Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátanátok apátoknak, ha...

Megbocsátanátok apátoknak, ha láthatóan magára maradt volt az egész világon?

Figyelt kérdés

Nincs se pénze, se állandó lakása és beteg is. Mikor kicsi voltam, elhagyott minket, elvárta, hogy anyám neveljen egyedül, dolgozzon, hogy legyen pénzünk és még foglalkozzon is velem. Ő pedig vígan éldegélt, költötte a pénzét, szórakozott, míg nekünk sokszor gyógyszerre sem volt pénzünk. Emellett nem is keresett, hogy közelebb kerüljön hozzám, bunkó volt.

Most megöregedett, a régi barátai nem foglalkoznak vele, és próbálna "haverkodni". Azt mondja, hogy szívtelen vagyok, amiért nem törődöm vele. Szerintetek igaza van?


2011. nov. 4. 10:56
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Ő volt szívtelen amiért otthagyott titeket.
2011. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Nehogy bűntudatod legyen. Pont azt add vissza, amit te kaptál tőle: semmit.
2011. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem nincs igaza, de mintha csak a saját apámról beszélnél. Én engedtem, hogy közeledjen, de csak addig a határig, amíg az nekem is jó. És nem vagyok hajlandó lelkiismeret furdalást érezni, ha nem ugrok rögtön, ha elvárná.
2011. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azt mondtam neki, hogy "Ugye milyen rossz, mikor az ember teljesen magára marad? Anya is ezt érezte évekkel ezelőtt." Ír nekem leveleket, próbál telefonálni, de megmondom őszintén, nem érdekel. Egye meg, amit főzött. Nyilván ha nem lett volna velem bunkó régen és attól, mert elhagyott, még törődött volna velem, most másképp viszonyulnék hozzá. De nem is ismerem jóformán. Anyámért mindent megtennék, segítem őt anyagilag is, de ezt az "embert" nem akarom semmilyen formában.
2011. nov. 4. 11:07
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem vagy szívtelen egyáltalán, erre mondják azt hogy a sors vissza adta amit ő adott, vagyis megtapasztalt ő is.

Akkor bocsátanék meg ( de akkor sem teljesen) ha nem azért akarna jópofizni mert senkije nincs már, hanem azért mert úgy gondolja. Mivel még ő hord le téged mert szívtelen vagy emiatt így gondolom azért megy mert kb egy nagy 0 és várja hogy valaki felkarolja. Beszéljétek meg mélyrehatóan nem veszekedéssel, csak felismered majd hogy igazat mond e vagy hazudik.

2011. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ügy. Nem vagy szivtelen, hiszen nem te alakitottad igy az életét.

Ugyanakkor talan ha mar nem lesz, akkor lehet, hogy lesz lelkiismeretfurdalasod. Nem tudom a megbocsajtas talan egy nap megadja azt ami jar érte.

Valamennyire tartanam vele a kapcsolatot, de ez csak az én véleményem.

2011. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Azzal amit csinálsz, csak ugyan olyan leszel mint Ő, azt hiszem ha van előttünk egy rossz példa, könnyű jónak, jobban lenni. Azért mert Ő magára hagyott Titeket, Édesanyádat mert szívtelen volt, Neked nem kell magára hagynod Őt, amikor segítségre szorulsz, ha csak nem akarsz büszkeségből, dacból ugyan olyan szívtelen lenni, mint Ő..


"A szemet szemért vakítja meg az egész világot."

2011. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Erre azért nehéz válaszolnom mert én jóban vagyok az apukámmal, tehát nem tudom milyen az, ha valakit elhagytak, átvertek. De a válaszom: igen. Jobban sajnálnám attól és nagy lenne a lelkiismeret furdalásom, ha egyedül hagynám megöregedni. Szomorú dolog. :(
2011. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ebben a helyzetben szerencsére.Minket(öcsémmel)a nagytatám tagadott ki.Egyszer beszélgetünk erről,ha idejönne bocsánatot kérni elhajtanám,szemernyi bűntudatom sem lenne.

Volt lehetősége arra hogy irjon egy képeslapot,vagy gratuláljon a gyerekem születésének,ezt ő nem tette meg nem keresett,sőt azt mondta neki nincsenek unokái,ilyen alapon ő nekem nem a nagytatám.

2011. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
nem.
2011. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!