Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a fiam mindig...

Mit csináljak a fiam mindig lelkifurdalást csinál? Neki van igaza? És tényleg bunkóul reagáltam le?

Figyelt kérdés

Már a harmadik laptopját nyúzza a 3 év alatt,de még amit előtte vettem annak is fizetem a részleteit,meg amit 1,5 éve vettem annak is.

Nekem is van egy 3 éves gépem most vettem egy újat.

Addig könyörgött,meg ígérte,hogy segít fizetni meg minden,hogy oda adtam használatra a régi laptopomat.

Még az övének semmi baja nincs,de ma el akarta kérni,hogy ő megy a haverokhoz kockolni és kéne a régi gépem,,mert az egyik havernak nincs.Na most én erre azt mondtam,hogy nehogymár ,,vegyen az anyja neki vagy dolgozzon és vegyen magának.

Erre felhúzta az orrát és rám csapta az ajtó és elviharzott.

Igaz,hogy neki ígértem,de azzal a feltétellel,hogy csak ő nyomogathatja és másnak nem adja kölcsön és nem viszi ki a házból.

Az övével azt csinál amit akar.Még van 11 csekk amit fizetnem kell az ő laptopjára.Még sem tiltottam meg,hogy nem viheti el.AZ előzőt eltörte,egy ugyan ilyen lappartin.Állítólag le esett,úgy hogy a zsinórba be akadt valaki lába.

Na most én lelki beteg vagyok,hogy neki adtam a régi gépem és nem engedtem,hogy elvigye.

Holnap ez meg kellene beszélnem vele,de nem tudom hogy adjam elő,hogy ne legyen cirkusz belőle.

22 éves a fiam.


2011. nov. 5. 20:31
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Kb 3 hónapja dolgozik egy helyen napi 450 Ft-os óra bérbe 1 órát,azt ,most a laptopokra adja haza.Az havi 15 ezer.de ezzel még nincs kifizetve.

Lehet, hogy ez miatt csinálta velem ezt?

2011. nov. 5. 20:54
 12/31 anonim ***** válasza:
95%
Wow, ez cifra. Ha ezt csinálnám a szüleimmel, kisülne a szemem. Rohadtul el van kényeztetve a gyerek. Mi az, hogy elviszi az Ön laptopját, mert játszani akar a haverjaival? Csendben megjegyzem, hogy szerintem ez a lanparty alapból egy kicsit gáz, de ha még 22 évesen is ezt csinálja, akkor már nagyon gáz. Én is fiú vagyok, jelenleg 19 éves és már évek óta kinőttem ezekből a játékokból. Nem szeretnék egy felnőtt anyát kioktatni, nyilván nincs meg ehhez az élettapasztalatom, de mivel Ön véleményt kért, ezért leírom az enyémet: szerintem Önt kiszipolyozza fia, kihasználja, mert túl sok minden van neki megengedve. Remélem, 22 évesen nem itt fogok tartani.
2011. nov. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 bánomisén ***** válasza:
100%

Jól elkényeztetted, itt az eredménye, gratulálok.

Az első válaszoló egy 14 éves kislány, na, ő kategóriákkal felnőttebb, mint a te 22 éves hisztis fiacskád.

2011. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
61%
Uramatyám, nekem a férjem 22 éves, évek óta kereső férfi, és nemsoká családapa lesz. Hogy lehet egy korosztály ennyire különböző? Jó nagy lompost adnék neki, nem gépet... Én 19 évesen megvettem az első gépem, saját pénzből(azóta is azt használom), nyári munkán a 9 bőrt lenyúzták rólam, annyit melóztam, de már akkor sem lett volna képem szülőtől kérni. Férjem szintén. Ne hagyd magad kihasználni.
2011. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Aki azt írta,hogy el van kényeztetve a fiacsák,,HÁT SAJNOS IGAZA VAN! Ezt ő is tudja,,és még felhányogatja,hogy nem vertem meg amikor kicsi volt és azért olyan amilyen.
2011. nov. 5. 21:13
 16/31 anonim ***** válasza:

Ne bántsátok már annyira, kicsit eltúlozta a fenék alá rakok minden nevelést, de attól még mindig jobb mint ha mindent megtiltana és kirakta volna az utcára 18 évesen mint sok szülő,hogy na menjél éljél meg.


Bár megvédtelek szerintem is elrontottad azt hogy vettél neki ennyi laptopot, én biztos hogy addig nem vettem volna neki amíg le nem jár az első törlesztése. Nem vagyok a gyerekverés híve,de a te fiadnak ha én lennék az anyja olyan pofont adnék hogy a fal adja a másikat.


Az biztos, hogy nem tudja megbecsülni a dolgokat, életében nem dolgozott még meg keményen semmiért.


mivel nem azt kérdted hogy, kioktassunk ezért válaszolok a kérdéseidre is:


1. Ne hagyd hogy lelkiismeret furdalást okozzon, bár figyelemre méltó hogy szereted annyira a fiad, hogy idáig elmész érte, de ha észreveszed teljes mértékben kihasznál ahol tud pedig nem kamasz már.


2.Nem nincs igaza, nem is értem ezt hogy nem tudod magadtól.


3. Nem reagáltad le rosszul, még túl kedves is voltál....


Én azt javasolnám neked a további ilyen helyzetek elkerülése érdekében hogy keményíts be mert a fiad a nyakadon marad...bár ha ez neked jó lesz akkor a te ügyed:)

2011. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ezért van úgy megcsinálva, hogy egy családba apa is kell. Az tudná, mit tegyen. És itt nem a pofán vágásról beszélek, hanem a nevelésről. Egy szem szülő képtelen komplex nevelést adni a gyereknek. De hát nem ez volt a kérdésed...

2011. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Jajjúristen!


A fiad VEGYEN MAGÁNAK laptopot ha kell neki a SAJÁT pénzéből!


Én 20 évesen vettem a laptopom saját pénzből. Eszembe se jutott volna, hogy

- hitelre vegyem

- szüleim pénzéből vetessem

- évente lecseréljem

Így most is arról írok!

2011. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ezért van úgy megcsinálva, hogy egy családba apa is kell. Az tudná, mit tegyen. És itt nem a pofán vágásról beszélek, hanem a nevelésről. Egy szem szülő képtelen komplex nevelést adni a gyereknek. De hát nem ez volt a kérdésed...


Ne azért csesztesd már szerencsétlen mert nem volt mellette férfi aki nevelje vele a fiát. Ehhez tulajdonképpen mi közöd/közünk? Egyáltalán nem úgy van megcsinálva hogy szükség van apára, mert pl az én barátnőmnek milyen jó hogy volt apja és éjjel nappal verte...tényleg jó, meg akkor az én anyám is szemét mert 5 évesen meghalt apukám és nem volt mellette férfi.

Itt a gyereknek ennyi évesen lehetne esze, hogy megköszönje az anyjának ,hogy eltartotta idáig nem pedig ilyen bunkóan viselkedni. Milyen jó hogy az a legnagyobb baja hogy nincs laptopja ilyen szarul fizető munka mellett....

2011. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Ilyen hamar tönkreteszi a gépeket, vagy osztogatja a barátainak? Egyik esetben sem vagy köteles újabbat adni.
2011. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!