Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tördeltem tessék, így válaszol...

Tördeltem tessék, így válaszoltok? Ti mit csináltátok a helyemben, hogyan indulnátok el?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, itthon élek a párommal, mamámmal papámmal, anyukámmal(bár ő inkább aludni jár haza)és nagybátyámmal (anyukámmal ellentétben ő élni jár ide és aludni megy el) 17 évesen ismerkedtem meg a párommal távkapcsolatban voltunk 1 évre rá az anyja elkezdte tiltani tőlem mert állítása szerint én elveszem tőle a fiát(mert minden hétvégét egymásnál töltöttünk ha nálunk volt főztem rá és nagyon szerettem) és zavarta hogy a családban apukája és nagymamája is nagyon szeretett én voltam már nekik a kis csillag nem ő. Az én családom szegény az ő családja jómódú, de fél évig mi adtunk páromnak pénzt hogy tudjon jönni hozzánk mert az anyja nem adott apja meg nem mert adni. Nem látta az anyját 3 hónapig pedig 1 lakásban éltek. Párom szakmát akart tanulni egyben azzal hogy leérettségizik de nem engedte neki az anyja mert az volt a kifogás hogy ő abba suliba úgysem vennék fel mert hülye hozzá a másik meg hogy az lesz majd a fiukból amit ő mond és majd érettségi után elmegy szakmát tanulni mert akkor így majd még jár a családi nekik. Nagyon nehezen tanult érettségire mert folyamatosan csesztetve volt mindenért, menjen porszívózni menjen a boltba csinálja meg ezt meg azt és ha azt mondta hogy van feladata az iskolára mert be kell adni ilyen fogalmazást meg olyat akkor az volt mondva hogy persze biztos én mondtam neki hogy mondja ezt csak hogy ne kelljen csinálnia semmit, akkor tudott tanulni mikor nálam volt, segítettem neki és felajánlottam hogy ha leérettségizett akkor költözzön hozzánk. Ezt mondta is otthon az apja mikor ketten voltak helyeselt hogy menjen mert itt nem lesz jó jövője amikor meg az anyja is ott volt akkor meg persze mellette állt mert félt tőle( igazi papucs típus) ment is az anyjától hogy onnan biztos nem fog elmenni mert eltöri a lábát meg stb....Ezt azért írtam le hogy megmagyarázzam miért nincs a páromnak szakmája.



Az én családom sem igazán álomcsalád, nagyapám iszik folyamatosak az ordibálások a veszekedések a belekötések, de nem velünk hanem mindenki mással aki itt van, mi csak hallgatjuk. Nagybátyám nem dolgozik mert nincs tiszta erkölcsije segélyen van, dédnagymamám házában lakik ami leégett azt újítgatja már 5 éve, nem csinál nálunk semmit mert azt mondja hogy ő nem itt lakik( holott ide jár enni, fürdeni, wc-re stb. ) oda meg aludni megy haza. Amit kap segélyt azt hazaadja de vissza is kéregeti szép lassan és ha kell valami neki akkor mamám ad rá( valamiért a kicsi fia tökéletes és így azt csinál amit akar) Van amikor hozat fát de mi vágjuk össze mert ugye fáznánk amúgy télen de ha nincs itt bent meleg akkor magyaráz, meg hogy mamámnak kell vágnia fát(holott hozzá sem kell nyúlnia mert én és a párom vágjuk és ő csak azt látja ha épp leülünk egy 20 percre)és a legnagyobb gondja minden reggel az ha nincs kávé lefőzve, miért nincs ?... Anyukám pont az ellentéte ő napközben nincs itthon a párjánál van de ha itthon van akkor mos főz mamám helyett hogy neki ne kelljen de mégis ő van csesztetve mert nem ad le semmit (nem is használ semmit) meg ha véletlenül zsepi marad a zsebben és a ruha szöszös lesz kicsit akkor van itt vita... nagymamám nagyon sokat dolgozik a ház körül meg van munkája (nyugdíjas mellette) reggel 3 órát takarít, régen sajnáltam hogy szegény van egy férje aki szarik a házra nem érdekli semmi de most felnőtt szemmel rájöttem hogy ő szeret mártírkodni mert 2 éve nem vágja a fát de ha hozatni akar valaki akkor mondja hogy ki vágja össze majd én??


