Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szigorú és néha...

Miért ilyen szigorú és néha igazságtalan vele az apja? Már nekem fáj. Mit tehetnék, hogy neki könnyebb legyen?

Figyelt kérdés

A barátom családja nagyon nagyon jómódú, és ő az egyetlen fiúgyerek. Az apja végtelenül szigorú vele, néha egyenesen igazságtalan is, pl. a barátomnak B vizsgára kellene tanulnia, ami pénteken lesz, és mégis az ő nyakába varrt egy később is elintézhető feladatot. Amikor a barátom mondta, hogy nem ér rá, akkor iszonyatosan összeveszett vele. Néha még előttem is lehülyézi vagy más hasonló "kedves" atyai szavakkal illeti. Múltkor pl., leköcsögözte, mert nem hívta fel a testvérét valami miatt. Persze a barátom is lehetne nyitottabb és kompromisszum-készebb, de akkor is, ez lenne a módja, hogy így letolja minden egyes alkalommal? Nekem néha már az is eszembe jut, hogy nem szereti. A barátom elmondta, hogy ő csak véletlenül csúszott be, nem volt tervezett gyerek.

Mit mondjak neki, hogy ne legyen elkeseredett? Elhiszem én, hogy az apja nevelni akarja, de ezzel csak teljesen a földbe döngöli az önbizalmát...

Köszönöm a válaszokat előre is :)


2011. jún. 14. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A barátom családja nagyon nagyon jómódú, és ő az egyetlen fiúgyerek.


Ezt miért tartottad lényegesnek?


Te semmit nem tehetsz,max annyit hogy kedves és megértő leszel vele mindig.

2011. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért tartottam lényegesnek, mert gondolom az apja majd rá akarja hagyni a vagyonát, és hogy esetleg azért ilyen szigorú vele. Engem nem érdekel a pénze, ha esetleg erre gondoltál :)
2011. jún. 14. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos, előfordul hogy a szülő nem szereti a gyerekét, még ha ő az egyetlen, akkor sem.

Sokan nem szeretik egyformán a két gyereküket, és előfordulnak szélsőséges helyzetek. Az, hogy ő tudja, hogy nem tervezett gyerek, hogy nem akarták őt, már elárul valamit.

Sokan "besikerült" gyerekek, de nem dörgölik az orruk alá, hogy őket nem akarták.

2011. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

miért akkor a vagyon hogy valakire rá kell hagyni. Vagy ez egy vállalkozás féleség lenne?!


Szerintem , hogyha így is van ahogy gondolod, akkor is lehetne kedvesebb vele. A párod hogyan viselkedik vele, lehet hogy ő se különb

2011. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem "szigorúság", hanem kegyetlenkedés. Még ha nem is tervezett gyerek (amiről ő tehet a legkevésbé), intelligens ember akkor sem nevezi a fiát "köcsögnek". Ajánlom Susan Forwardtól a Mérgező szülők című könyvet.
2011. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez nekem is furcsa volt, hogy tudja, ő nem volt betervezve...

Egyébként igen, ez egy vállalkozás és gondolom, majd ha nyugdíjba vonul az apja, vagy meghal, akkor az övé lesz az egész. És talán ezért viselkedik így vele, hogy majd ő is keménykezű legyen később...bár szerintem ez akkor is túl sok...De köszönöm a válaszokat :)

2011. jún. 14. 13:28
 7/7 anonim válasza:
Nagyon frusztráló lehet mindkettőtöknek. Sajnos ezt te nem tudod megoldani, rájuk tartozik. Bizony lehet, hogy az anyagi függetlenedés kellemetlenebb út, de a lelkének jobbat tenne, de hát ezt nem lépheted meg helyette. Szar ügy.
2011. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!