Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány fok van nálatok a házban?...

Hány fok van nálatok a házban? Szerintetek mennyi a normális?

Figyelt kérdés

Bocsi, nem igazán tudtam, hogy melyik kategóriába illik, de mivel ez a kérdés jelenleg családi vitákat szít, ezért gondoltam, hogy ide passzol a legjobban.

Szóval a helyzet az, hogy a párommal jelenleg a szülők fölött lakunk, hogy mi az ok, az lényegtelen most. A lényeg, hogy nekünk és a szüleimnek is van egy komplett lakásrészünk. A szüleim az alsó szintet mindig 26-27 fokra fűtik, mi viszont a párommal csak 23-24-re fűtjük a lakást. És most folyton azt kapom, hogy ne a párom mondja meg, hogy milyen hideg legyen a lakásban, mert hogy én lakok itthon, én pedig hiába bizonygatom, hogy nekem is jobb 23 fokban, nem hiszik el. Pedig régen a szobámban is ennyi volt, de ők már csak arra emlékeznek, hogy amikor 21-22 fokra ment le a hőmérséklet, akkor felöltöztem, befűtöttem, de azt elfelejtik, hogy akkor 21 fok volt, és nem 23. De ez nem érdekli őket. A másik érvük, hogy ezzel mi lehűtjük az ő szintjüket is. Ez igaz? Amúgy nem fizetünk a rezsibe, tehát valóban nem spórolásból nem fűtünk, hanem mert így esik jól.

Tudom, bagatell az egész, de nálunk mégis hatalmas vitákat kavar. Nem feltétlenül arra vagyok kíváncsi, hogy hogy oldjam meg a helyzetet, mert szerintem nincs megoldás rá, inkább azt szeretném tudni, hogy nálatok hány fok van, és hogy mit tartotok normálisnak.

Bocsi a hosszúságért és köszi a válaszokat.


2011. okt. 14. 10:39
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 22 fok bőven elég. Ha pici gyerek van a lakásban akkor 23-24 fok.
2011. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 23 fok szokott lenni, 2 kisgyerek van.
2011. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez szokás dolga. Nekem kell a 24 fok, de 22-ig elvagyok, alatta fázom. A párom 18 fokban is elvan. A szüleimnél 18 fok van, de például a nagymamámnál a nappaliban 23-24, a hálóban max. 17. Nekem alváshoz kell a 24-25 fok.

Nincs olyan, hogy "normális". Mindenki másban érzi jól magát.


Abban amúgy igaza van a szüleidnek, hogy valamilyen szinten ti hűtitek az ő lakrészüket, de ez minimális, ilyenkor érdemes azzal érvelni, hogy még így is kevesebb a fűtésszámla, mintha ti is 27 fokban lennétek.

2011. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
77%
napközben 23-24, estére pedig 27-30, kell is estére a meleg mert a pici baba lerúgja magáról a takarót
2011. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Hm. nálunk még csak gyerek sincs. Ha lesz, akkor szerintem 25 fokra fogunk fűteni.

Köszi az eddigi válaszokat.

2011. okt. 14. 10:49
 6/47 A kérdező kommentje:
A pénz, fűtésszámla nálunk nem számít, szóval sajnos nem jó érv. :(
2011. okt. 14. 10:50
 7/47 anonim ***** válasza:
85%

> Hány fok van nálatok a házban?

24 celsius.


> Szerintetek mennyi a normális?

20-25 celsius között.

2011. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
51%
En olyan 24-25 fok korul erzem jol magamat.De ha annyira idegesiti oket,akkor futsel te is 27fokig,aztan picit nyisd meg az ablakot,legyen meg az oromuk,igy nem lesz vita.Nem kell ok tudjak,h te meg nyitod az ablakot.
2011. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
90%
21-22 fok. Melegebben én nem érzem jól magam. Éjszakára pedig csak 19, nem tudok aludni melegebben.
2011. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Hm. ez az ablak-nyitás nem rossz ötlet, kipróbálom, köszi!
2011. okt. 14. 10:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!