Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogyan mutathatom...

Mit tehetek, hogyan mutathatom ki hogy 100%-ig mellette állok?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni, ha egy olyan embernek van szüksége most segítségre, aki útálja, ha sajnálják? Szeretném ha érezné hogy mellette vagyok, együtt érzek vele, legszívesebben megölelgetném. De nem tudom, mit tegyek, hogy ne "zavarjam el" azzal, hogy sajnálom. Azért nem tudom, ilyenkor mit "szokás" tenni, mert én szeretem ha sajnálnak és szeretem magam sajnáltatni, és így állok máshoz is. Légyszi csak értelmes, normális válaszokat! Köszönöm, rengeteget segítene.
2011. nov. 2. 23:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Még hozzá kell tenni, hogy őt magát még nem ismerem annyira, ezért tettem fel a kérdést nyilván.
2011. nov. 2. 23:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden normális ember utálja, ha sajnálják. Úgyhogy ezt ne is mondd neki. Ha konkrét problémája van, akkor azt segítsd megoldani, ezzel mutathatod, ki, hogy mellette állsz.
2011. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem szeretem, ha sajnálnak! 4 hónapja elveszítettem az Édesanyámat és persze sokan sajnálni kezdtek, de kértem, hogy ne tegyék. Én azt "szeretem" ilyenkor, hogyha meghallgatnak, vagy az is elég nekem, hogyha érzem, hogy mellettem vannak, az sem baj, ha mindketten csak hallgatunk. A lényeg, hogy azt nem szeretem, hogyha mondják, hogy "sajnállak!", vagy nem szeretem, hogyha ilyenkor megölelnek. Tudom, hogy a jó szándék vezeti ilyenkor az embert, csak ilyenkor az az érzésem, hogy gyenge vagyok.


Nem tudom, hogy mi a gond, ezért azt sem tudom, hogy lehet-e rajta változtatni, de ha nem, akkor tényleg csak mellette tudsz állni, mást nem tehetsz sajnos.


Én is csak magamból tudok kiindulni, úgyhogy szerintem kerüld az olyasmit, hogy "sajnállak ezért!", vagy pl. ha nem szereti, hogyha ilyenkor megölelik, akkor tartsd tiszteletben, stb. Annyit esetleg mondhatsz neki, hogy "ha bármiben tudok segíteni, akkor nyugodtan szólj!"


Ez nem sajnálat, viszont érzi legalább, hogy számíthat Rád!


Kedves Tőled, hogy ennyire segíteni szeretnél neki! Remélem, sikerül!

2011. nov. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Nem, ilyeneket nem mondtam hogy sajnállak. AZt hogy számít rám, igen. Mondta hogy ezt a terhet nem bírom el, én azt válaszoltam rá, hogy segíthetek neki cipelni. Ilyesmik. Azért kérdeztem hogy ne tegyek tényleg olyan lépést, ami zavarja őt. Ha még bárkinek van valami hozzáfűzni valója, szívesen várom. Köszönöm :)
2011. nov. 3. 16:07
 5/7 A kérdező kommentje:
*számíthat
2011. nov. 3. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor jól csinálod így!


Erőt kívánok mindkettőtöknek!

2011. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük!! szükség lesz rá..
2011. nov. 3. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!