Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek modellkedni a...

Engednétek modellkedni a kamaszlányotokat?

Figyelt kérdés

Én az apuka vagyok. A lányom feltűnően szép "kislány", már gyerekként is nyert szépségversenyeket, kerestek is meg minket ügynökök, de akkor még túlságosan gyerek volt. Most már 17 éves, az anyjától elváltunk, én nem szeretném, hogy modellkedjen, az anyja viszont támogatja. Sajnos volt olyan ismerősöm, akit kihasználtak és veszélybe is került, nem bízom ebben a világban. Ő nagyon szeretné, és lassan már felnőtt lesz, ezért maga dönti el, de még egy kis ideig van beleszólásom.

Mennyire veszélyes ez egy fiatal lánynak a mai világban? Ilyenkor még naiv, befolyásolható, ezért félek. Van itt olyan, akinek a gyermeke modellkedik? Volt belőle valaha valami probléma? Itt inkább divatfotózásokról lenne szó, illetve szépségápolási reklámokról.


2011. nov. 8. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

nehéz kérdés


én talán engedném, de csak azzal a feltétellel, hogy a szerződéseket átnézetném és szükség szerint kiegészíttetném ügyvéddel

2011. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
:)
2011. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

engedném, de mindent az ellenőrzésem alatt tartanék


neki ez az álma ne gátold meg hogy elérje

2011. nov. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is nagyon-nagyon nehéz ügy.

Ha valóban csak divatfotózàsokról és szépségàpolàsi reklàmokról lenne szó, akkor elengedném.

Csak ki tudja, hogy utàna még mi következne.

2011. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
ha modellkedni akar felesleges visszatartani. 1 év múlva úgyis elmegy. inkbb támogatni kéne és figyelni rá.
2011. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Önmagában a modellkedéssel nem lenne baj.Arra kell nagyon figyelni, hogy megbízható, elismert ügynökség foglalkoztassa.Segítsd abban, hogy ilyet találjon, együtt járjatok utána.

Probléma lehet, hogy ott nagy a női társaság, nyilván megy a vetélkedés, intrika és ha érzékenyebb lelkivilágú akkor esetleg ez negatívan érintheti.Gondolom én...

2011. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha már szépségversenyekre engedtétek (gyerekként...), akkor nem tudom, mi is itt a kérdés...
2011. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Engedném. Ha normális ügynökséggel dolgoztok, akkor nem lesz semmi baja. Viszont fegyelmet tanul, és egy kis zsebpénzre is szert tesz.

Az a lényeg, hogy figyeljetek oda minden szerződésre, és amíg lehet, kísérjétek el a lányotokat.

2011. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

A legjobb barátnőm modellkedett.

Gimi után nem ment az egyetem, viszont a felkérések egymás után jöttek. Először csak reklámokba, aztán fotózásokra.

Aztán hívták Olaszországba, na és onnan nem volt megállás.

Volt New Yorkban, Londonban, Szingapúrban, stb..


Ezekben az időkben nagyon eltávolodtunk egymástól, ő ilyen menő körökben mozgott, és én is külföldre költöztem tanulás céljából.


Végül amikor a párkapcsolata is tönkrement, teljesen összeomlott, és örökre abbahagyta a modellkedést.

Az egyik ilyen egzotikus út során összeszedett valamilyen betegséget, amitől a hormonháztartása felborult, elkezdett hízni, és olyannyira bűntudata volt minden falat kajától, hogy egyszerűen nem bírta tovább, és kiszállt.

Még épp időben, a bulémia-anorexia határárán volt.


Sajnos rá nem vigyázott senki, úgyhogy még csak anyagilag se jött ki túl jól a modellkedésből.


Szóval igen, sok-sok veszélye van a modellkedésnek, minél komolyabban csinálja, annál több. És az is baj, hogy az elején soha nem tudja az ember, hova vezet ez az út, mert szinte lehetetlen nem belekeveredni, ha jönnek a kecsegtető felkérések.

És ha belekeveredik az ember, ritkán jön ki belőle testi-lelki sérülések nélkül.


Problémák elkerülése végett nem árt, ha

-a gyereknek nincsenek lelki, önértékelési problémái, nem könnyen befolyásolható

-szakértő is átnézi a szerződéseket

-a józan szülő képes határt szabni, esetleg a gyerekkel megállapodni a határokban (helyben, időben, pénzben)

2011. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 39 éves nő vagyok.A lányom 16 éves volt amikor felkérték hogy modellkedjen.Nagyon akarta,én nem igazán,mert én is csak rosszat hallottam.Azért sem akartam,mert Angliában éltünk,és nem éreztem magam annyira erősnek,hogy egy angol ügynökséggel vitázzak vagy álljak velük szembe..Sokszor annyira nyakra tekert módon tudnak fogalmazni,hogy tuti valamit elnéztem volna vagy másképp értelmeztem volna.De a lányom nagyon akarta.Végül felkerestem egy ingyenes helyi jogászt aki elmondta,hogy itt kint vannak olyan szakembereke(jogászok) akik kimondottan erre a munkára vannak szakosodva.Meg is ismerkedtem egy velem egykorú hölggyel aki vállalta hogy a lányom "ügynöke" lesz.Így belementem.Minden szerződést átolvasott,és voltak esetek amikor simán visszadobta,hogy ez nevetséges.(nem pénzről volt szó,hanem olyan dolgokról hogy PL: éjszakai fotózás egy szórakozóhelyen..Ezt nem engedte,mert 16 éves lányról volt szó,nem felnőtt nőről.)

Minden műtermi és helyszíni fotózásra elment ahová én nem tudtam elmenni.De minden bemutatón,fotózáson vagy én vagy a hölgy ott volt.Sosem hagytuk egyedül.Volt fotós aki azt mondta,hogy ez így nem mehet.hogy ő nem tud dolgozni ha a szülő a nyakában liheg..Ha nem dolgoztak így akkor nem maradhatott ott..Keményen fogtuk 2 évig a lányomat.Utána már egyre lazább lett,bár 2 év után a lányom nem akarja csinálni tovább..Ma már inkább a fényképezőgép másik oldalán áll..A lányomnak szerencséje volt,hogy volt aki óvja,védje..Voltak vele egyidős lányok akik nagyon rosszul jártak.Voltak lányok akikről 16 évesen meztelen fotók jelentek meg..sőt olyan újságokba is kerültek..Sajnáltam őket a naivitásuk miatt.Sajnáltam mert tudom hogy ment."Ha nem vetkőzöl akkor takarodj" A lányom nem vetkőzött.


Kedves apuka.Ha a lányod nagyon akarja enged meg neki,de mindig legyen vele valaki..Neked még felvenni sem kell egy jogászt,mert a magyar szerződéseket te is át tudod olvasni,és ha nem tetszik tudod módosítani vagy el tudod utasítani..A fotózásokra el tudsz menni,és képeben leszel,hogy mit is várnak el...Lehet minden körültekintően megoldani..A lányod idővel maga is rájön majd,hogy mi a jó és a rossz..

2011. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!