Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a fiam mindig...

Mit csináljak a fiam mindig lelkifurdalást csinál? Neki van igaza? És tényleg bunkóul reagáltam le?

Figyelt kérdés

Már a harmadik laptopját nyúzza a 3 év alatt,de még amit előtte vettem annak is fizetem a részleteit,meg amit 1,5 éve vettem annak is.

Nekem is van egy 3 éves gépem most vettem egy újat.

Addig könyörgött,meg ígérte,hogy segít fizetni meg minden,hogy oda adtam használatra a régi laptopomat.

Még az övének semmi baja nincs,de ma el akarta kérni,hogy ő megy a haverokhoz kockolni és kéne a régi gépem,,mert az egyik havernak nincs.Na most én erre azt mondtam,hogy nehogymár ,,vegyen az anyja neki vagy dolgozzon és vegyen magának.

Erre felhúzta az orrát és rám csapta az ajtó és elviharzott.

Igaz,hogy neki ígértem,de azzal a feltétellel,hogy csak ő nyomogathatja és másnak nem adja kölcsön és nem viszi ki a házból.

Az övével azt csinál amit akar.Még van 11 csekk amit fizetnem kell az ő laptopjára.Még sem tiltottam meg,hogy nem viheti el.AZ előzőt eltörte,egy ugyan ilyen lappartin.Állítólag le esett,úgy hogy a zsinórba be akadt valaki lába.

Na most én lelki beteg vagyok,hogy neki adtam a régi gépem és nem engedtem,hogy elvigye.

Holnap ez meg kellene beszélnem vele,de nem tudom hogy adjam elő,hogy ne legyen cirkusz belőle.

22 éves a fiam.


2011. nov. 5. 20:31
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy mindig megsajnálom,,és azért vettem meg az utolsó gépet is :(
2011. nov. 5. 22:17
 22/31 anonim ***** válasza:
Gondolj arra hogy attól hogy te megsajnálod attól ő még nem lesz önálló, a gyerekek szeretek ezzel zsarolni aztán ha nem tetszik nekik amit kapnak akkor elkezdenek zsarolni hogy milyen anya vagy te stb stb....de mondjuk egy 16 évestől még oké de tőle....tényleg nem ártana megnevelni és kireptetni a fészekből, hogy megérezze milyen megdolgozni azért amid van.
2011. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Csak tapsolni tudok...Neked is és a fiadnak is...
2011. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Miért lenne kötelességed egy 22 éves felnőtt fiú (haverját) ellátnod évente egy új laptoppal?
2011. nov. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Végül is jól tetted, nem itt a baj. Hanem ott, hogy ellenséges viszonyban vagytok.Valahogy kedvesebben, több szeretettel, több türelemmel, több "drága kisfiammal" jobb lenne. Talán még nem késő...
2011. nov. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nekem ez az 1. laptopom tesómnak már 2 gépe volt de anyuék azt mondták hogy a következőt majd a saját fizetésünkből fogjuk megvenni. Hacsak ez el nem romlik.

Megj. nem vagyunk rossz anyagi helyzetben egyszerűen csak életre akarnak nevelni minket!


15/L

2011. nov. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Snapette ***** válasza:
Egyszerű, hogy add elő: talán itt az ideje egy nyugodt, és közvetlen beszélgetésnek a "hogy gondolod el az életet, fiam" témában. Nem ironizálok, komolyan mondom. Gondolom, diák a fiad, vagyis eltartod, mosol rá, és a fentiek alapján nem szenved hiányt luxuscikkekben sem, hát jó volna talán barátságosan megkérdezni, hogy mindezek után mégis milyen jogon csapkodja az ajtót abban a házban, amit te tartasz fenn többek közt számára is egy olyan tárgy miatt amit te vettél neki és ami iránt, közvetve ezáltal irántad, semmi tiszteletet nem mutat. Ha azt mondja, hogy te vagy a hibás, mert nem verted, ez nem annak a jele, hogy búskomorságba kell esni és siránkozni, hogy elrontottad, hanem annak a jele, hogy nagyon is tudja, hogy mit csinál, és hogy tiszteletlen, és kihasznál, csak épp, mivel edig megengedted, hát csinálja továbbra is. Nem kell veszekedni, csak megkérdezni, hogy mit tenne, ha holnap kiraknád az utcára, hogy akkor tessék dolgozni, és a saját lakásodban majd csapkodod az ajtókat, és a saját pénzeden vett laptopokat osztogatod a haveroknak? Nem sarkítás, komoly kérdés. Fel fogja húzni az orrát, és mindenféle erkölcsi témákat fog feszegetni, amivel megint a lelkiismeretedre akar majd apellálni, hogy milyen anya rakja ki a gyerekét az útra, meg a szülők mindenféle kötelességeiről, amit szépen vissza lehet vágni, hogy talán úgy érzi, te nem teljesíted szülői kötelességeidet? Túlzásba is viszed, ezzel szemben ő miket teljesít a kötelességeiből? Talán neki nincsenek? Ugyanakkor felhívhatod a figyelmét arra is, hogy ez volt az utolsó alkalom, ezentúl ami törik, romlik az ő hibájából, nélküle marad, legyen az telefon, laptop, akármi. Hidd el, lehet, hogy a beszélgetés alkalmával lázadozni fog, és lehet, hogy megint lesz egy ajtócsapás, de ne engedj, és el fog ő gondolkodni a dolgokon, mert szerintem nincs egyéb baj, mint hogy nem vágta még orrba semmi az életből. Legyen ez az első, és jobb, ha az anyjától jön, mint bármi vagy bárki mástól, mert itt legalább tudja, hogy te mindenképp szereted. Máshol, mással nem ilyen egyértelmű ez.
2011. nov. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Hát igen sajnos egytől egyik minden válasz igaz.

Van egy másik baj is amit alig merek leírni.

A nevére írattuk a lakásom 2/3.részét.Másik 1/3 részét megtartottam,,mind addig amíg az anyám rá nem szedett és most,meg van terhelve ez a lakás.

A egy kis részlet itt van. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. nov. 6. 09:20
 29/31 anonim ***** válasza:
Mindig megsajnálod és mindig új esélyt kap. Újra és újra hibákat követsz el, amivel magadhoz láncolod. Nem arról van szó, hogy félsz egyedül maradni, és tudat alatt így tartóztatod?
2011. nov. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

saját pénzemen vettem egy méregdrága laptopot de 1 évnél többet nem bírt, valószínűleg én hibámból.Azóta is bánom, hogy nem rendes számítógépet vettem, mert akárhogy is van azok tovább bírják.



A fiad hülye,22 éves és nem bír vigyázni a drága holmira, ne vegyél neki többet ne add oda a tiedet és ha a saját pénzén kell megvenni majd akkor vigyázz rá.

22 évesen legnagyobb gondja az, hogy a haverokkal összeüljenek játszani és milyen épet vigyen oda.

2011. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!