Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet házasságban saját...

Lehet házasságban saját vagyont gyűjteni, úgy hogy ezt szerződésben foglalva van?

Figyelt kérdés

Adott egy szitu:


A Férfi 30-as éveiben van, van háza, autója, kialakított egzisztenciája.


A nő 20-on éves, pályakezdő, nincs semmije, nincs vagyona, előreláthatóan nem örököl.


Ha válásra kerül sor a nő nem kapna semmit, mert ugye nem jár semmi neki.


De mondjuk nem akar 10-20 év múlva semmivel az utcán landolni (kitudja mit hoz az élet),magának, a saját keresetéből gyűjthet pénzt biztonsági okokból? Ezt le lehet írni szerződésben?

Ha mégsem lenne soha válás, akkor később a gyerekek örökölnék azt.


2011. szept. 21. 14:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
et hívják dugipénznek vagy eltitkolt bakszámlának :D Nyiss egy új számlát amiőrl csak te tudsz és oda utalj rá ennyi, és akko ha később gyerek lesz hozzáférhet.
2011. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
*bocsi pár betű kimaradásáért:)
2011. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Amiről nem szólsz, arról nem tudnak. Nyitsz egy számlát, nem mondod el senkinek és kész. Persze akkor tényleg a saját kereseted rakd oda.
2011. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De ez az új számla nem derülhet ki?


Jobb lenne ezt tisztességesen tisztázni, nem?

2011. szept. 21. 14:23
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Ha a te neveden van a számla, az válás után a tiéd lesz. Persze a férjeddel beszéld ezt meg, így tiszta. Nálunk is hasonló a helyzet, nekem van egy megtakarításom, amibe havi fix összeget beteszek. Nincs ezzel semmi gond szerintem, a páromnak a lakás van a nevén, ő a hitelt fizeti, az én nevemen nincs semmi, csak ez a számla.
2011. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Derültek már ki ilyen dugiszámlák, sajnos és ott fordítva volt a szitu. A nőnek volt kicsit többje, de nem sokkal a fószer meg csak ült a babérjain, de válásnál kérte mindennek a felét. És a számla kiderült, mert apasi utánanézett... Szerintem is kössetek egy szerződést, hogy az ami a Te neveden van, amiért Te dolgoztál meg az a Tied, akármi is legyen.

23/N

2011. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Inez.R. válasza:
85%

Élettársi életközösségben van olyan, hogy a "váláskor", mint ha egy vállalkozási formát (PJT: Polgári Jogi Társaság) szüntetnél meg, a bíróság megítéli mind a két félnek azt, amivel a közös élethez hozzá járult. Tehát nem feleznek, mint a házasság felbontásakor.

Egyébként szerintem nem fair a férfivel szemben, hogy befogadja, elveszi feleségül a vagyontalan nőt, és a nő elkezd külön gyűjtögetni, de a közösben él, azt költi. Inkább akkor halasszátok el az esküvőt, ha bizonytalanság van a jövővel kapcsolatban, de szerintem a külön bankszámlára gyűjtögetés nem korrekt, hacsak később nem ebből akarsz valamit venni a közös háztartásotokba.

Ha a párod viszont beleegyezik, hogy gyűjtögess külön pénzt saját magadnak, amíg ő eltart és gondoskodik mindenről, akkor úgy is jó.. Ha nektek úgy megfelel..

2011. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha valóban a saját pénzedből gyűjtögetsz, akkor oké. De ha a pasiét pakolgatja félre valaki,az nekem lopás!
2011. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%

"Ha válásra kerül sor a nő nem kapna semmit, mert ugye nem jár semmi neki." : Ez szerintem a gyakorlatban nem így lenne. Minden megtakarított pénznek a fele a nőé.


A kérdés egyébként nagyon érdekes, én is kíváncsi vagyok rá. amit tehetsz például, hogy kialakítod az egzisztenciádat, veszel autót stb., (lakást ne!), és egyszerűen elviszed, amikor válsz közös megegyezéssel. Ha normális a férj, megérti. A pénz meg feleződik.

2011. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Nők is dolgozhatnak. Ha keres annyit, hogy felezzék a dolgokat és félre is tud tenni. Meg ha szeretem a másikat akkor nem evvel vagyok elfoglalva, hogy most Őt hátráltassam, ossza be a sajátját stb. Ha szerettem valakit és szakítok/válok tőle, akkor nem hagyom, hogy nyomorogjon, ha tehetem. Ha nem tehetem meg az megint más. Én ilyen vagyok.

23/N

2011. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!