Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt nő létemre (anyaként)...

Felnőtt nő létemre (anyaként) nem tudok igazat tenni! Érzem valami nem stimmel, de nem tudom mit gondoljak! Anyuék minden hónapban kérnek tőlünk pénzt, vissza is adják, de..! Igaza lenne a férjemnek?

Figyelt kérdés
Ugy veszem észre hogy csak akkor jön ha pénz kell,vagy ha nem azért akkor is eljön de egyfolytában mondja hogy sietnie kell haza mert főznie kell,különböző kifogásokat keres!Egy hete megint kértek 20ezret!Eljött érte,és beszélgettünk!Egyszer csak azt mondja nincs egy söröd?Meg valamit megkértem vegyen ki a kisfiamnak a hűtőböl,erre megjegyezte ,hogy "na párizsi meg ez meg az nekünk meg üres a hűtönk"!Ezzel mit akart mondani?Volt olyan is hogy tőlünk sietett haza hogy ez meg az a dolga és kiderült hogy nem is haza ment hanem a tesójához borozni!Férjem mindig mondja hogy csak kihasználnak minket,de én mindig ellenekeztem,de most a szívem mélyén még is tudom ez igy nem normális!
2011. jan. 27. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád valószínűleg egy ideges(ebb) típus, az enyém is az. Bár hálisten pénzre nincs szüksége, de ha eljön, babázik egy kicsit az unokájával (szívből imádják egymást), majd hirtelen felpattan, hogy még annyi dolga van, és elmegy. Ezzel nincs is baj.


Azzal sincs baj, ha pénzt kér tőletek, hiszen visszaadja.


Azzal esetleg lehet, ha úgy érzed, titokban iszik? Erre gondoltál?

2011. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha alkoholra költi a pénzét, akkor ne adj neki. HA a szüleid, ha nem. Ha étel kell hívd meg kajálni néha, vagy vegyél neki ezt azt, hogy ne legyen üres a hűtője. De ne adj neki pénzt. Én tuti nem adnék.
2011. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is piás. Már abból, amit leírtál, ez jön le...

Szerintem se adj neki pénzt. Próbálj vele beszélgetni.

2011. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Háááát nem tudom!Karácsonykor elhivtak bennünket is öcsémék,anyuék is ott voltak!Anyu már "gyönyörű szép" állapotban volt!Alig mertem meg engedni neki hogy kisfiamat megfogja!Nagyon szégyeltem magam,ÉÉÉNNN!a férjem előtt!
2011. jan. 27. 14:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Te ne szégyelld magad emiatt a férjed előtt, hisz nem Te okozod ezt!


Nekünk is mindkettőnk szüleinek vannak olyan "dolgai", amit normál körülmények között biztos szégyellnénk egy friss kapcsolatban, de mi ezzel együtt élünk. Nekem pld. apám alkoholista volt, az apósom pedig (most 85 éves) naponta 3x összekakálja magát (betegség miatt), és a férjem horjda a lepedőket hozzánk mosni, évek óta...


Beszélj anyukáddal erről finoman.

2011. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
már probáltam,de elkezd sirni hogy nekik milyen rosszul megy!mindig aput szapulja!én azt mondom(tudom könnyen beszélek),de ha nincs pénzem akkor lemondok vmiről!nem?nem szivok annyi cigit,vagy valahol össze huzom a nagrág szíjjat!
2011. jan. 27. 14:29
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, bizony, ha tudná anyuád, én (személy szerint én, és nem a családom) mi mindenről mondtam le az elmúlt fél évben.. és már előtte is. A 200 ezres nettó fizum helyett most 25 ezer a gyes-em... Szóval elég sok mindenről le tudtam mondani. Nem mondom, h nem hiányzik, de nincs más megoldás, míg újra nem dolgozhatok. :(
2011. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben apukám is ivott, akkor még nem voltunk házasok a férjemmel. Én is nagyon cikinek éreztem előtte, ha apa épp "nagyon beszédes kedvében volt". Megértem az érzést. De nekem akkor a párom mondta, hogy ne az én fejem égjen, nem én piálok. Szégyellje magát ő... Nehéz volt, de rájöttem, hogy igaza van. Meg nem is tartott sokáig, mert elég gyorsabb abbahagyta apa is az ivást.


Ha tudod hogy iszik, akkor tényleg inkább étellel segítsd, és ne adj neki inni, ha nálatok van sem.

2011. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szarul megy, akkor nem itallal próbálom megoldani a dolgot, mert az is pénzbe kerül. zt mondd el neki. És nem apád feladata kizárólag megváltani a világot. Azzal hogy szidja nem oldódik meg a probléma. Inkább konstruktívan együtt kellene működniük, nem a te nyakadba húzni a saját gondját is.
2011. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is párizsi van a hűtőben, az a legolcsóbb. Ha azt mondta volna, hogy- jé, kaviár még lazac, mi meg éhezünk, az más tészta... de így? Ti éltek szépen, normálisan, és még kölcsön is adtok, ha neki még így is üres a hűtő, akkor mit vesz a "kölcsön" pénzből? A párizsi kilója alig 300 forint akciósan(most vettünk 3 kilót mi is) ha üres a hűtője, vegyen azt!!! Igen, gyanús ez a sörös, boros dolog, az én apám is alkoholista volt, úgyhogy forrni tudok az ilyenre. Ha visszaadja, semmi gond, akkor adj neki, de mondd is meg, hogy tessék, vedd tele a hűtőt, anyukám. Egy jó tanács- ha egyszer nem adja vissza, és kapatosan látod, sose adj Neki többet, mert azzal Magadnak is, és Neki is ártasz!!!
2011. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!