Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segít nekem valaki, hogy...

Segít nekem valaki, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves lány vagyok, a szüleim nemrég mentek külön, de nem váltak el. Én és 2 tesóm anyával maradtunk.

Az lenne a problémám, hogy nagyon nagy bánatomra el kell költöznünk az ország másik felébe. :""(((

Én ezt nagyon nem szeretném, főleg a suli miatt mert rengeteg barátom van, jó tanuló vagyok, a tanárok is jó fejek. Mindent szeretek. Mikor itthon csak a balhé volt, csak a suliban éreztem jól magam. Ez volt az egyetlen biztos pont az életembe. (sőt még most is csak ez az egyetlen)

Nem szeretnék költözni, de anyagi okok miatt muszáj. :(

Itt maradni semmi féle képpen nem tudok, mert apámmal nem akarok élni, kollégista nem lehetek, mert messze van..semmi nem jó...nem tudnék anyukámtól külön élni. (lehet hogy gáz, de ez van)

Ha belegondolok abba, hogy többé nem mehetek a suliba a barátaimhoz, nem hülyülhetünk, nevetgélhetünk órán, és nem látom őket, véget ér a megszokott életem, amit szeretek, meg tudnék őrülni, mert nagyon nagy szomorúsággal tölt el.

Anyukámnak nem szeretnék panaszkodni, mert tudom hogy ő sem jó kedvében csinálja...

Magántanuló leszek, vizsgázni legalább visszajöhetek a szeretett sulimba félévente. Nem szeretnék másik sulit, méghozzá azért, mert nagyon nehezen barátkozom, itt is fél évig tartott mire megszoktam, és tudom hogy így is rossz lesz, de az új suli csak a régire emlékeztetne és így még rosszabb lenne... Mert ez volt számomra a tökéletes társasági élet. Tudom, nyitottabbnak kéne lennem de nem tudok..

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mit tehetnék, hogy ne legyen ennyire szörnyű majd az életem és hogy ne mindig a múltra gondoljak ? Mert az sem lenne jó ha mindig csak a félévet meg az év végét várnám, hogy mehessek a régi iskolámba.

Köszönöm ha segítetek, nem sajnáltatni akarom magam, de tényleg olyan nehéz, ráadásul én mindig mindent túlreagálok és érzékenyebb is vagyok a normálisnál.


2011. nov. 7. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyébként be fogsz illeszkedni az új helyen is, mivel akaratlanul is ki fognak alakulni barátságok! Emiatt ne aggódj! Kitudja milyen helyes szomszédfiú mellé költöztök, lehet vinni át sütit neki :) szóval érted, ne aggódj!:D
2011. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A barátaiddal nem feltétlenül kell, hogy a kapcsolat megszakadjon, hiszen net-en keresztül minden nap "társaloghatsz" velük. Az élet pedig olyan: ezek a barátságok akkor kezdenek majd meglazulni, ahogy kezdenek kialakulni az új kapcsolatok. Persze ehhez neked is akarni kell. Ha azt mondod magadnak, hogy eddig eléggé zárkózott voltam, de most itt a lehetőség, hogy másképpen csináljam, akkor elkezdel nyitottabb lenni és elég hamar lesz is egy-két új ismeretséged, kapcsolatod.

Lényeg: ne félj az új helyzettől, fogadd úgy, mint új lehetőségek, új csodák, új barátok-barátnők. Biztosan ott is lesznek, vannak jó fejek, csak az kell, hogy keresd!

2011. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves 1. Ez mind szép és jó lenne, de itt van az is akibe szerelmes vagyok, és arra gondolni sem tudok, hogy mást szeressek. :'(

Kedves 2. Lehet hogy igazad van, csak az a baj hogy én még gondolni sem tudok új kapcsolatok kialakítására, mivel a régieket fogom "gyászolni" :(

2011. nov. 7. 20:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a magántanuló dolog ebben a helyzetben nem annyira jó,hisz akkor végképp kicsi az esélyed új társaság kialakítására. Inkább menj új suliba, új emberek közé,akkor talán nem lesz annyi időd a múlton keseregni!

Kollégiumba miért nem tudsz maradni?-anyukádtól ugyan hétköznap messze lennél, de a biztos pont az életedben megmaradna.

2011. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok - Csak most fura, hogy még nem vagy az új otthonodba, amikor ott leszel és rájössz, hogy nem szakadnak meg a kapcsolatok, inkább csak plussz barátokat kapsz az új helyen, akkor nem lesz rossz. Egyre kell figyelned, hogy rendszeresen felkeresd az itt maradtakat, telefonon, neten később is, amikor lesznek új barátok, ne csak az elején!
2011. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Itt a baj! Tudod magadról, hogy milyen vagy, mégsem akarsz még hallani sem arról, hogy esetleg változz. Persze, a szerelem, az nem olyan, hogy az ember ma ezt, holnap azt, de ha valóban elég erős ez az érzelem mindkettőtök részéről, akkor azt is meg tudjátok oldani, hogy pár-havonta néha-néha személyesen tudjatok találkozni.

Ettől még új, egyéb (valóban barátokra gondolok) ismeretségeket köthetsz, és nem kellene ennek a lehetőségétől ilyen mereven elzárkóznod.

Ha az élet ezt hozta számodra, akkor ezzel együtt kell most elviselhetőbbé tenned az életedet, és nem a régi barátokat "gyászolni".

Ősi kínai tanítás: Az életben semmi sem állandó, csak a változás. (Gondolj bele a jelentésébe, és rájössz, mennyire igaza van)

2011. nov. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia :)

ne légy magán tanuló. nagyon nehéz én is voltam és megbántam... gondolom most 10-es vagy.. azt a másfél évet még nem bírnád ki valahogy? kollégium? vagy legalább ezt az évet bírd ki. nem lenne jó ha félévkor mennél el.. Beszélj anyukáddal hogy mehess koliba jobb lenne.. vagy ha nem szeretnél kollégiumos lenni akkor próbálj meg menni ott iskolába.. biztos betudnál illeszkedni :)

2011. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok! egyetértek a kedves Másodikkal! Képzeld van barátom akivel egy hete nem találkoztam, van akivel 1 hónapja, ha összefutunk, vagy bezsélünk akkor ugyanott folytatjuk ahol abbahagytuk. Van akivel a neten tartom a kapcsolatot. Elzárkózni meg nem kéne, és ajánlom az új sulit, mert ott nem is tudsz!
2011. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A magántanulóság nagyon drasztikus lépés lenne mint érzelmi, mint tanulmányi szempontból. Egyrészt magaddal szúrsz ki, ugyanis nagyon nehéz egyedül, segítség nélkül elsajátítani új dolgokat, másrészt pedig adott a lehetőség rá, hogy "begubózz".
2011. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kollégiumon én elgondolkoznék, nem vagy már annyira kicsi. Anyukáddal beszéltél erről? Lehet, még meggondolja magát, őt is oda kötik a barátok, munkahely. Biztos, hogy mindent fel akar borítani? Biztos, hogy csak a költözés a megoldás? Beszélj vele erről! Ha mégis menni kell, akkor mást nem tudok mondani, minthogy ott is lesznek osztálytársak, barátok, majd alakul, rosszabb dolgok is érhetnek még, ez elviselhető, és helyrejön.
2011. nov. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!