Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a gyermekkori...

Mit gondoltok a gyermekkori incestust (apa-lánya) hogyan lehet feldolgozni, túllépni ezt ha felnőtt korig nem sikerült?

Figyelt kérdés
9 voltam, most 37. Anyám nem tett semmit ellene. Később a pasija is nyomult rám de ő csak taperolt. Pszichológushoz járok sok éve, de nem használ. A családom inkább kitagadott nehogy kiderüljön a titok. Most meg albérletben megalázva egy kamasz gyerekkel munkanélküliként nem tudom mihez kezdjek az érzéseimmel. Van esetleg valakinek tapasztalata, tippje, tanácsa? Hálás köszönet előre!
2010. szept. 1. 11:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Másik pszichológust kéne keresned, mer ebből ki lehet kezelni az embert. Biztos, az is nagy baj, hogy nincs munkád, nincs mivel lekötni magad. Ezen próbálj változtatni, mert igen, meg lehet gyógyulni. A családod meg undorító, örülj , hogy megszabadultál tőlük.
2010. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz. Csak egy megértő, szeretett partner változtathat valamit a pszichéden. Remélem találsz. Sok sikert hozzá.
2010. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
13 éves koromban egy igen közeli rokonom el akarta venni a szüzességemet. Neki jó móka lett volna. És amikor összejött a család, vagy ha ott voltam náluk, nagyon kellett figyelnem nehogy nyulkáljon, vagy mást is tegyen velem. Persze a szent család előtt ez nem jelentett semmit. Hiába mondtam el a szüleimnek, azok csak gyerekes kitalációnak vélték.Soha nem tudtam feldolgozni, de nekem más lett az életem mint neked. Utolsó és végleges megkönnyebbülést az hozott talán a számomra amikor elhunyt. Még a temetésére sem mentem el.
2010. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Ez már a nem is tudom hanyadik orvos. Csak gyógyszereket tömködnek, de kb fél éve már nem vagyok hajlandó többet szedni.

A pszichológus szerint is jobb ha nincsenek velem. De azért a magányos szülinapok, karácsonyok...Nem kívánom. Partner?! Próbálkoztam, de csak addig kellettem míg cselédként körbeintéztem a dolgaikat. Most lakásuk van nekem meg semmim. Szóval ezen nehéz változtatni. Munkát találni meg... Köszönöm a kommenteket. Esetleg valami más? A pszichológust már nem számítom megoldásként.

2010. szept. 1. 13:02
 5/31 A kérdező kommentje:
Ó és az enyém is meghalt. Pont akkor, amikor eldöntöttem, följelentem (16évesen). Hazaértem a pszichológustól és a gyásztávirat ott állt az asztalon. Kicsúszott a kezemből, pedig (hülyén hangzik) kezdtem megkönnyebbülni. A temetésen egy könnycseppem sem volt. De erőszakkal odatoltak a sírjához többször is: add meg a tiszteletet, az apád volt! Nem járok temetőbe, gondolom te sem.
2010. szept. 1. 13:06
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én segíthetek neked, amennyiben nyitott vagy. Ha gondolod, írj privit. Nem vagyok pszichológus, de a célom az életben az emberek segítése. Alternatív gyógyítással és agykontrollal segítek.
2010. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

A nane.hu honlapot ismered? Nem indítanak ilyen csoportokat, ahol ki lehet dumálni?

Arra gondoltam, hogy talán kereshetnél olyanokat, akik még nálad is rosszabbul élték meg, és próbálhatnál segíteni nekik a magad módján, és ez talán rád is visszahatna idővel.

2010. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nálam rosszabbul? Nekem ez a legrosszabb. Nincs életem. Nincs élni akarásom, tizenéves korom óta egyik napról a másikra győzködöm magam hogy élni kell. És az önutálat, undor.. Anyám is azt mondta régen: gondoljak arra, hogy másnak rosszabb. Persze neki nincsenek ilyen bajai. Sőt! De biztos rosszul látom.
2010. szept. 1. 16:47
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
14:24 vagyok. Kinyomtam a privi lehetőségét, mert más témában is írogatok és onnan nem szeretném, ha írnának. Megnyugodhatsz, van a te esetednél rosszabb. Sajnos ismerem is az illetőt. Szó szerint belebolondult és csúnya függőségi betegsége is lett. Ezek mellé társulnak azok a dolgok, amiket te írtál. Szólj, ha szeretnél írni, mert akkor beállítom.
2010. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A függőség dolgot is ismerem és nem vagyok/voltam rá büszke. A "belebolonduláshoz" mostanában gondoltam, hogy közel állok, új tüneteim vannak, az orvos nem tesz semmit, csak biztat, hogy milyen okos, szép, kedves, erős bláblá...Valóban szerencsém volt eddig és hatalmas lelki erőm volt, megkeményedtem. De 30év lassan. Megtörtem. Ehhez kellene valami jó tanács, recept, hogy hogyan "éljem túl" magamat.
2010. szept. 1. 18:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!