Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum mindig akkor kér meg...

Anyum mindig akkor kér meg valamire, amikor épp tanulok. Ez már törvényszerő. Mit tegyek hogy ne legyen vita?

Figyelt kérdés
Amig tanulás előtt nem csináltam semmit, nem kellett segíteni. Most, hogy leültem, hogy majd tanulok, megkér hogy elmosogassak, meg szedjem ki a ruhát... Ez nem nagy dolog, meg is szoktam csinálni ha valamire megkér, de mi ez, hogy pont igy egyszerre jön minden? Hogy akkor karok elkezdeni tanulni (vagy már el is kezdek), erre másoknak is pont akkor kellek? Persze ezekből a dolgokból mindig idegesség lesz, hogy én nem akarok segíteni, meg hogy pont akkor akarok tanulni, amikor ő megkér. Tényleg nem gond segíteni, de ez az időzítés, idegesítő mikor belekezdek, vagy belemerülök (igy is nehezemre esik tanulni), erre hagyjam ott hogy mást csináljak.
2011. nov. 5. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Reggel, vagy mielőtt nekiállnál tanulni, kérdezd meg anyukádat, hogy tervezi a napot, milyen feladatokban kell neked segítened, és kb. mikor. Mondd el, hogy te mikor szeretnél tanulni (pl. 5-8 között), és lehetőleg akkorra ne időzítsen kérést, mert nagyon nehéz megszakítanod a tanulást és újra nekiállni.

Ha előre megbeszélitek, látja, hogy nem kibújni akarsz a segítség alól, és te is be tudod tervezni a nyugodt tanulási órákat, ha tudod, hogy aznap mikben kell segítened.

2011. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Mondd meg egyenesen neki, hogy most tanulsz és nem érsz rá. (Esetleg zárkózz be a szobádba, vagy kérj segítséget az édesapádtól, azzal, hogy elpanaszolod neki, hogy anyukád soha nem hagy tanulni.)


Majd ha megtanultad a leckédet - mert neked az az első!, az a te munkád és a kötelességed, nem más -, akkor segítesz, ha van kedved. Ugyanis nem te vagy a szülő, hanem ő, és az ő dolga az, amit rád akar pakolni. Ne tegye tönkre a tanulást, ne tegye tönkre a fiatalságodat, csak mert irigy rád. Tegye szépen a dolgát, mert amikor téged vállalt, azzal vállalta a felelősséget is. Az édesapádat kérje meg, ha van, hogy segítsen, mert az a társa. Te a gyereke vagy, nem a társa és nem a szülője!

Nyílván, amikor majd rossz jegyeket hozol haza, akkor meg az lesz a baj.


Ronda pszihés játszmákat játszik az édesanyád, ezért nagyon jó volna, ha gondolkodnál a kollégiumon, hacsak lehetséges. Jómagam 14 éves koromtól kollégista voltam, egyetemistaként is, úgy, hogy nem vagyok éppen közösségszerető ember. De a kollégium megvédett a rossz családomtól, és otthont adott. Ha otthon állt a bál, nem tudtam róla; akoliban volt fűtés, melegvíz, normális élet. Lehetett tanulni, és nem kellett buszozni napi kétszer. Mindenkinek csak ajánlani tudom, neked is.

2011. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem direkt csinálja, nem igy értettem. Hanem épp ugy jön ki véletlenül, hogy nem sokkal az előtt kezdek tanulni, amikor ő megkérne valamire.
2011. nov. 5. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Első: ez a módszer azért nem jó, mert a mama így is, úgy is belepiszkít a passzív-agresszív játszmáival (megígéri, aztán csakazért is felborítja a másik ember napirendjét, előre megbeszélt dolgait); másrészt pedig nem a gyerek dolga, hogy a szülő napirendjéhez alkalmazkodjon - különben sosem lesz belőle önálló, felnőtt ember -, hanem a szülő csinálja a maga dolgát, a gyerek a magáét és amikor az utóbbibak van szabadideje is meg kedve is, akkor segít.


Egy gyerek, akit a szülője valóban szerettel nevel, SZÍVESEN segít, mert belül érzi, hogy jól esne a másiknak, ha könnyebb lehetne a napja és ő maga is fontosnak érzené magát, ha besegtíhetne a házimunkába. Ezért azonban masszív dícséret jár - nem pedig eleve elvárjuk, ugye... - és soha nem mehet a tanulás rovására!

2011. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, döntsd el, hogy mit akarsz. Ha tanulni akarsz, szakmát vagy diplomát szerezni, önállósdoni, a magad lábára állni, akkor állj ki magadért és ne engedd, hogy zavarjanak a tanulásban! Ha ez veszekedéssel, állandó harccal jár, azt is vállald. De ha nem vállolod, akkor ne panaszkodj, mert annak nincs értelme.


Ha háziasszony akarsz lenni, a családjának élő nő, feleség és anya, akinek egy érettségi is elég és máris jöhet az esküvő meg a baba, akkor engedj anyukának, menj segíteni a tanulás rovásására is - csak akkor azt nem értem, hogy minek kértél segítséget tőlünk? Hiszen ezek szerint magad is jól tudod, hogy mit akarsz.

2011. nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Én azt gondolom, egy családban a gyerek is besegíthet a házimunkába amellett, hogy rendesen tanul. Pont arról szól, amit írtam, hogy közösen találják ki a napirendet, kölcsönösen alkalmazkodva egymáshoz.

Én nem érzek az anyuka részéről passzív-agresszív játszmát vagy deviánsan negatív gyerekhez való hozzáállást. Egyszerűen figyelmetlennek látom, aki nem tervezi meg előre a feladatokat, a segítségkérést.


Második, ne haragudj meg rám, de nekem kicsit úgy tűnik, hogy a saját, családon belüli negatív tapasztalataidat vetíted ki erre a szitura.

2011. nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!