyél meg neki semmit szerintem és légy elérhetetlen a számára.Ne hagyd,hogy most is kihasználjon és próbálj meg új barátot keresni. Én már nem tudok mit tenni mert az illetőnek nincs már szüksége rám mert talált egy másik kihasználható emberkét de ha visszapörgethetném az időt akkor az utolsó közös napunkon nem segítséget nyújtottam volna neki hanem elküldtem volna a francba.
2011. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!