Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha félek egyedül...

Mit csináljak ha félek egyedül, éjszaka az utcán közlekedni?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és inkább nem megyek éjjel szórakozni, mert félek a hazajöveteltől. Senki ismerős nem lakik a környéken, akihez hozzá tudnék csapódni, hogy ne kelljen egyedül hazajönni, és annyi rosszat hall az ember...

Holnap osztálytalálkozóm lesz, és bár délután 4-kor találkozunk, én szerintem 8 órakor el fogok jönni, így is lesz 9 óra mire itthon leszek, tehát sötét lesz.

Ki hogyan oldja meg az ilyen dolgokat? Elsősorban persze női válaszolókat várok :)


2010. máj. 14. 19:08
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

A barátnőim mindig lenyusziznak, mert ők bátran mernek közlekedni egyedül is, de általában azért úgy oldják meg, hogy ketten vannak. (az egyiknek szinte a háza előtt áll meg a busz, és így ott alszik a másik) Én nem aludhatok ott, tehát ez nem megoldható.

Ráadásul nekem kb 800-1000 métert kell gyalogolnom a sötét utcán, mire a busztól hazaérek.

2010. máj. 14. 19:11
 2/24 anonim válasza:
100%

Nálam a biztonság kedvéért mindig kéznél van egy gázspré, bár eddig szerencsére még nem kellett használnom.


L/17

2010. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%

így fogod bevonzani a rosszat.elcseszed az egész életed így kislány.

nem kell félni...én vidéki vagyok, sokszor volt,hogy buli után nagymamámnál aludtam,na ott is jó egy kilométert mentem a sötétben.

most meg pesten...hát nem egyszer volt,hogy rossz környéken jártam haza,mert olyan volt a munka.

Menni kell, nem félni...

2010. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleiddel laksz, esetleg mondd nekik, hogy jöjjönek el érted, vagy a párodnak, és esetleg nála is aludhatsz, ha már elmegy érted.
2010. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

szia, én is félek este járkálni egyedül. ha megoldható nem egyedül megyek, vagy főútvonalakon megyek inkább kerülővel, de nálunk is az utca viszont mellékutca..... gázspray nálam is mindig van.

igaz osztálytalálkozóra mész, oda ki kell valamennyire öltözni, de azon is tudsz segíteni, hogy ne zaklassanak, ha nem csinin vagy felöltözve.

2010. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kihalt helyen laksz? 9-kor azért még nem korom sötét van, de próbálj meg kivilágitott utcákon közlekedni. Vagy kérj meg valakit, hogy kisérjen haza. Legrosszabb esetben Kérd meg a szüleidet menjenek eléd olyan helyre ahol még világos van.
2010. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Menj haza taxival. Amúgy nálam mindig van kés és néha paprikaspray, biztos ami biztos.
2010. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajna a szerénykékre mennek rá a gyökerek este az utcán, mert ő nem oszt vissza, könnyű préda.

Gázspray-t szerezz be és tanuld meg használni.

2010. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát, a helyzet az, hogy a szüleim nem élnek, barátom nincs, a nagyimmal lakom, szóval ez is kilőve.

Nem lesz nagyon ciki ha 8-kor eljövök? És paprika/gáz spray-t hol lehet kapni?

2010. máj. 14. 19:30
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
Én amikor még nem volt autóm meg jogosítványom mindig taxival mentem. Nem gyávaság ez szerintem, vagy ha gyávaság akkor gyáva vagyok, nem zavar. Nem szívesen megyek egyedül én sem soha. Mostmár van autóm, jogosítványom 3 éve, szóval inkább autóval megyek, mint taxival. Neked van esetleg jogsid? Mert ha autód nincs szerintem biztosan adna kölcsön valaki, vagy a szüleid is odaadnák a családi autót, ha van. Néha olcsóbban jössz ki vele, mint a busszal :) 21/N
2010. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!