Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza: a szüleimnek...

Kinek van igaza: a szüleimnek vagy a férjemnek?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden:

A férjemnek nagyon régóta van egy háza. Mikor ide költöztem mindent én vettem bele. Edényektől vasalótól kezdve a függöny, bútorok, hűtő, mosógép stb. Szóval 80-90%-ban én a szüleim segítségével. Utánna a szülemtől kaptunk egy új autót is (több milliós), amit közösen használunk, bár nagyon ritkán, mert a benzinen lehet a legjobban spórolni. Kissebb felújításokat csináltunk (pl. ajtó- ablakcsere, festés), amit közösen fizettünk a férjemmel.

Most megint egy nagyobb összeg kellene a házra, ugyanis a tető beázik. A szüleim látva, hogy nekünk nincs rá pénzünk és hitelt nem akarunk felvenni (szerencsére sosem volt), felajánlották az utolsó fillérjüket is (konkrétan 1 millió ft-ot), hogy csináltassuk meg belőle a tetőt. Na de nem akarják csak úgy kidobni a pénzt az ablakon, felvetették, hogy a ház egy részét, figyelembe véve, hogy idáig is sokat hoztam ide, írassa rám (itt max. 20-25 %-ról beszélhetünk). A ház sem ér sokat, vidéken lakunk, max 14-15 milliót.

Szóval a férjem ezen teljesen fel van háborodva. Ő ezt az összeget semmibe nem nézi, mivel a ház értékéhez képest ez semmi. Nem nézi, hogy már idáig is az összes pénzem itt van, és a szüleim is mindenben segítenek amiben tudnak. Szinte mindent ők vesznek meg a gyereknek is.


Szerintetek jogosan van felháborodva az ötleten a férjem?

Én meg úgy érzem, hogy költöm a pénzem egy olyan házra, ami sosem lesz az enyém. Akkor tényleg az ablakon dobom ki.


2010. jún. 17. 08:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek igaza van, tekintve h mindent te vettél oda, a tetőt meg megcsináltatnák teljesen jogos
2010. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Hát úgy érzem szerinted a szüleidenk van igaza, legalábbis ebből ez jött le. Szerintem is! Maximálisan. A helyedben utánanéznék, hogy hány év után válik valami közös tulajdonná. Nem vagyok otthon a jogban, csak mintha egyszer valahol azt hallottam volna, hogy 15 év házasság után közös tulajdonná válik az ingatlan. Lehet, hogy butaság, nem tudom, de ha van jogász ismerősöd, kérdezz rá.

Amúgy az is megoldás lehet, ha fel van háborodva a férjed irassa inkább a gyerekre. Lehet, hogy az könnyebb neki. Vagy kérj haszonélvezeti jogot! Mindenképp ügyvéddel beszélj!

2010. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nincs teljesen igaza a férjednek, de megértem az ő gondolkodását is, hiszen valószínüleg örökölt ingatlanról van szó és ez az egyetlen igazi tulajdona.

Áthidalható a dolog, ha a szüleid kölcsönszerződéssel adják a pénzt. Így, ha közöttetek valami gond lesz, akkor a ház árából visszakövetelhető a pénz kamatostól, ha pedig nincs gond és gyerekeitek lesznek úgyis ők öröklik a házat, a papírt ki lehet dobni. Így mindketten be vagytok biztosítva.

2010. jún. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem szerint átiratás nélkül is elég,ha papíron elismeri,hogy milyen összegeket fektettél a házba.(Egyébként adott esetben enélkül is perelhető lenne bizonyos összegre).

Természetesen igazatok van,hogy nem akarjátok mindeneteket más nevére íratni,mint ahogy ő sem akarja a tietekre...

Hogy ne tűnjél bizalmatlannak vele szemben,mondd azt neki,hogy a szüleid megnyugtatása végett nyilatkozzon arról írásban hogy nekik mennyibe került eddig az ingatlan fenntartása.

2010. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
47%

Még ha a szüleid soha egy forintot sem adtak volna neked, vagy nektek, semmire sem, nem h a házra, és ha te se vittél volna semmit a házasságba, akkor is, alanyi jogon (legalábbis sztem) megilletne téged egy rész a házból. Nem azért vagytok házastársak?

Vagy a férjed ennyire fél a jövőtől, h esetleg válás lesz belőle, és kisemmized, fedél nélkül marad, vagy el kell adni a házat, h osztozkodni tudjatok?

Szóval nem is értem ezt a mentalitást. De lehet, h azért, mert nő vagyok.

A szüleimnek is fele-fele arányban van a nevükön a ház.

Szóval sztem ez a 25 % semmi, ahhoz képest.

És nem azért "járna" neked, mert ennyi mindent hoztál, meg mert a szüleid is ennyire támogattak titeket, hanem azért, mert a felesége vagy.

(24/l)

2010. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%

Kedves előző, ebben tévedsz.Ha a házasság előtt szerzett tulajdonról van szó, az nem lesz közös tulajdon soha. A házasság alatt vásárolt tulajdon 50-50 százalékban közös akkor is, ha csak az egyik fél nevén van.

Ez így normális, hiszen a felek saját vagyona nem lehet automatikusan közös vagyon a házassággal.

2010. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
62%

Ha 15 milliót ér a ház és a szüleid 1 millával szállnak be, hogy jött ki a 20-25%? A ház így 16 milliót fog érni, neked 1/16-od rész jár, 6,25%. Szóval az igazság kettőtök közt van. Egyébként meg a szüleidnek nem kell pénzt adni, ha a férjed nem megy bele a 6%-ba, ez a saját döntésük.

Kicsit fura, hogy a ház "sosem lesz a tied". Ez annyiból igaz, hogy ha van gyerek, ő örökli. Viszont miért is akarnád magadnak? Válás miatt?

Ez esetben a ház a férjedé, mert az ő magánvagyona volt házasság előtt, a házasság előtti magánvagyonodból vett minden cucc a tied.

2010. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
Igen, házassággal "alanyi jogon" semmi nem jár. Csaj a közös vagyon jár 50-50%-ban. És ez így igazságos.
2010. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
47%
Régen rossz lenne, ha ezért lennének házastársak. (Gondold át, mit írtál...)
2010. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
61%
Nem megbántani szeretnélek kérdező, de elég szomorú a férjed hozzáállása. Tudom, hogy utólag könnyű okoskodni, de szerintem egy külön számlán kellett volna gyűjteni a pénzedet, nem rákölteni erre a házra. Amúgy hihetetlen ez a hozzáállás számomra. Egy házasságban mindennek közösnek kellene lenni (tudom, hogy mostanság divat a házassági szerződés, ami szerintem bloááá), függetlenül attól, ki mennyit örökölt (tudom, hogy nem ez a jogszabály), hiszen arról senki nem tehet, hogy mennyit örököl, vagy milyen gazdag családba születik. Egymásért kellene tenni a közös életért, nem egymás ellen, ahogy nálatok van. Ellenérdekelt felek egy fedél alatt...számomra mindig is érthetetlen volt ez a hozzáállás. Vannak számláid, tudod valahogy igazolni, hogy odament a pénzed? Én a helyedben felkeresnék egy ügyvédet, és megkérdezném tőle, hogyan tudom visszaszerezni/bizonyítani a pénzbefektetést. Mert ez a f.aszi soha nem fog rád íratni semmit, sőt még az általad megkeresett pénzt is valószínűleg le fogja nyúlni. Egyébként egyértelmű, hogy a szüleidnek van igaza.
2010. jún. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!