Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum miért húz vissza ahelyet...

Anyum miért húz vissza ahelyett, hogy biztatna vagy legalább csak békén hagyna?

Figyelt kérdés

Kémia előkészítőre járok, elhatároztam, hogy ezen a vonalon szeretnék tovább tanulni, ez érdekel. Azóta anyukám folyamatosan kérdésekkel bombáz, pl mi ennek vagy annak a képlete, vagy bizonyos vegyszerek összetétele, de nem kikérdezés szerűen, hanem mintha csak úgy eszébe jutna, csak érdeklődne, csak úgy spontán szóba jönne, aztán amikor a válaszom az, hogy nem tudom (és ez az esetek többségében így van, szorgalmasan tanulok, de könyörgöm, nem vagyok vegyész, még csak egy kezdő tanuló) szóval akkor előadja, hogy tulajdonképpen ezt ő tudja, mert emlékszik rá (tehát csak tesztelt?) és hogy ő ezt már általánosban is tudta. Én meg leszerepelek mindig a társaságban, mert csak az marad meg az emberekben, hogy már megint nem tudja, nem tudja, nem tudja...


Hogyan mondjam meg neki, hogy jobban tenné, ha hagyna nyugiban tanulni, szépen csendben haladni a megfelelő tempóban, ami évekig tart, van olyan, amit csak 4-5 év múlva fogok tudni, mert későbbi tananyag, majd a tanárok és a vizsgatémák határozzák meg, hogy mit mikorra kell tudnom, egyszerre mindent nem lehet. És hogy ez engem nagyon frusztrál, tényleg szeretem, amit tanulok, és ezt a lelkesedést nem akarom, hogy beszennyezze a hiúság, hogy preztizs kérdés legyen abból, hogy mennyit lehet kérkedni a tudással (vagy éppen szégyenkezni a hiánya miatt). Igazából bármibe belevágok, mindent sikerül így elrontania, derékba törni, lelombozni, csírájában elfojtani... kb ez a mozgatórugója a tetteinek, de ez most nagyon fontos lenne nekem, ezért felül szeretnék kerekedni a rossz érzésen, hogy miért nem előre felé terel, inkább visszahúzna.


Próbáljam elmondani neki? Vagy máshol próbáljak inkább önbizalmat szerezni? (Tanárok, oszt.társak stb.) Nagyon frusztrál ez a dolog.


2011. nov. 10. 13:09
 1/9 bánomisén ***** válasza:
71%

Azt nem tudom, hogy miért csinálja ezt az anyukád, de te viszont ne ugorj, amikor kérdezget, egyszerűen ne válaszolj, mondd meg, hogy nézze meg a lexikonban, interneten, vagy kérdezze meg itt, ha érdekli :-) Zárd ki ezeket a dolgokat az életedből és csináld azt, amit szeretsz. Nem vagy már két éves, akit állandóan produkáltatni kell, neked meg nem kell belemenni ilyen helyzetekbe.


Nem kérdezted ezt már itt korábban? Ismerősnek tűnik a szitu...

2011. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Előzőnek igaza van. Esetleg kössetek olyan megállapodást, hogy ha Anyukádnak olyan fontos villognia Veled, hogy előtte kikérdezi a rendes anyagot (amit tanultál) és mások előtt "spontán" abból kérdez. Neked jó: nem égsz le. neki jó: ő sem ég le.

Nincs Anyukád motivációi közt olyan, hogy ő is szeretett volna tovább tanulni (talán pont kémiát) csak valamiért nem volt lehetősége?

