Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy tizenéves...

Normális, hogy tizenéves kislányok egyedül mászkálnak az éjszaka közepén?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kamaszokkal személyes kapcsolatban, de ezen az oldalon egyre többször olvasom, hogy tinilányok éjszaka egyedül mennek haza a diszkóból. Aztán a szülők ki vannak akadva, hogy piásak, cigiszagúak, jön a büntetés.

Nekem ez olyan furcsa. Nem az, hogy ennyi idősen bulizik, én is buliztam. Nem is az, hogy iszik, cigizik, velem is előfordult 14 évesen, mégsem voltam züllött. Hanem az, hogy a szülők halál nyugodtan lefekszenek aludni, és hagyják, hogy a kislányuk éjjel tök egyedül menjen haza???? Hát nem féltik őket egyáltalán?

Nem tartom magam paranoiásnak, de én soha nem engedném a lányomat este tíz után egyedül hazajönni. Az én szüleim sem voltak fafejűek, hagyták, hogy jól érezzem magam, de vagy értem jöttek éjfélre kocsival, vagy megbeszéltük, hogy melyik barátnőmnél alszom, és másnap nappal mentem haza. Ha valamiért egyik sem működött, adtak pénzt taxira, és bizony addig nem feküdtek le aludni, amíg otthon nem voltam. És természetesen a megbeszélt időben az ablakban álltak, ellenőrizni, betartottam-e a szavam a taxival kapcsolatban.

Nekem még csak egy kisfiam van, de biztos, hogy ha les, én sem fogom hagyni, hogy egyedül kóvályogjon éjszaka a tizenéves lányom, aki ne adj Isten még egy kicsit be is van csípve. Én gondolkodom furcsán? Vagy van, aki egyetért?


u.i: Kérlek, ne arra hegyezzük ki a beszélgetést, hogy ezek a mai tinik milyen züllöttek, úgy emlékszem, mi is megértük a pénzünket. :)


2011. nov. 7. 20:55
1 2
 11/19 ava87 ***** válasza:
100%

Engem is engedtek "egyedül" mászkálni :) Pontosabban mindig meg volt beszélve, hogy melyik éjszakai járattal megyek haza, azon sose egyedül voltam, mert a barátaim közül sokan mentünk ugyanarra, ott meg, ahol leszálltam, már nyugodtan sétálhattam hazafelé 10 percet egyedül, azon a környéken még az életben soha nem történt semmi. Más kérdés, hogy azért úgy igazán nem aludtak a szüleim, amíg nem értem haza. Lefeküdtek ugyan aludni, de anyukám akkor aludt el úgy rendesen, amikor hallotta, hogy hazaértem.

Más kérdés, hogy nekem is van egy kisfiam, nem tudom, hogy én mennyire fogok izgulni, amikor ő jár majd bulizni.

2011. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim elengedtek bulizni, de volt néhány kikötésük(a mai napig van).

1.Mindig legyen bekapcsolva a telefonom.

2.Oda megyek ahová akarok, de tudni akarják, hol vagyok.

3.Mondjak egy időpontot amire hazaérek és lehetőleg ne egyedül menjek haza. Ha nekik nem tetszett az időpont korábbra hozzák(most már nem). Ha egy percet késtem már csörgött a telefon.

4.Ha baj van őket hívjam.

5.Ha másnap suli, nincs buli.

Szerintem ezek simán betartható szabályok. Anyu addig nem tud aludni, amíg nem érek haza. Szerintem engedni kell a gyerekeket bulizni, de a határokat kell nekik szabni.

19/L

2011. nov. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez a másnapos + cigizős kislány elég durva.


"Az vágja hozzám az első követ aki még soha nem volt részeg..:)"


15 évesen ez elég gáz.


Irigység? Inkább sajnálat.

Jövőre már drogozni is fogsz? 16 felett már azt is illene.

2011. nov. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

Anno: Kisváros, ketten voltunk lányok.


Anyus hajnalban ment dolgozni, akkor benézett hogy megjöttünk-e ha nem, felhívott és ennyi.


Tök jó volt. Szinte sose mentünk egyedül haza, mindig nagy baráti társasággal közlekedtünk.


