Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzott önbizalom vagy önbizal...

Túlzott önbizalom vagy önbizalomhiány?

Figyelt kérdés
Mások folyamatos kritizálása a legapróbb, legértelmetlenebb dolgokért is válogatás nélkül, a saját dolgok felnagyítása, túlértékelése az túlzott önbizalomra, vagy önbizalomhiányra utalhat? Mi válthat ki ilyen viselkedést?
2011. jún. 20. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez önbizalomhiányra utal,az illető belül gyenge,de kifelé mutatja,hogy Ő a domináns,ezért köt bele mindenbe,és kritizál mindenkit.Teszem azt,már akkor felemeli a hangját,ha egy ruhadarab nem úgy van kimosva,kivasalva,ahogy Ő szeretné,vagy elképzelte,vagy nem bírja elviselni,ha más boldog körülötte,és beleköt a másik legapróbb mozdulataiba is.Volt benne részem,sajnos évekig el kellett viselnem egy ilyen embert/nőszemélyt.

A poén,hogy az ilyen emberek nagyon szeretik a hangjukat hallatni és a középpontban lenni,de sokszor az gondot okoz nekik,hogy normális párkapcsolatot kialakítsanak,egy embert megtartsanak hosszútávon,vagy hogy egy ebédet elkészítsenek maguknak.A nagy hangjukkal és az egoizmusukkal akarják palástolni a gyengeségüket.Az ilyen embereket kifejezetten utálom.Úgy akarnak erősnek tűnni,hogy a kevésbé nagyszájúakat földbe döndölik.

2011. jún. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is önbizalonhiány. Engem kifejezettem vonzanak az ilyen emberek, mert akarom tudni, hogy miért viselkednek ugy, ahogy. Magam is sokáig ilyen voltam ,és most szeretnék segíteni azoknak, akik ebben vannak, vagy nem is tudom.. Simán csak szeretek a közelükben lenni. Igy tettem szert a mostani legjobb barátnőmre is, ő is ilyen volt aztán lassanként megnyílt felém, elmondott dolgokat. Teljesen ki lehetett venni a beszédéből, mondanivalójából, hogy önbizalomhiányos, csak "maszkot", egy kemény héjat visel. És egy nagyon jó ember! Pedig elejében azt hittem, utál, mert pont ugy viselkedett velem, ahogy leírtad.
2011. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor megtörhető ez a "páncél"? Mert én is így gondolom, de sokszor annyira elbizonytalanodom, hisz annyira erősnek, megállíthatatlannak és magabiztosnak tűnik. De közben ellentmondásos.... (zöld kezecskék mennek :))
2011. jún. 22. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmû, hogy önbizalomhiàny. Akinek van önbizalma nem akar kitünni, nem kritizàl jó esetben senkit stb.
2011. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány, de talán nem is a környezetének akarja bizonyítani az ellenkezőjét, hanem saját magának.
2011. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!