Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok ki kezeli a pénzt?

Nálatok ki kezeli a pénzt?

Figyelt kérdés
És mennyire vagytok megelégedve a kezeléssel? Nálunk az asszony kezeli, de hát nem tudja beosztani, folyton a számlákkal kapcsolatos felszólításokat kapjuk, de bezzeg új csizmára van pénz....
2011. nov. 7. 14:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk mindketten bedobunk a közösbe ugyanannyit, abból megy a lakbér, rezsi és a kaja. A maradékot pedig mindenki a saját belátása szerint használja fel, vagy teszi félre.


Ha elégedetlen vagy a jelenlegi helyzettel, üljetek le és beszéljétek meg.

2011. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk úgy van, hogy az első mindig a kötelezettség. Feladjuk a számlákat, lakástörlesztőt stb. Ez soha nem marad el.

Van otthon egy kis dobozkánk, abban is tartunk még vmennyi pénzt, ha pedig elfogy, veszünk még le a bankkártyánkról.

De nincs olyan, hogy te most csak ennyit vegyél le, meg ne vigyél el többet stb.

Ki-mennyit gondol, szól a másiknak, hogy kivettem ennyit meg ennyit.

Nálunk ez így működik.

2011. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk közösen de inkább én(nő)Ő megkeresi én elköltöm.

Nagyon oda kell figyelnem hogy mindenre jusson,kajától kezdve a gyereholmijáig.

Mindig be van fizetve a számla,ez az első,aztán jön a kaja,aztán a gyerek,aztán a párom és aztán én,akinek kétévente jut egy normálisabb ruhadarab.

2011. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Közös bankszámla,arról mennek a csekkek,két bankkártya,együtt vásárolunk általában.Nincs olyan hogy ki kezeli,közösen tesszük.
2011. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki kezeli a sajátját, és van egy közös számlánk amire mindkettönk ugyan annyi pénzt utal havonta. ebböl van minden közös dolgo fizetve, a lakás , a rezsi, a kaja, a közös sütizés, a gyerek minden dolga. mindkettönknek van hozzá kártyája, és a szolgáltatók vonják minden hónapban a pénzüket róla, így nem kell csekket fizetni.

aztán ha nekem új csizma kell, akkor megveszem az én pénzemböl, ha a páorm új xbox játékot akar akkor majd ö megveszi magának.


így karácsonykor mindenki saját pénzböl vesz a másiknak ajándékot.


ha nagyobb dolog kell akkor azt hetekig beszélgetjük kalkulálunk, mint pl új kanappé, vagy új mosógép.

2011. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Először fizesd be a számlákat, és csak a maradék pénzt add oda neki.
2011. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én mint nő vagyok a fő kitalálója mire költsük... a postás csekkeket én intézem a nagyobb része netes fizetés azt a férjem.A vásárlást mindig együtt intézzünk,falun lakunk ide a kisboltba én max csak akkor ugrok el ha valamit elfelejtettünk a kajához venni egyébként a városba járunk vásárolni.Bármi ruha vagy egyéb dolog kell a gyereknek vagy nekem vagy neki abból sincs gond mert mint írtam együtt járunk vásárolni.
2011. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én kezelem a pénzt.

Nő vagyok.

Miután minden kivan fizetve,a maradék összeget közösen megbeszéljük,hogy mire kellene költeni.

2011. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk, én,a nő foglalkozom a pénzkezeléssel. Párom odaadja a fizujának a nyolcvan százalékát a kezembe, én befizetem a csekkeket, hitelt, bevásárolok. Az én fizumból is van egy banktörlesztő,a többi pedig közös, ami megmarad. Ált. Nálam van a több pénz, mert ha valamire szüksége van, úgyis én megyek boltba. Ő nem tud és nem is akar ilyesmivel foglalkozni.
2011. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a pénzes dolog két ember között akkor működik, ha nagyjából ugyanannyit keres mindegyikőjük (kivétel gyes vagy betegség ideje). Nálunk a számlák az első, aztán a gyerekek dolgai, utána a kaja..de általában több pénzt hoz a párom, így még a betétszámlára is jut. Az a baj, hogy Magyarországon senki nem keres eleget, így néha a nők besokallnak, hogy be kell osztani a pénzt, és méregből vagy jutalmul vesznek egy csizmát..pulcsit..nem könnyű beosztani azt ami kevés..mert gondolom nem százezrekről van szó :(
2011. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!