Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a túlzott...

Mit csináljak a túlzott irigységemmel?

Figyelt kérdés
Minden nőnemű lényre irigy vagyok,főleg aki babát vár,vagy kisbabája van.A lényeg hogy kiderült,természetes úton nemlehet kisbabám,azóta annyira irigylem az olyan nőket akik babássak hogy az már durva.Tudom magamról,hogy beteges,de ellököm magamtól az ilyen anyukákat.Folyvást azon gondolkodom hogy milyen nő vagyok,akinek még babája se lehet?Mit csináljak?Már szoktam elterelgetni a gondolataimat róla,de nem megy sehogy se :(
2011. nov. 4. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom mostanában derült ki, ez természetes reakció szerintem. Én is hasonlóan reagálnék, egy baba nagyon fontos dolog minden ember életében, és baromi igazságtalan, hogy nekik lehet, neked meg nem.

Próbáld meg kerülni az anyukákat egy időre, és tereld el a gondolataid. Van egy csomó más megoldás, aminek segítségével mégis lehet gyereked, esetleg fogadhatsz is örökbe.

Beszélj erről a párodnak, próbáljátok együtt feldolgozni a dolgot.

2011. nov. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem se lehet.Tudom ez nem nyugtat meg.Nekem évek óta mondták az orvosok,hogy semmilyen módon nem lesz.Aztán 1,5éve mondta egy új doki,hogy talán mégis majd gyógyszerrel meg egyéb dolgokkal.Hát azóta nem lettem boldogabb,csak jobban odafigyelek a védekezésre.


Sajnos jópár ismerősöm,barátnőm van,akiknek tényleg mesebeli az életük,az enyémhez képest.Már frászt kapok,ha valami új fotót látok kitéve fb-on,és azokon látszik,mennyire boldogok.Pedig nem szabadna így gondolnom...Állandóan elégedetlen vagyok,sokszor már céljaim sincsenek emiatt :D


Egyébként az a legjobb,ha vmi ilyen ismerőssel összefutsz,nyelsz egy nagyot és jópofizol,illetve normálisnak teteted magad.De próbáld meg ezeket az ismerősöket elkerülni.Nekem ez picit bevált...De nagyon nehéz.


Kitartás!Remélem,hogy majd jön hozzád is a gólya,amikor itt lesz az ideje!Csak ne görcsölj ezen...

23n

2011. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy természetes úton nem lehetsz anya - de gondoltál már lombikbébi-programban való részvételre? Vagy az sem lehetséges az esetedben? Nem "irígy" vagy te valójában, hanem olyan ember, aki a legmélységesebben vágyna valamire, amiben neki nem (vagy nehezebben) lehet része, és ezt még nem dolgozta fel; ehelyett inkább elzárkózik a kapcsolattartás elől azokkal, akiknek láthatóan nincs ilyen problémájuk.

Próbáld meg "megbeszélni magaddal" a dolgot. Ha ilyen intenzíven vágysz egy kisgyerekre, próbálj meg örökbe fogadni csecsemőt. Nem könnyű ez sem - hosszú és rögös út vezet odáig, kitartás kell, de aki mindenképpen anya akar lenni, akárcsak te, nem adja fel. Ha a feltételeknek megfelelsz meglásd, hogy sikerül.


Másrészt - és ez nagyon fontos. Egy nőt nem az anyasáég önmagában teszi nővé. Amikor lánynak született, majd felnő, minden értelemben és teljes értékűen NŐ. Lánya a szüleinek, később társa egy férfinak. Tanuló, dolgozó, sok területen teljesítő HIÁNYTALANUL ember, akit mindenekelőtt önmagáért kell tudni értékelni. Miért? Egy férfi kizárólag akkor FÉRFI, ha egyben apa is? NA NEEE.


Találd a békédet, az egyensúlyodat. Higyj magadban: száz százalékig NŐ vagy. (Esetleg érdeklődj az örökbefogadás menetéről). Fel a fejjel!

2011. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a terhes /kisgyerekes nőket szoktam sajnálni.

Jobb a meddőség! Gondolj bele, állandóan rettegni kell a teherbeeséstől, a fogamzásgátlóval mérgeződnek, tönkremegy az alakjuk, depressziósak, önértékelési zavaruk van, állandóan a gyereket kell pesztrálni, pluszba még a férj is szemétkedik és megcsal...

Kell ez neked?

2011. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jobb a meddőség?ezt komolyan írtad?Igen most derült ki,párom mindenbe támogat,de félek,hogy nem fog nőnek tekinteni ezek után.Jövőre készülünk beültetésre,remélem sikerrel járunk,köszi,hogy írtatok
2011. nov. 5. 10:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Tegnap 14:51-es válaszoló vagyok.

Kedves "irígyke" (dehogy vagy te az..csak egy nagyon gyerekre váró fiatal NŐ)!

Látod csak: meglesz a megoldás! Van egy gyönyörű, tanult/okos unokahúgom. Szerettek volna gyereket..kiderült ugyanaz, mint nálad. Lombikbébi-program iiiindul! Ma van egy három éves kisfiuk (festeni se lehetne szebbet) - most pedig ikergyerekeket várnak (beültetés után ismét).


És hogy a párod "ezek után nem tekint majd nőnek.." MIIICSODAAA???!!! Hát világosítsd már fel, légyszives, de egyszer-s mindenkorra, hogy egy NŐ nem csupán szaporító-inkubátor. Nem csak méh, petefészek meg ami hozzá tartozik. Akár tud gyereket szülni a világra, akár nem (de segítséggel mégis!), attól ő TELJES EMBER és tökéletes NŐ. Micsoda férfi az ilyen?? Bezzeg, ha az ő szervezetével volna a gond, és azt mondanád neki.."bocs, de ezek után nekem te nem vagy férfi..", fölháborodna, kikérné magának - még talán agresszív is lenne. No meeenjenek uraimék:-) ahova gondolom. Örülne inkább, hogy ilyen társa van, mint te, aki majd mindent megtesz, minden beavatkozást, kellemetlenséget vállal, hogy szülők lehessetek mind a ketten. "Őférfisége" mit ad ehhez hozzá? Egy adag spermát. Könnyű is neki!


Na, kimorogtam magamat. "Irígyke", ne hagyd magad megkérdőjelezni! Szívből kívánom, hogy anya lehess - de akár leszel, akár nem - NŐ vagy. Értékes NŐ vagy. Nehogy már engedj ebből! Üdv.

2011. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!