Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkossággal fenyegetőzik...

Öngyilkossággal fenyegetőzik a keresztapám. Miben segíthetnénk neki?

Figyelt kérdés

Anya bátyját (azaz a keresztapámat) kb 1 hete rúgták ki a munkahelyéről azóta nem dolgozik (ami kb a minimumbért adta meg számára), és teljesen kiborult. Nem talál más munkát mert nincs végzettsége (egy érettségije van). 38 éves és elvált, gyereke nincs. Barátnője sincs. Úgy érzi nincs értelme az életének. Azt mondta legszívesebben öngyilkos lenne.

Miben tudnánk segíteni neki? Természetesen kölcsönt adna neki anya szívesen de nem fogadja el. Anya hívja rendszeresen hogy társaságot nyújtson neki de elég ellenségesen viselkedik. Mi is meghívtuk magunkhoz és az öcsémmel focizott meg PlayStationözött, de ez csak pár óra elfoglaltságot nyújtott számára... Mit tegyünk? :( 16/L


2011. nov. 6. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy munkanélülinek mindenféle elfoglaltság kell, menjen segíteni bárkinek csak ne üljön otthon.(akár hajléktalanoknak, szomszédnak, akár ingyen) Ha kimozdul, jobban összefuthat olyannak aki tud segíteni és munkát ajánl. A neten is keressen állást. Csináljon olyan dolgokat, amikre eddig nem volt ideje. Mindenképp sportoljon valamit hogy jó legyen a kedve. Én is munkanélkül vagyok, se párom, se gyerekem (35/N) de nem esetem kétségbe. Vannak pillanatok mikor kifejezetten élvezem hogy azt csinálok amit akarok. Ja és Okj-s képzésekre keressen rá, hátha valami új szakma megtetszik neki.
2011. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, de azt ne felejtsük el, hogy egy okj-t is fizetni kell ha szakmát szeretne tanulni és ugye nem dolgozik jelenleg miböl fizetné?
2011. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Problem? ***** válasza:
Nyugi aki fenyegetőzik az öngyilkossággal az nem szokta megtenni ez egy hirtelen felindulásból tett kijelentés és, az se jó megoldás hogy a nyakára jártok hidd el baromi idegesítő tud lenni.
2011. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendes tőletek, hogy igyekeztek körülötte lenni. Valami kis házimunkát is bízhattok rá, még jól is jöhet egy kis segítség. Az a jó, hogy nincs társa, se gyereke, mert így könnyebb elviselni az anyagi helyzetet. Esetleg külföldre is elmehetne. Talán a kaland ötlete feldobná, meghozná az életkedvét.
2011. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok, csak nem fenyegetőzöm öngyilokkal. Nekem 4 szakmám van..., munka sehol 30 éves elmúltam, nincs családom, se semmim. Én azt tudom neki ajánlani, fel a fejjel, kösse le magát, terelje el a figyelmét és keressen neten melót, több helyre adjon be önéletrajzot. A munkaügyivel vegye fel a kapcsolatot, ha nincs szakmája, akkor fogják támogatni ingyenes szakképzésben, de jól gondolja át mit tanul, hogy azzal el is tudjon helyezkedni majd. Szabadidejét sporttal, meg ilyesmikkel töltse, az nagyon jól feltölt és nem lesz annyira magába zuhanva, ne essen depibe, mert az g.c. szar dolog, főleg kikecmeregni belőle. Sok sikert kívánok neki!
2014. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"sportoljon valamit hogy jó legyen a kedve"

A sportnak mi köze van a jókedvhez? Én ha sportolok, akkor nem lesz jobb kedvem, a többi ember hülyeségét ugyanúgy meglátom.

2016. szept. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!