Nagyapámról nem is írok egy alkoholista pokolravaló féreg, 40 ezret eliszik egy hónapban a házunk meg romokban, mert azt mondja aki fázik fizessen akinek nem tetszik valami csinálja meg neki jó úgy minden ahogy van. meg amúgy is erre a kis időre meg már minek ami hátra van....de mamám kiszolgálja mert azt a pénzt se adná oda amit ad ha nem így lenne. Amúgy sincs itthon egész nap csak este jön haza de akkor lesz ne mulass ha valami nem úgy van ahogy ő akarja.


Én kozmetikusként végeztem suli után ottmaradtam a gyakorlati helyemen mert azt mondta a mesterem hogy felvesz, ez úgy indult hogy júniusban letettem a vizsgát de szeptemberig nem fizetett semmit mert neki odáig tartott a suliidőm.. midig mondta hogy majd bejelent jövő hónapban de sosem tette meg, először használt gyerekruhákkal fizetett meg 20 ezer forintokkal heti 5 napra napi 12 órára. Aztán felemelte 30 ezer forintra mert hogy jaj nekik sincs sok(holott 100 ezreket fizettek ki nők testkezelésekre)és galériát csináltattak amit én és a párom lakkozott le meg vigyáztunk a gyerekére mikor bent volt a kozmetikában este 10 órákig, ünnepnapokon behívott engem és páromat hogy segítsünk neki a kozmetikába pakolni páromnak majd fizet( mert ugye nekem minek) aztán bent voltunk tavaly 3 nap mikor mindenszentek volt és erre megdobta 5000 Ft-tal mikor reggeltől estig ott voltunk. idén áprilisban untam ezt meg és eljöttem. Azóta nem találok munkát


Párom dolgozott egy cégél napi 9 órát heti 5 nap 60 ezer forintért de mivel jön a tél így nem kell annyi ember elküldték őt és még 60 embert. Most itt vagyunk hogy nincs munkája csak mamámnak meg nagyapámnak és vagyunk 5-en a házban, mi ezerrel keressük a munkát raktárakban de semmi kilátás eddig, folytonos veszekedések vannak, elköltözni nem tudunk mert nincs miből, anyósom azóta sírva kért tőlem bocsánatot de vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, ők sem segítenek hogy legalább a fiuk rezsijébe belesegíthetnének szerintem mert bőven van miből max nem isznak meg minden nap 2 üveg bort meg nem vesznek a párom öccsének naponta másik nike cipőt, legalábbis én segítenék a gyerekemnek ha már elüldöztem, az apja csak akkor tud adni ha párom hazalátogat de csak sutyiba a kocsiban 10-est nehogy rájöjjön az anyja, meg ha többet ad akkor is észreveszi.


Nem tudom mit tegyünk, nem bírjuk sokáig, én idegileg nem bírom már, én 20 éve hallgatom ami itthon megy mikor kicsit jobb kilátások voltak akkor összeomlott mindig minden. Jó lenne ha mindkettőnknek végre lenne munkája el lehetne tenni belőle vagy újítgatni a házat vagy nem is tudom valahogy elmenni innen, szívem szerint sz ország másik végébe. Nem tudom hogy induljunk el itthonról ilyen helyzetben, párom elkezdte a jogsit de pénzhiány miatt csak a kresz teszt van meg nem is tud tovább menni. Nekem 18 évesen volt 800 ezrem egy számlán amit életbiztosításnak kötöttek és én kaptam meg de hogy leégett a másik ház és dédim ottmaradt ki kellett fizetni mamám testvérét mert igényt tartott a pénzre és nekem kellett dönteni hogy eladjuk azt a házat és úgy kifizetik vagy odaadom én a pénzt amit kaptam és én odaadtam, azt mondta mamám majd akkor miénk lesz az a ház, de azóta mikor eljöttem a kozmetikából és beszélgettünk a munkáról nagybátyám elkezdett szapulni hogy miért ilyen hülye szakmát választottam amiből nem lehet megélni mamám megvédett hogy mert ez érdekelt meg ez volt nappali tagozatos iskola a közelünkben és én erre megjegyeztem hogy tudtam volna másra menni ami fizetős csak kellett a pénz, erre mamám azt mondta hogy nehogy azt mondjam már hogy előrébb lennék azzal a pénzel? (kicsit se lennék tényleg)és nagybátyám erre mondta hogy tudom hogy 2016-ban azt a pénzt visszakapom az ő biztosításából, erre mamám meg rávágta hogy akkor a házra ne is számítsak. :( Azóta nem beszélek vele(április óta) nem tudom mit csináljak, megbántam hogy odaadtam azt a pénzt mert senki nem becsül meg érte holott ha nem adtam volna nem tudom nagybátyám hol lakna most...mert el kellett volna adni azt a házat.


