Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek meghalt a gyereke...

Akinek meghalt a gyereke (pláne ha egyetlen gyerek volt) hogy tudta feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nem közvetlenül érint a probléma, csak arra lennék kíváncsi, hogy emberek hogyan tudnak kimászni egy ennyire mély gödörből.
2011. okt. 10. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
szerintem csak egy újbóli teherbeesés segíti ki az embert... de nem tapasztaltam
2011. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ne legyél kiváncsi.


Ezt a fájdalmat nem értheti meg, aki nem élte át...

2011. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

"szerintem csak egy újbóli teherbeesés segíti ki az embert."


Te hülye vagy. Kíváncsi lennék, lenne-e kedved azután, ha mondjuk a kamaszgyereked halna meg, akiket évekig neveltél.

2011. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
És ha idősebb az ember?Nekem apukám 21 évesen halt meg(én akkor 2 voltam)és a mamám meg papám utána nem akart gyereket!Bár apukámon kívül van még egy lányuk,szóval nem egyedüli gyerek volt,de eléggé belerokkantak.Szerintem akkor lehet legjobban megvigasztalódni,ha az elhunyt gyereknek is volt már gyereke,vagyis az unokával,mivel az apjára/anyjára emlékezteti a rokonokat...legalábbis nálunk így volt.
2011. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan aki nem is tudja. Vannak akik feltudják, de őket is egész életükben kísérteni fogja, hogy meghalt a gyerekük (nem a meghalt gyerekük). De igazából nem tudom.
2011. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Bele sem merek gondolni.Rettenetesen nehéz lehet,és szerintem nem fogja pótólni azt az űrt soha semmi,még egy másik gyerek sem.Iszonyat nagy fájdalom lehet.Sajna környezetemben nem egy ilyen volt...
2011. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az előző írta, hogy lehet, hogy az unoka jó, mert az rá emlékezteti. Ez igazából egyén függő. Lehet, hogy valaki keresi az emberekben azt, ami a volt gyerekére emlékezteti, mások viszont pont, hogy kerülik. Mindenki máshogy, senki sem tudja ugyanúgy feldolgozni.
2011. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 wartburg353s ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet igazán feldolgozni. A nagymamámnak 4 éves és 7 éves gyereke halt meg egyszerre szénmonoxid-mérgezésben. Ő s majdnem meghalt. Még mindig sír, ha eszébe jutnak, egyébként meg igyekszik nem beszélni róluk. Jól elrejt minden velük kapcsolatos kis tárgyat, és az emlékeket is próbálja.
2011. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
első, és mi van, ha az a "gyerek" nem gyerekkorában hal meg? hanem mondjuk huszonévesen, harmincévesen?
2011. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon rosszul érintett sehogy sem tudtam feldolgozni mindig eszembe jutott a régi házban a sok sok emlék el is kellett költöznöm más szinű fal más ülögarnitúra mindenből új hogy semmi sem emlékeztethessen rá egy 16 éves gyereket elveszteni sehogy sem másztam ki a tusfürdőtől a mosószerig minden ig minent leváltottam mert mindenhez kötött emlék... hiába mosojgok vagyok jól el de valahol már sérültem agyilag érzem hogy már nem vagyok a régi nem tudok a régi lenni hiába van egy 4 éves gyerekem akkor sem ojan mint régen de a mondás igaz isten egyenesen ír a görbe vonalakon is az életben mindíg találd meg a szépet és a jót! és tudtam hogy most nem fog megálni az élet nehezen de összeszedtem magamat azt hittem mikor meghalt hogy az az állapot amiben voltam az egy örökkévalóság
2011. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!