Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítanom kellene vele?

Szakítanom kellene vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 éve járok egy fiúval, nagyjából tökéletesen megvagyunk. Hűséges, tisztességes és én is az vagyok. Szerintem összeillünk, olyan ember, akivel le tudnád élni az életem. És ezt most nem felhőből, hanem racionálisan mondom. Annyi problémám van, hogy ritkán érzi, hogy tényleg nagyon szeret,általában akkor, ha tényleg tökéletesen megvagyunk vagy akkor, mikor ott akarom hagyni (hirtelen haragú vagyok, elő szokott fordulni olykor, kb 2 óráig tart).


A probléma: nyáron együtt voltunk nyaralni egy társasággal, benne volt egy fiú, akit egyikünk sem ismert. Én beszélgettem vele, és tényleg lett valami szikra. Hazajöttünk, néha összefutottam vele, de nem túl sűrűn,mert barátom meg volt győződve, hogy tetszem neki, és attól félt, elhódít. Nem megcsalom, hanem belé szeretek.


A másik fiú egyébként nagyon értelmes,öröm vele beszélgetni. És azt vettem észre, tényleg többet gondolok rá, mint kellene. Ezért, mivel úgy gondolom, ha vége szakad a barátommal a kapcsolatom, az semmiképp sem más miatt legyen, azért tisztelem ennyire, megszakítottam a mások fiúval minden kapcsolatot. És tényleg, közel sem járt annyit a fejemben, úgy éreztem, kezd belőle kimenni. Aztán két hónap után összefutottam vele. Ekkor én már úgy éreztem, nekem közömbös, és megkérdeztem, hogy tényleg érzett-e valamit irántam. Ő mondta, hogy igen, de azt, hogy ennek mikor lett vége, nem árulta el.


Azóta megint nem beszélek vele, de azért gondolok rá, milyen lenne együtt járni, ilyenek. Azonban úgy gondolom, mi jól érezzük magunkat egymással, van egy harmónia, de maximum könnyed nyári románcnak lenne jó, mert hosszú távon nem illünk össze. Ráadául pont akkor találkoztam vele,amikor a barátommal kicsit már nyugodtabbak, pihentebbek vagyunk, 4 év után.


Mi a véleményetek erről a helyzetről? Lehet, hogy a barátom nem az igazi párom, ha mellette elkezdtem ilyeneket érezni valaki más iránt?


2011. nov. 8. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elismeréssel, egyenesen nyilatkozol a 4 év óta partneredről. Biztos, hogy érzelmek is vannak köztetek: igazak, jók és becsületesek (az írásodból ezt tudom leszűrni) - de mivel érzékelteted, hogy fontos a számodra az értelmes ember, talán a kommunikáció az, ami hiányzik..talán lehetne gyakoribb és mélyebb. Ha van egy kapcsolatban harmónia, ahogy írod, lehet még olyan elemekkel gazdagítani - közös szellemi élményekkel - amelyek "komfortosabbá" teszik a jót is. Mindig úgy gondoltam: egy kapcsolat legyen olyan, mint egy "közlekedőedény": folytonos áramlással oda-vissza. Úgy érzem, jól döntöttél. Szép napot!
2011. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igazság szerint nem tudom, hogy ez milyen érzés lehet, mert amióta párommal együtt vagyunk, nálam még halvány szikra sem gyúlt más srác iránt (talán mert nem találkoztam ilyen potenciális alannyal, vagy egész más szemmel látom őket). Ezért nem is igazán tudom, hogy milyen belső harcok dúlhatnak most benned. Max el tudom képzelni. Azért érdemes feltenni magadnak azt a kérdést, hogy valóban, igazán szereted-e őt? 4 év után már elgondolkozhatsz azon is, hogy vele akarod-e leélni az életedet és neki akarsz gyereke(ke)t szülni? Ha nem tudod ezekbe a helyzetekbe jó érzéssel beleélni magad, akkor nem érdemes folytatni, úgy gondolom.

Lenne még egy kérdésem. Ez alatt a mondat alatt pontosan mit értettél?

"Annyi problémám van, hogy ritkán érzi, hogy tényleg nagyon szeret,általában akkor, ha tényleg tökéletesen megvagyunk vagy akkor, mikor ott akarom hagyni."


Az ember vagy érzi folyamatosan, hogy szereti a másikat, vagy nem. Én legalábbis így gondolom. És te, Kedves Kérdező?

2011. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Mi is így vagyunk néha, az én párom nem az a nagyon bújós szeretgetős fajta. Néha úgy éreztem nem is szeret csak mondja. De vitáknál összeveszéseknél láttam, hogy tényleg nagyon fontos vagyok neki. Nyáron megismertem egy férfit, akivel jó volt beszélgetni, kedves volt figyelmes... Bár nem vonzódtam hozzá, tetszett, hogy valaki tényleg figyel rám. Majd felajánlotta, hogy menjek ki vele Horvátba nyaralni. Még aznap leültem a párommal elmondtam neki, hogy mikor hanyagol különböző okok végett ami érthető én egyedül érzem magam. Hisz együtt élünk. Elmondtam neki mindent, azt is, hogy nem szeretném, hogy vége legyen, nem is találkozom többet a másik féllel, csak beszélgessen velem és néha éreztesse, hogy igenis fontos vagyok neki... Örülök, hogy így döntöttem, mert mai napig olyannal vagyok együtt akivel tudom bár vannak viták (minden kapcsolatban vannak) ő az aki mellett szeretnék megöregedni, és nem ér annyit, hogy 2 pad közé ess. Ha úgy érzed a párod mégsem az igazi, akkor élj, de mint tudjuk a pasik az elején tudnak kaparni/küzdeni. Írtad, hogy a másikkal hosszútávon nem működne. Kérdés mit szeretnél? Megállapodva tovább élni szeretetben, vagy élni a csapongók életét és tovább keresgélni. Csak úgy dönts, hogy később ne bánd meg.
2011. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

ma már volt egy hasonló kérdés!

