Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyermekem mindent...

Másfél éves gyermekem mindent le- és szétdobál, összeszedni nem hajlandó; kiköpi az ennivalót, már az innivalót is! Tudtok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Vagy egyáltalán meddig tart ez? És normális dolog?

Nagyon nehéz így nem kiabálni vele. Ha látnám a végét ennek a korszaknak, talán könnyebben viselném. (csak azt ne írjátok, lesz még rosszabb is, tudom)


2011. jan. 3. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
enyém is. 4 éves... :))) TÜRELEM ;-)
2011. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
2011. jan. 3. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak 1 éves és már ugyanezt csinálja. Már most alig bírom mi lesz még 3 évig???? :)))
2011. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Összeszedni nem fogja, max. ha utánozni szeretne téged és bulinak tartja. Nem hiszem, hogy érti, a köpés és összeszedés közti összefüggést.


De azt a fiam megértette, hogyha kiköpi, kiveszem a székből és szia. Ha visszajön, beteszem és folytatjuk. Volt olyan étkezés, hogy 10-szer játszottuk ezt el. Mondtam is közben, ha kiköpi, nem kap többet.


Ha emiatt kimarad egy étkezés, másfél évesnél egyáltalán nem baj, következőnél csillapítja éhségét, mielőtt elkezd dobálni.


A másik ami bevált: nem azt kértem, hogy mit NE csináljon, hanem , hogy mit: adja oda a kanalat nekem, vagy tegye le az asztalra.

2011. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 1,5 éves kora kezdte ezt. Most már jócskán elmúlt 2, és még mindig csinálja. Ilyenkor én is elveszem tőle amit eszik, iszik, és mehet az asztaltól. Jön egy sor hiszti, majd hogy jó leszek és kéretőzik vissza. Az újabb köpködés után már nem engedem asztalhoz ülni, csak a következő étkezésnél. Érti, é tudja hogy csúnya dolog, de Ő mégis csinálja. Hogy miért, számomra rejtély.
2011. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15 hós kisfiam dobálja az ételt, de csak egy idő után. A suttogó féle könyvben azt olvastam, azért dobálják, mert akkor még/már nem éhesek. Azóta rögtön elveszem az első dobálása után.


Az italt ugyan nem köpi ki, de sajna nem igazán hajlandó pohárból inni, így gyakran még mindig cumisüvegből iszik, amit azért hagyok, mert akkor szinte egész nap nem is inna.

2011. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!