Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nagyon nehéz...

Mit csináljak? Nagyon nehéz helyzetben vagyok. 15/L

Figyelt kérdés

A nővéremet megerőszakolták, ezt csak nekem mondta el.

Sokszor csak szótlanul átölel és zokog.

Azt mondta ,hogyha szeretem őt akkor nem mondom el apuéknak.


2011. nov. 7. 11:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem akarja elmondani a szüleiteknek?
2011. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azt nem mondta.
2011. nov. 7. 11:17
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez nem egy olyan dolog, ami a szereteten múlik.

Miért nem akarja elmondani a szülőknek és neked miért mondta el? Tudja ki tette ezt vele?

2011. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem tudok részleteket.
2011. nov. 7. 11:18
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha még nem régen történt, akkor mindenképp beszéld rá egy rendőrségi feljelentésre. Gondolom tudja, ki tette, így még évekig retteghet attól az embertől. Ha lecsukják, akkor viszont ő is meg fog kissé nyugodni.

Első körben orvoshoz kellene elmenni, hátha van még használható nyom (hámsérülések, ondómaradványok, egyéb sérülések), ezekről látleletet készíteni.

Amiatt se ártana, mert erőszakolni jellemzően nem gumival szoktak, így esetleges nemi betegségeket a saját érdekében szűrni kellene - benne van a pakliban, hogy ha AIDS-es nem is lett, elkapott valami olyan betegséget, ami kezeletlenül meddőséghez vezethet. Ilyenekből nem is egy van és gondolom 15 éven belül legkésőbb szeretne gyereket.


Pszichológus szintén nem ártana, mert egyedül nem igazán lehet ezt feldolgozni. Később a szexuális életét egy az egyben dobhatja kukába, mert még egy szerelmi kapcsolatban is begörcsölhet annyira, hogy egyszerűen nem tud szexuális kapcsolatot létesíteni a lelki terheltség miatt. Innentől spirálban fog lefelé zuhanni, mert ez szétlövi a párkapcsolatait, az az önértékelését és így tovább...

2011. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szakemberhez kell fordulnia. Ezt nem lehet egyedül feldolgozni. Nekem a legjobb barátnőmet erőszakolták meg, és évekig nem tudott túljutni rajta. Az egész életére kihatott. Mondd meg a tesódnak, hogy az ő érdeke, hogy ezt ne egyedül kelljen feldolgoznia. Ráadásul gondoljon arra, hogy azzal, hogy ő most hallgat, és nem szól senkinek, az az állat, aki vele ezt tette, talán holnap mással is megteszi. Nem az Ő szégyene, hogy ez történt. Nem Ő a hibás emiatt, hanem az a görény, aki ezt tette vele.

De a háta mögött ne intézkedj, mert ha benned is elveszti a bizalmát, akkor könnyen még rosszabbra fordulhat a dolog. Győzd meg, hogy el KELL mondanotok a szüleiteknek, győzd meg, hogy saját maga miatt is jobb, ha nem temeti magába ezt a problémát. Remélem sikerül minél előbb túljutnia a legnehezebb időszakon. :( :(

2011. nov. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Virág6 ***** válasza:
Sajnos engem kiskoromban az egyik rokonom molesztált.Én azért nem mondtam el,mert szégyelltem.Meg persze én hülye nem akartam botrányt.Ma már 28éves vagyok,és nemrég szántam rá magam hogy elmondjam a szüleimnek.Nagyon haragudtak amiért nem mondtam akkor el.Szerintem a tesód is így van vele.
2011. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A lényeg,hogy ne te mond el a szüleiteknek,hanem beszéld rá,hogy ő mondja el....Ha viszont nem akarja elmondani,akkor te is hallgass mint a sír,mert lehet megharagudna rád...
2011. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Megpróbálom rábeszélni, hogy mondja el nekik.
2011. nov. 7. 12:08
 10/18 A kérdező kommentje:

Hogy tudnám egy kicsit vigasztalni?

Annyira rossz érzés ,hogy sír én meg nem tudok neki mit mondani.

2011. nov. 7. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!