Ti nők teljesen megvagytok már zakkanva! Mind félrekavar!

Mit szólnál ha a párod is ezt csinálná?

Neked hogy esne?

Ha meg kalandozni akarsz akkor hagyd ott a barátod, ne rabold az idejét te ostoba liba!

Megtalálja majd azt a nőt aki tiszteli, és nem randizgat a hátamögött!

Az ilyen nőnek teljesen mindegy kivel él, és mennyi ideig, mert mindíg jön új és az lesz a tuti!

Tipikus rib@nc szöveg: vannak érzéseim a másik iránt!

Ásd el magad!

2011. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, érzem azt, hogy neki akarok gyereket szülni és minden ilyesmi. Egyébként előtte számomra is elképzelhetetlen volt egy ilyen helyzet. Ahhoz kapcsolódóan, amit az első válaszadó írt, tényleg lehet, hogy valami olyasmit kaptam tőle, amit igényelnék jobban. AZ egyik ilyen a beszélgetés milyensége. Rengeteget beszélünk a barátommal, de nekem van egy olyan énem, amely szereti az emberi viselkedést, motivációkat boncolgatni, őt meg ez nem érdekli túlzottan. A másik fiú meg hasonló ezen a téren hozzám.


A másik kompenzációm pedig a második hozzászóló kérdéséhez kapcsolódik. Én sem érzem mindig, hogy szeretek. De nem csak vele kapcsolatban, hanem a szüleimmel, testvéreimmel kapcsolatban is. De számomra ez nem azt jelenti, hogy nem szeretek. Nem tudom elképzelni az életem nélküle, érzem a szívemben a szeretetet, de ez nem mindig van felszínen, max ha valamiért jobban odafigyelek rá. Ebben hasonlóak vagyunk a barátommal és ez nem is baj, mert nekem tudom, hogy teher lenne, ha valaki olyasvalakivel lennék, aki teljesen másképp éli meg a szerelmet és állandóan a szeretleket hallgathatnám. Szóval ez alapvetően nem baj, de néha azért vágyom egy jobb kimutatásra. És a másik fiú pont olyan, hogy ő aztán mutatja, kimondja, még így is éreztem belőle valamit, pedig nagyon eltitkolta. És kicsit vágytam erre.

2011. nov. 8. 13:06
 6/11 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszolónak. NEm tudom, mikor írtam, hogy randizgatok és félrekavarok? Én egy rendin sem voltam, ráadásul a barátom mindegyik összefutásunkról előre tudott.Én sem tiltom meg neki, hogy találkozzon a lányismerőseimmel.

SZtem neked elsősorban magaddal van problémád.

2011. nov. 8. 13:09
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja, ahhoz képest, hogy nekem tök mindegy, és mindig jön új, nekem ő az első barátom, pedig már azért 20 felett vagyok és szerintem lett volna esélyem bőven félrekavarni vagy otthagyni más miatt, de nem merült fel bennem sose ilyen. Itt is mondtam, hogy amiatt bizonytalanodtam el, hogy ez a fiú kicsit megfogott, akkor nem is ő az igazi? De nem hagytam el, hanem inkább megszakítottam minden kapcsolatot a másikkal, hogyha vége lesz, akkor magunk miatt legyen,ne mások miatt.


Szerintem tényleg gondolkodj el a saját életeden. Azért, mert valaki téged megcsalt, nem biztos, hogy a többi lány is olyan.

2011. nov. 8. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

13:54-es:


férfi vagy - érzelmileg ennyit "tudsz", bonyolultabb kérdésekhez még csak közelíteni sem vagy képes. Ez rendben(?) van. De az már nincs, hogy falubikájaként "ostoba libázol", ribancozol. Ki a fene hatalmazott el erre? Álljon meg a menet, édesöcsém!

2011. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En is ebben a helyzetben vagyok mint te,de en is pontosan ugyan igy erzek a parom irant ,sot tudom hogy nala jobb tarsat elkepzelni se tudnek,.erre mondjak mindent a szemnek de semmit a keznek:)es en meg rosszab helyzetben vagyok mert a kislanyom kereszt apukaja az illeto.,de gyorsan tul akarok lepni ezen a dolgon mert szamomra is kellemetlen,.es mert a csalad a fontos nem egy kis kaland,es nem dulnam fel a kislanyom elet.valahol a megszokas is ott van koztetek hisz nem napokrol van szo hanem evekrol,.ez nalunk is igyvan minden nonek jol esik ha ereztetik vele hogy szep kelo es csinos,a szikra az pedig amolyan fel langolas szeru.,de az igazi erzelmet az csak egyedul te erzed,es az irasodbol ki is latszik hogy huseges es kitarto tars vagy:)
2011. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még lehet 10 másik ugyanilyen fiú aki iránt tudnál szikrázni...Biztos kapcsolatban vagy,de szerintem ez közel sem elég...
2011. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!