Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért mert még nincs gyermekem...

Azért mert még nincs gyermekem tényleg nem adhatok tanácsot?

Figyelt kérdés
A nővérem 40 éves én 24 (Ő korai én késői gyerek vagyok). Nővéremnek van egy hét éves kislánya,aki nagyon nehezen jött neki össze. Talán ezért borzasztóan elkényeszteti.Amit a kislány kiejt a száján rögtön megkapja(nem gazdagok nővéremék),mindent elnéznek neki. A kislány azt hiszi hogy az egész világ körülötte forog,ezt a bánásmódott mindenkitől elvárja,másokkal szemben gonosz,irigy és rosszindulatú.Nyáron nállam volt 2 hétig,akkor a második hét végére tündéri lett. Próbáltam beszélni a nővéremmel ez ügyben,de azt mondta hogy ne szóljak bele,mert nekem nincs gyerekem,mit tudhatok erről? Azóta nem beszéltünk erről,és már nem is fogom szóvá tenni. Csak arra lennék kíváncsi hogy szerintetek is igaza van,és ne szóljak ilyesmibe bele? Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 5. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
szerintem ha valaki nem kéri, ne adjál tanácsot a gyereke nevelésével kapcsolatban. Ha nálad van a gyerek, te szabod meg a szabályokat, de máskor nem.
2011. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy anyuka sem veszi jó néven, ha más bele szól a nevelésbe, de attól hogy valakinek még nincs gyereke, nyilván lehetnek hasznos tanácsai. Ne törődj vele, a nővérednek kell elviselnie hosszú távon a gyerek hisztijét és akaratoskodását, ráadásul ha nagyobb lesz, ez még rosszabbodhat.
2011. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek. Ha az anyja nincs vele és olyan környezetben van,ahol kicsit szigorúbban fogják akkor tud viselkedni. Az is a baj,hogy a természete miatt nincsenek barátai,soha nem volt még más kisgyereknél játszani.
2011. nov. 5. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván valóan igazad van, de nővéred meg rossz néven veszi, hogy te adsz neki tanácsokat ilyen fiatalon, vagy egyáltalán bármilyen kívülálló. Szerintem nem az a baja, hogy nicns gyereked, hanem hogy tulajdonképpen "rossznak" ítéled a nevelési szokásait.

Persze az is közrejátszik, hogy a gyerek nehezen jött össze, ettől ő lesz anyuci kicsi kincse, csodája, akit el kell halmozni mindenfélével, annyira örül neki... Nehéz ügy ez! Azért finoman próbálkozhatsz meggyőzni őt arról, hogy ez a gyereknek sem fog jót tenni hosszú távon.

Szerintem teljesen igazad van, hogy beszélni próbáltál vele!

2011. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A sógornőmnek 3 gyereke van, de őt se engedem beleszólni.Ez nem a te dolgod, ha nálad van, viszont a szabályokat betarthattatod vele.
2011. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Erre van egy mondás: Ahány ház, annyi féle szokás!

Lehet neked van igazad, de szerintem más se örül ha beleszólnak, hogy hogyan nevelje a csemetéjét!


Amúgy egyet értek veled, és sok sikert! :)

Kislánynak pedig sok barátot kívánok!

2011. dec. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!