Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyuéknak,...

Hogyan mondjam el anyuéknak, hogy ki akarok iratkozni a suliból?

Figyelt kérdés

A mostani a 3. félévem amit az egyetemen töltök. Rájöttem, hogy ez nem az amit csnálni szeretnék. Sok tárgyból buktam, ami + 1 évet jelentene. Ezekről sem tudnak a szüleim, és arról sem, hogy ki szeretnék iratkozni.

Jelenleg nem lakom otthon, de ha bármi történne csak hozzájuk tudnék menni.

Anyu még megértő lenne, de apu biztosan lenyelne keresztbe.


Hogy kell az ilyen témát felvezetni otthon?


2011. nov. 3. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, mielőtt megteszed ezt: meg kellene találnod, mi lesz a folytatás?? Csak úgy kiiratkozni nem jó.

Ha van határozott elképzelésed, hogyan tovább- akkor azzal együtt valószínű előbb-utóbb elfogadják a szüleid.

2011. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A baj már ott kezdődik, hogy hagytad idáig elfajulni őket.

Ez most szüleidnek egy gyomorbomba lesz csalódottsággal fűszerezve és teljesen jogosan "nyelnének le keresztbe".

A hazugságok mindig megbosszulják magukat ez köztudott és talán elég lesz neked arra, hogy megtanuljad a továbbiakban ezt nem alkalmazhatod. Se velük, se semmilyen kapcsolatodban.

Felvezetni egy témát nem nehéz, csak tudván azt, hogy ezzel mit okozok...az már más tészta.

Nincs más kiutad, mint elmondani azt, hogy tévedtél ezzel az egyetemmel ill. ezzel a szakkal, de -remélem van másik szak, amire szívesen mennél-, szeretnéd folytatni, csak most elmész mondjuk dolgozni mellette.

Mivel nagy hibát követtél el, ezt tudod, hogy csak úgy teheted jóvá, ha a tanulást nem hagyod abba, csak már nem az ő kontójukra. Megkeresed a tanulmányaidra való pénzt, mert ezzel nagy gondot veszel le a vállukról. Én már csak becsületből is ezt tenném.

2011. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy elmennék szakmát tanulni, vagy kimennénk a párommal külföldre.

Mindenképpen szeretnék minél előbb dolgozni, hogy 100%osan leválhassak a szüleimről (esetleg legyen miből támogatni őket ha kell) és ha úgy adódik a saját lábamon is meg tudjak állni.

De az egyetem mellett nem tudok dolgozni, se időm se energiám rá. Szinte depressziós vagyok, néha nap felkelni sincs kedvem (ez nem lustaságból fakad!) hanem annyira ki vagyok lelkileg, mert elpazaroltam 1,5 évet arra amiben nem vagyok elég jó! :(

2011. nov. 3. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs kedved egyáltalán folytatni?Renegetegen csúsznak 1 évet.Ha nappalira jársz államilag finanszírozottra,akkor még belefér az 1év csúszás.Hidd el sokan nem adják fel,és inkább csúsznak plusz 1évet.

Én is köztük vagyok.Rengetegszer feladtam már,de már végigcsinálom,mert ez a szüleim álma,amit még teljesíteni szeretnék.Sok sulitársam és barátom ugyanebben a cipőben jár!Nem te vagy a h*lye és ostoba az egyetemhez!Ne becsüld le magad...

Gyúrj rá erre a félévre de nagyon,szólj a szüleidnek,hogy kell magántanár,különben megbuksz...Próbáld meg,ha még látod esélyét,hogy van kedved csinálni.

Ha tényleg nem érdekel,és utálod az egészet,akkor azt is beszéld meg velük...Én első félévbe 4tárgyból buktam,és 3 sikerüt csak,és nem adtam fel.De anyám mikor meglátta az indexem,kifutott a világból :D

2011. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja bocsi,most látom csak a válaszod.


És ha passziváltatnád a következő féléved?Akkor januártól augusztusig kimehetnél külföldre!És nem kellene kiiratkoznod,csak később...

2011. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szóba került a passziváltatás is. De ha a külföldi meló mégsem jön össze, nem tudok mit kezdeni, mert pl. semmilyen tanfolyamra nem mehetek amíg ki nem iratkozok.


A diákmunkával is az a baj, hogy a városban nincs erre lehetőségem. Ha másik városba kellene járnom dolgozni, diákként a bérlet kb 7 ezer, ha nincs a diákomon matrica akkor 15-20 között (3 bérletre számolva)

2011. nov. 3. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!