Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a férjemnek?

Figyelt kérdés

9éve élünk együtt,van egy 1,5éves kislányunk.

Két ház közül tudnék választani hogy melyikben lakjunk de ő azt mondja neki semmi köze hozzá,döntsek én.

Nekem ez rosszul esik kicsit hisz szeretném őt is bevonni az ezzel kapcsolatos ügyekbe (házrészt ajánlottam fel amit elutasitott)de ő azt állitja az én tulajdonom igy nekem egyedül kell meghoznom a döntést.


2011. nov. 7. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy ez a legnagyobb problémátok :S


Amúgymeg ha csak a Te neveden lesz a lakás, s egy esetleges válás után (természetesen) a tied marad, valóban a te döntésednek kell, hogy legyen.


Ha nem tudsz dönteni, írd fel egy lapra, hogy melyik lakással milyen előnyök járnak (környék, közlekedés, rezsi, szomszédok, felújítás költségei,stb.)Aztán majd a kedvezőbbet válaszd.

2011. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lesz benne pénze, így nem lesz tulajdonjoga, akkor valóban érthető, hogy nem akar beleszólni.

Gondolj bele, hogy ha (ne adja Isten) elválnának útjaitok, akkor te alkalomadtán a fejéhez vágnád, hogy miatta költöztél a "szarabb" házba... Szerintem ezt szeretné elkerülni.

Bár nekem alapból az a furcsa, hogy ennyire nem akar közös tulajdont...

2011. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez nekem furcsa. Ha a tied, ha nem, a TI életetek, és közösen kellene eldönteni. Nekem is van férjem, de nem tudom ebbe a szituációba képzelni magam. Most hol laktok? És hogy-hogy felajánlottál egy házrészt?
2011. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt kérd tőle, hogy a döntésben segítsen, hanem hogy mondja el a véleményét, hiszen gondolom ő is ott fog lakni, tehát nem mindegy, mit gondol a házakról.
2011. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Most az én házamban lakunk,van lehetőségünk egy másik házra ami szintén az én tulajdonomban lenne.

Véleménye az hogy neki mindegy,mindkét háznak van előnye és hátránya.


A házrészt ugy értettem hogy iratáskor(még nincs a nevemen azért kell most választanom a kettő közt még átirás előtt)kapna ő is belőle részt,az ő nevén is lenne,ezt utasitotta el,mondván ugyis minden a gyereké lesz ne komplikáljuk meg.

2011. nov. 7. 14:42
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szarul érinti, hogy neked házaid vannak, neki meg (ezek szerint) nincs. Nem olyan nagy probléma ez szerintem, hisz igaza van, a gyereké lesz, úgyis az számít.
2011. nov. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem józanul gondolkodik. Ha mindkét háznak van előnye és hátránya,a te tulajdonod lesz,akkor valóban neked kellene dönteni. Annak nem sok értelme van,hogy egy részt a nevére íratsz.
2011. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha a másik házat választom ezt amiben most lakunk "elvesztem",valószinüleg öcsémé lessz vagy el lesz adva.

Csak annyit várok el tőle hogy azt mondja szeretné e a másik házat vagy inkább nem,vele élek az ő otthona is lesz ugyanugy mint az enyém.

2011. nov. 7. 14:55
 9/18 LadyLee ***** válasza:
48%

Hát, azt hiszem belenyúltál a lecsóba: A fent leírt viselkedés eléggé férfiatlan. Isten ments a felelősséget hárító, nyámnyila férfiaktól. Ez leginkább arra jó, hogy bárhogy is döntesz, biztos lesz valami gubanc a lakással, ami nem tetszik majd neki és téged fog hibáztatni.


Mindenesetre szerintem nincs igaza.


Az a minimum, ami elvárható, hogy elmondja az ő álláspontját, érveit.

2011. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%
Kedves kérdező irigylem a problémádat. :D
2011. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!