Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyu nem...

Mit csináljak, ha anyu nem enged modellkedni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és már nagyon régóta szeretnék modellkedni és úgy gondolom, hogy eljött az a kor, mikor már elkezdhetem. Sokan mondták már eddig is, hogy nekem modellnek kéne mennem, mert megvannak hozzá az adottságaim. Anyu meg azt mondja, hogy még túl kicsi vagyok hozzá és hogy míg 17 nem leszek, nem keresünk fel egy modellügynökséget sem. Én most akarom elkezdeni, pont időben vagyok, lefogytam, a hajamat megnövesztettem, készen állok rá, hogy felfedezzenek:D 3 hónap múlva töltöm be a 16-ot, de addig sem akarok várni, szeretnék már most portfóliót készíttetni és felkeresni valami jó modellügynökséget, mert most, 15 évesen teljesen ideális lenne elkezdenem ezt az egészet. Anyu nem konzervatív, csak félt, hogy elkallódom. Hogy győzzem meg, hogy engedje meg?
2009. dec. 7. 01:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen igazat adok az anyukádnak, én sem hagynám a kislányomat fürdőruhás modellválogatásokra menni!!!

(Szerencsére az én lányomnak ez sem 15 évesen, sem 19 évesen nem jutott az eszébe, pedig szép kislány.)


Inkább tanulj, mert hosszú távon normális munkával lehet megélni, nem azzal, hogy félmeztelenül fényképezteted magad! A szépség múlandó, pár év múlva jönnek az új 17 évesek és ott állsz majd képzettség és munka nélkül...


Anyukád nagyon helyesen gondolkozik!

2009. dec. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom anyukád tudja amit te nem... Hogy semmit nem érsz el a modellkedéssel, de egy csomó időt elvesz az életedből. És még csak nem is egy élvezhető dolog. Mert állandóan megszabják hogy nézhetsz ki, hány kiló lehetsz, milyen színű lehet a hajad, stb. Nem tudom egyáltalán te mi jól látsz ebben?
2009. dec. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy gondolom, hogy ha sokat tanulsz és elég értelmes vagy, hogy tudj határvonalat húzni, akkor szerintem simán belevághatsz.Bár itt Magyarországon elég kevés olyan modell van, aki tényleg sikeres és utána persze majd 30 évesen amikor már kiöregszik, más munkát választ.A modellkedés csak ismeretségszerzés céljából jó,de tényleg kell egy hétköznapi szakma is amiből majd a későbbiekben megélsz, hisz itt nem fizetnek milliókat,mint külföldön.Oda meg nehéz bekerülni és tényleg csak úgy van esélyed,ha hagyod, hogy mások irányítsanak, különben keresnek mást.Persze ha már híres leszel,akkor már te választhatod meg a munkákat,de itt nálunk tényelg nehéz bekerülni, de egy próbát megér.Csak légy okos és ne olyan ügynökséget keress,ahol neked kell fizetni,mert azok kamu cégek és csak lehuzzák a naív embereket.
2009. dec. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%

Mivel 18 év alatt nem köthetsz szerzödést, ezért anyukád dönti el, hogy mi lesz,

TEHÁT AMIG NEM EGYEZIK BELE VAGY NEM VAGY 18, ADDIG NEM MEHETSZ MODELLKEDNI!.

Egyébként nagyon igaza van, egyrészt a modellkedés a legjobb út az anorexia felé, de ezenkivül ha igazán elöre akarsz jutni, akkor elég sok mindenkivel le kell érte feküdnöd - és anyukád érthetén nem akarja, hogy utcalány legyen belöled.

2009. dec. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


20 éves lány vagyok. Annó úgy gondolkodtam, mint te. Miután rájöttem, hogy semmit nem érsz el, ha nem fekszel le ezzel azzal, kiábrándultam.


Figyelj! Ha 15 évesen k..va akarsz lenni, akor válaszd, egyébként esélyed nincs. Ez már nem az a világ, ahol a szépséged dönt, van millió szép nő.