2011. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt én is megkaptam annak idején,bár csak irodalom,történelem szakbók,és le voltam hurrogva,hogy bezzeg a nővérem meg ő tudják,de világosítsd fel,hogy igen sokat változott a nemzeti alaptanterv azóta,és nem biztos,hogy ugyanabban az évfolyamban veszitek,mint ők pl. 25 éve.Meg valszeg részletesebben fogjátok tanulni,mint az általános óraszámban,egyértelmű,hogy akkor tovább tart 1-1 anyag,mintha csak felszínesen vennétek.
2011. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hasonlót kérdeztem már itt, szintén anyukámmal kapcsolatban, de akkor már területen rombolta az önbecsülésemet és hozott szégyenbe. Ha neadj' isten felhagy az egyik dolgával, jön utána a másik. Mintha valami kényszerítené rá. Már gondoltam arra is, hogy nem az édes lánya vagyok, vagy nem az apukám a vérszerinti apám, hanem egy olyantól lettem, akit anyum meggyűlölt, és ezért nem tud engem sem szeretni, mert emlékeztetem arra a valakire.


Igen, valahogy kívül kellene maradnom amikor ilyen helyzetet idéz elő, de ha csak simán nem válaszolok, az egyet jelent a nem tudommal, nem? Vagy előre jelentsem be neki, hogy ezentúl nem fogok válaszolni?

2011. nov. 10. 13:38
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán villogni akar velem, inkább lejárat ezzel a szövegével.


"Nincs Anyukád motivációi közt olyan, hogy ő is szeretett volna tovább tanulni (talán pont kémiát) csak valamiért nem volt lehetősége?"


Olyan motivációja van, hogy mindig mindenkinél jobbnak lenni, többet tudni, elnyomni a másikat, és csak tolni, tolni magát az előtérbe. Lehet, hogy keményen hangzik, hogy ilyen kritikusan beszélek róla, de ez az igazság, egyszerűen vannak lélek építő emberek, akik adnak, és vannak lélekrombolók, akik csak elvenni tudnak. Emellett is szeretem őt, és hálás is vagyok, mert tudom, hogy sokaknak ennél rosszabb a helyzete. De ez így akkor is nagyon rossz.


Nézegettem a neten a személyiség zavarok leírásait, talán őrá a hatalomvágy jellemző, és azért ilyen. Általában véve magasabb rendűségi érzéssel van mások iránt, és ezt nem is rejti véka alá.

2011. nov. 10. 13:46
 6/9 A kérdező kommentje:

"de világosítsd fel,hogy igen sokat változott a nemzeti alaptanterv azóta,és nem biztos,hogy ugyanabban az évfolyamban veszitek,mint ők pl. 25 éve"


Te is ezt mondtad nekik? Sikerült leszoktatni őket?


Annyira rossz ez, hogy már családon belül is versengeni kell, ahelyett, hogy egy biztonságos bázis lenne, ahol elfogadnak, segítenek stb. Harc helyett...

2011. nov. 10. 13:50
 7/9 bánomisén ***** válasza:

Kérdező: Ha nem válaszolsz és bárki úgy könyveli el, hogy ez egyenlő azzal, hogy nem tudod a választ, mondd meg őszintén, számít? Kit érdekel, hogy ki mit gondol? Mindenki azt, amit akar. A lényeg az, hogy te mit tudsz és hagyod-e magad ilyen butaságokkal befolyásolni. Idővel úgyis bebizonyosodik mindenki számára, hogy nem vagy buta, csakhogy ahhoz neked most kell tanulnod, mégpedig megfelelő körülmények között.


Ne törődj senki véleményével és igen, merj nem válaszolni. Nem vagy lexikon, gondolom, a neved sem Wikipedia. Aki meg akar tudni valamit, keresse ezekben. Ezzel vitákat és egyéb kellemetlen élményeket spórolsz meg, több energiád marad a tanulásra.

2011. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Értem. Nem tudsz mást tenni, mint hogy növesztesz egy "páncélt" vele szemben, és nem hagyod, hogy lelkileg a sárba tiporjon. Tanulsz, azt nem akadályozhatja meg, és eléred a céljaidat úgy is, hogy ő nem segít, nem biztat, nem támogat. Biztos, hogy menni fog, nagyon értelmesnek tűnsz az írásod alapján, szépen, intelligensen fogalmazol.
2011. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mentek a zöld kezek. :)
2011. nov. 10. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!