Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt feldolgozni,...

Hogyan lehet ezt feldolgozni, túllépni rajta?

Figyelt kérdés
Édesapánk pontosan ugyanazon a napon halt meg amikor az öcsém születésnapja van! Ráadásul a nevük is ugyan az.
2011. nov. 5. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Feldolgozni az idő segíthet más nem. Tapasztalat. Nekem apukámat temettek a születésnapomon. A keserű érzés mindig megmaradt de már enyhült.
2011. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen tényleg a idő a megoldás, később már mikor enyhült a dolog akkor inkább a szépre fognak emlékezni.
2011. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Idő. Csak az segít. Vagy ha megpróbálod magadban átalakítani a szomorúságot boldogsággá, a szülinapra emlékezel, majd este kimész a temetőbe és édesapád haláláról is megemlékezel.


Nálunk az utóbbi időben csak ilyen halálozási dátumok vannak sajnos. :(

Egyik nagypapámat a nővérem névnapján temettük, másik nagypapám az unokatestvérem lányának szülinapján halt meg és a nővérem névnapján temettük, anyukám alig két hete a saját névnapján halt meg. :(

Szomorú dolgok, de át kell tudnod értékelni, fel kell tudnod dolgozni.

Én elfogadtam, hogy ezek a dátumok már nem csak a boldogságról, hanem a szomorúságról való megemlékezést is jelentik.


Részvétem!

2011. nov. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólókkal, az idő majd segít.
2011. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a nagypapám halálának az évfordulója megegyezik a dédunokája születésnapjáéval
2011. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Juan1 válasza:
100%

Az idő nem fog sokat így segíteni.Magatoknak kell kimondani,hogy Ő elment és nyugodjon békében.Az öcséd nem tehet arról,hogy ugyan az a neve.Válasszátok el őket egymástól azaz az öcsédet az édesapátoktól.Ha nem teszitek,az öcsédet teszitek tönkre vele.Jó lenne ha azon a napon az öcséd születésnapját ünnepelnétek örömmel.Nagy feladatot kaptatok az élettől,remek tanítás.

Ahogy Jézus mondta: "A halottakat hagyjátok a halottakra." Fogadd részvétem.

2011. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a tragédiát kell benne nézni, hanem áthelyezni egy nagyobb összefüggésbe. Úgy nézni, hogy ez miért történt így. Biztosan nem véletlen az ami történt, tehát egy nagyobb erő, gondviselés, Isten irányítja sorsunk, a történtekkel üzent. Vagy Édesapád lelke mélyén üzent azzal, hogy a legbelsőbb, énje megválasztotta halála napját. Azt a napot, amelyen fia megszületett. Az apák a fiaikban élnek tovább, a szülők a gyermekeikben. Talán pont ez adhat megnyugvást, ezt üzente halála napjával, hogy az időm lejárt, de emlékezzetek rám, hogy gyermekeimben, és gyermekeim születő gyermekeiben veletek maradok.
2011. nov. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én apám is a születésnapomon halt meg és a nevünk is ugyanaz. Azóta sem történt velem semmi különös. Minden évben van születésnapom és elmúlik mint bármelyik másik nap. Túl fogja magát tenni rajta idővel.
2011. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hasonló történt velem, csak nagyszülővel. Amióta felnőttem, már úgyse tulajdonítok akkora jelentőséget a szülinapjaimnak (24 és 25 közt messze nincs akkora különbség, mint 5 és 6 között), ez is segít, meg azóta mindig őróla is megemlékezem. a gyász fájdalma egy idő után enyhül.
2011. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én anyukám a születésnapján szült engem.(július 6)

A keresztnevünk ugyanaz (Zsuzsanna) és én ugyanolyan vagyok mint ő külsőleg és belsőleg is,pont úgy nézek ki mint ő az én koromban..

A születésnapunkon halt meg akkor amikor Ő 38 éves lett én pedig 18 éves lettem . Már nem ünneplem a szülinapot mert nehéz a lelkemnek .... minden nap gondolok rá mindig amikor tükörbe nézek ...

2017. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!