Nem hiszem,hogy az a züllöttség hogy valaki éjszaka megy haza esetleg egyedül.


Én a magam részéről nem is tartom olyan hú de jó ötletnek, hogy néhány szülő olyan görcsösen ragaszkodik hozzá, hogy hazamenjen a gyerek. Sokkal jobb, ha már mennek és nem szállítják őket haza, ha páran valamelyik másiknál alszanak és együtt mehetnek haza, nem kell magukban szaladgálni mert anyuci azt akarja hogy egykéje otthon aludjon ne a Juliéknál. Ja sokkal jobb ha egyedül sétafikál éjjel haza mintha ott aludnának egymásnál és együtt közlekednének.


A taxira adott pénz meg semmire sem garancia, inkább elrakják és ruhát vesznek vagy még piát és sétálnak. (Persze Pest akkora, hogy ott lehet nem, mert azért gyalog sok és taxi is van rengeteg)


Nyilván nem a 13 évesekről beszélek, de naivitás azt feltételezni hogy 20 éves koráig be lehet zárni a gyereket vagy ha nem akkor elég neki 10ig ott lenni hogy anyuci furikázza.

2011. nov. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja és hozzátenném, hogy sokan aggódnak hogy én nem értem hogy engedheti el az anyja én féltem a pasim húgát stb.


Tudod ez kicsit olyan mint mikor azt nézed, hogy jézus az a kicsi gyerek most fog el/hátraesni úristen összetöri magát hogy nem izgulja halálra magát az anyja stb. Aztán lesz egy sajátod és szembesülsz vele egy idő után, hogy te se hiszed azt minden rezdülésére hogy most töri ki a nyakát, megszokod miket csinál.

2011. nov. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik tudnak szöveget értelmezni, és nem magyaráztak bele mindenfélét az írásomba.

Ismétlem, sehol nem írtam, hogy hullarészeg lettem volna bármikor, sem azt, hogy akit elengednek, abból nem lesz jó ember, és talán a soraimból az is egyértelmű volt, hogy azzal semmi bajom, ha ketten vannak az utcán, hiszen én is gyakran aludtam másnál, vagy nálam aludtak. Mindazt, hogy én is buliztam, azért emeltem ki, mert sokan mondják, hogy 14-18 évesen otthon kell ülni, ezzel nem értek egyet.

Úgy látszik, kisebbségben vagyok. Mindegy, én ettől függetlenül félteni fogom a gyerekeimet.

Mindenkinek további szép napot!

2011. nov. 8. 06:46
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

Én 18 alatt tuti nem engedném el az éjszakába. ha lenne valami sulibuli 11ig mondjuk, akkor természetesen valaki elé/érte menne. Én a gimitől 10 percre laktam és anyukám egy jó nagy esernyővel jött elém és együtt hazasétáltunk. 15-16 évesen ittam először alkoholt, kicsit becsíptem, de ezen is át kellett esni. Cigizni is ekkor kezdtem, februárban lesz egy éve, hogy leszoktam.

Viszont 18-21ig a kollégiumban mindent bepótoltam. Ott már volt hozzá eszem is.

Én ezt a formát támogatnám, nem normális szerintem, hogy fiatalok mászkálnak éjjel. Meghalnék az idegtől, ha a gyerekem kint mászkálna, én meg bent a meleg, biztonságos otthonban. Szerencsére ez még odébb van.

23N

2011. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%

13/17 ma 01:54


valószínű.ha drogozni akarnék,már megtettem volna,nem?

Nem azt mondtam,hogy minden buliba hulla részegen,hanem hogy ha este iszok ,másnap fáj picit tőle a fejem! Imádlak!:D

2011. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
58%

Én el sem enegedném 16 éves kora előtt (vagy amíg általános iskolába jár) bulizni a gyerekemet, ha fiú ha lány. Utána is akkor, ha este 10-re hazaér. Mondhattok maradinak, de szerintem ez így lenne jó. Ha elmúlt 18 és utána is addig míg velem lakik mondja meg, hogy meddig marad, hol alszik. Ha valami közbejön ott a mobil. Engem is így neveltek, de semmi hátrányom nem származott ebből.

23/N

2011. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!