Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék könnyebben...

Hogyan lehetnék könnyebben túl egy csalódáson? Valakinek tipp, tapasztalat, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés

Fél év összemelegedés után tegnap közölte velem, hogy úgy döntött, hagyjuk abba az egészet. Be kell látnom, az érvei reálisak (főként a köztünk lévő jelentős -20 év- korkülönbséggel indokolta, illetve azzal hogy nem szeretné ha fiatal éveimet egy vén f.szra pocsékolnám, ő már megszokta a magányt a válása után, szeretné ha boldog lennék egy hozzám való pasi mellett), mégis az a rossz, hogy ő is szenved, mert megszerettük egymást.


Én úgy fogtam fel, hogy egyszer élünk, tart ameddig tart...


De el kell fogadnom a döntését.


Itt az a kérdés, hogyan lehetne ezt könnyebben átvészelni?


2011. jan. 16. 17:43
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
26 N
2011. jan. 16. 17:44
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Vígjátékokkal. Ne haragudj ha ezt kérdezem, de biztos a korkülönbség miatt hagyott el? Csak mert kicsit gyanús nekem a dolog. Persze lehet, hogy csak a nôi megérzésem mondatja ezt velem.
2011. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz?


A korkülönbség mindig is zavarta, egyidős az apukámmal, és ez szerinte nagyon gáz. Szerintem nem gáz, bár nem mindennapi dolog, az tény.


Nincs más nő a képben, arról tudnék (sok a közös ismerős).

2011. jan. 16. 18:00
 4/25 anonim ***** válasza:
Ha tényleg zavarta, akkor nagyon rendes, hogy gondolt rád, biztosan szeret, lelkiismeret furdalása lehetett miattad. Nem kell mindig arra gondolni, hogy a férfi nem tagjai önzőek és hogy csak meg akarják kapni a nőket majd tovább állnak, mert ez mind egy hülye sztereotípia, mindkét nemben vannak rosszak és jók. A barátod nem hinném, hogy a rossz fajta lenne. Ha te úgy gondolod, hogy nem pazarolja az idődet és fontos neked és szeretnél vele lenni, akkor közöld vele, győzd meg. A korkülönbség az átlagnál valóban nagyobb, de nem különös, vagy szégyellni való. Legyetek boldogok!
2011. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Egy 46 körüli férfi miért lenne vén f.sz? Írom ezt úgy, hogy annál jóval fiatalabb férfi vagyok (tehát nem sértődöttségemben). Ez ne legyen akadály!
2011. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Én sem tartom gondnak a korkülönbséget, pedig én egy fiatal nő vagyok és nagyon nagyon szívesen elpocsékolnám a fiatal éveimet egy nálam 20-30 évvel idősebb férfire. Ismerek ilyen férfiakat, tudom milyenek és ezerszer inkább választok közülük, szóval talán azt hiszi téged zavar a dolog.
2011. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, bár sosem hittem volna hogy valaha így alakul. Nagyon szeretem őt.


Egyszerűen nem érti meg, hogy mit szerethetek én benne? Az ő szavaival élve egy fiatal, üde nő egy vén f.szban?

Szerinte pár év múlva úgyis jönne egy fiatalabb fickó, aki elvenné az eszem, mert ő addigra már túl lesz sz 5. x-en.


Megértem, elfogadom a döntését, csak nagyon-nagyon nehéz.

wáááááááááááááá

2011. jan. 16. 18:33
 8/25 anonim ***** válasza:

Ha már végleges és megváltoztathatatlan a döntés, akkor nehéz ügy. Azért nehéz, mert te szívesen maradtál volna vele, a magyarázatodból ez derült ki, nem veszekedéssel váltatok el és biztosan szereted is. Egyszóval túl sok rosszra nem tudsz vele kapcsolatban gondolni ahhoz, hogy kiábrándulhass belőle.

Ilyenkor a szokásos felvidító dolgokon kívül az a legcélszerűbb, ha megpróbálsz egy újabb kapcsolatot kezdeni.

Utóbbi esetben ajánlom magamat :)

De legalábbis szívesen chatelnék, vagy leveleznék veled, örömmel meghallgatnálak, tudom, már ez is sokat tud segíteni.

2011. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor az ő önértékelésével van baj. Ha szereted, akkor jöhet bárki, aki fiatalabb, akkor is őt szereted, bármi áron. Én ismerem ezt, szóval abszolút tudom miről beszélsz :)
2011. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm a kedves szavakat. Egy kiadós levelezésben benne lennék, igazából nem nagyon találom most fel magam, hogy mivel foglalkozhatnék.

2011. jan. 16. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!