Sikeres leszel-e avagy sem? Annak kérdése, hogy válalod-e, hogy lefekszel mindenkivel, aki fontos és híres leszel, vagy sem.


Erre vágysz? Én nem így képzeltem. Remélem anyukád sem most, sem később a közelébe nem enged ilyen embereknek, mert az életed fogod tönkre tenni. Én időben rájöttem, hogy megy a dolog, és hagytam a fenébe, én vagyok vevő ilyesmire.


Inkább tanulj, készülj nyelvvizsgára, legyen remek érettségid, szuper egyetem, és sikeres lehetsz. Nagyobb esélyed van rá.


Ne akarj egy ország szajhája lenni, és bocsi, de így van. Még gyerek vagy, ezt támadásnak érzed, de majd rá jössz, hogy anyukád tökéletesen teszi, hogy ellenzi.

2009. dec. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Ráadásul egy jó portfólió elkészítése százezrekbe van, amit gondolom nem szívesen fizetne ki most. Amellett még fiatal vagy és változol, szóval ez nem is egyszeri költség lenne. Arra nem gondoltál még, hogy csupán anyagilag nem bírja?
2009. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
elmesélem neked az én storymat. 15 évesen kezdtem én is, minden castingon el voltak szállva tőlem...aztán munkát mégse kaptam...kiderült, h soványabbnak kéne lennem(ekkor voltam 174 cm 54 kiló, nagyon durván hajaztam az etióp éhező gyerekekre, a 26-os farmerben 2szer, nem túlzok elfértem volna...)végül a barátom rángatott ki belőle, ő nyitotta fel a szememet, hogy drogok, sok szex és éhezés nélkül cs**szthetem az egészet, de akkor ő ehhez nem akar aszisztálni...örökké hálás leszek neki azt hiszem:) hostesskedj, az jól is fizet, 16 éves kortól már el is mehetsz diákmelóban, persze szülői beleegyezéssel!
2009. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

persze mellette tanulj, mert hihetetlen magabiztosságot kölcsönöz, és anyudat is meggyőzi, hogy éretten gondolkodsz, nem akarod elszúrni a jövődet(nem mellesleg érettségi/szakma/diploma nélkül már szerintem sehol se kapsz munkát, ha kiöregszel, akkor mi lesz?fel a fejjel, néha nem árt hallgatni az idősebbre:)

8:13-as 22/l

2009. dec. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan mondom:


Örülnél, hogy van egy szerető édesanyád, aki eltart. Ehelyett, Te nem hogy lelkileg, de anyagilag tönkre akarod tenni. Szép dolog, tipikus 15 éves gondolkodásod van, aztán meg vagytok sértődve, ha valaki azt mondja gyerek. Ez szerinted egy érett egyéniség gondolkodására vall? Szerintem nem.


Tudod mit!

Várd meg a 18 éves kort, akkor már magadért felelsz. Teremtsd meg azt a rengeteg pénzt, amire szükséged lesz, mert kiscsillag, ez nem csak egy portfólió és ámen. Remélem ezzel tisztában vagy.

Így édesanyád jogilag nem felel érted, és ha olyan okos vagy, mint amilyennek hiszed most magad, akkor mi neked megteremteni azt a sok-sok pénzt. :D

2009. dec. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
5-8 éves koromig modellkedtem, aztán portfólió, néhány bemutató és újságokba való bekerülés után anya nem engedett tovább, mert teljesen normálisan gondolta, hogy kell még nekem a gyerekkor. Egyébként örülök, hogy normális anyám van és nem akarom tönkretenni, ezenkívül nincs hülye gondolkodásom. Biztos nem a modellkedést tűztem ki életcélomként, hiszen rendesen tanulok és már régóta tudom, hogy milyen egyetemre akarom menni a későbbiekben.
2009. dec. 7. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!