Néha azon gondolkozom lehet jobb lett volna nem elhozni páromat hazulról lehetne szakmája meg munkája de mikor hallom az apjától hogy ott sincs senkinek munkája az egész város munkát keres akkor belegondolok hogy ott se lenne neki jobb itt meg több esélye van munkát találni mert a szánkba van Bp. Én azon gondolkoztam hogy visszamenjek e a régi kozmetikába igaz hogy 30-ért de legalább az is valami. Nem tudom mit tegyek már nagyon nem bírom, a 2016-ot nem tudom megvárni teljes idegekkel de nem is számítok én arra a pénzre hogy megkapom valaha, ha párom nem lenne én sem lennék nagy szerencsém van vele hogy 5 éve mellettem van :(


2011. nov. 5. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Menj vissza a régi kozmetikába 30ért melózni.Aztán pedig kezdj el abból a kevésből is valahogy félretenni,és mindenképp adj fel hirdetést,hogy házhoz mész kozmetikusként.Hátha lenne olyan,aki már idősebb és szeretne gyantáztatni vagy bármi.Te pedig kereshetnél némi plusz pénzt a 30.ezren felül!A párod meg menjen el árufeltöltőnek a tescoba,vagy más áruházba!Akár a MCDonaldsba vagy bárhova.FKF-hez(ez más városokban is van városgazdálkodásnak hívják vagy közterület felügyeletnek).

Gyűjtsetek pénzt.Ha pedig már van elég pénz,akkor menjetek ki külföldre a pároddal pincérnek,vagy bármi másnak,gyári munkásnak..Hagyd a fenébe a családod,ahol csal szapulnak és állandóan konfliktus van a pénztelenségből.

23N

2011. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A páromat pont raktárból tették ki, mekibe már ezerszer próbáltuk, sőt a vecsési tescoba is de hát miért is kéne vecsésre a vecsési. A régi kozmetikába meg nem fogok visszamenni inkább éhenhalok, köszönöm hogy írtál de nem vagy valami kedves ha visszaküldenél havi 30-ért napi 12 órás munkába plusz ünnepnapokon csicskának és akkor még nem ettem egész nap semmit mert nem lehet mellsleg nem hiszem hogy visszavennének.....
2011. nov. 5. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de nem tudtam,hogy 30 ért napi 12óráznod kellene...


De írtam azt is,hogy adj fel hirdetést...Nagyon sok fodrász,műkörmös,kozmetikus is jár házhoz,vagy fogad a saját házában vendégeket.Szerintem ezt megpróbálhatnád,ha esetleg van pár eszközöd ehhez...

2011. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Jó ég, ne haragudj, de aki ezt végigolvassa!!!???

El sem kezdem, nem tudtad volna rövidebben leírni? :S

Így szerintem kevesen olvassák el... :S

2011. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam rövidebben mert eddig bármit olvastam itt a gyakorin mindig az volt a gond hogy kevés az infó vagy elkezdték szidni a kérdezőt aztán az hozzá írt és akkor megint más lett a véleményük mert hogy azt miért nem írta le stb... így is rámszóltak hogy tördeljem, inkább nem is várok már választ minek, itt csak arra jó az egész hogy hülyeségeket írogassanak 15 évesek akinek meg igazi gondja van ( és nem az a legnagyobb baja hogy mi az a reptoid) azokat letojják mert sokat kel olvasni. Hát ez van, ezért is kértem a törlésemet meg magamat is törlöm a világból, tök felesleges ez az oldal...legalábbis számomra
2011. nov. 5. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de nem tudtam,hogy 30 ért napi 12óráznod kellene...


De írtam azt is,hogy adj fel hirdetést...Nagyon sok fodrász,műkörmös,kozmetikus is jár házhoz,vagy fogad a saját házában vendégeket.Szerintem ezt megpróbálhatnád,ha esetleg van pár eszközöd ehhez...


Ha van már némi pénzetek,akkor pedig irány külföld.

2011. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

A ma 14:23-kor válaszolóval egyetértek. Rövidebb mondatokkal, vesszők és bekezdések használatával emészthetőbb lett volna a szöveg. Így csak a kérdező idegállapotáról árulkodik.


Valahogy így:

"Néha azon gondolkozom, lehet, hogy jobb lett volna nem elhozni páromat hazulról. Lehetne szakmája meg munkája, de mikor hallom az apjától hogy ott sincs senkinek munkája ..."

2011. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ha magyar vagy megérted így is, ha meg igazából segíteni akarsz akkor meg mind1. de már nem érdekel mit írtok, szal felesleges írogatni.
2011. nov. 5. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!