Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem egy...

Valaki segítene nekem egy kicsit kényes ügyben?

Figyelt kérdés
Leírom részletesen kicsit hosszú lesz. De a lényeg az hogy most 1 hónapos a kisfiam, a párommal már terhesség közben szétmentünk és ugye így az én nevemre került a gyerek mert apasági nyilatkozat se volt mert nem tartottam vele a kapcsolatot. Nem akartam már tőle semmit. Azóta kb 2 hete szoktunk néha beszélgetni a gyerekről hogy mi hogy lesz de vele nem lehet megegyezni. Most jött egy levél a gyámügytől hogy be kell menni nekem és a gyermek apjának a pici jogállását illetően. Az apuka szereti a gyerekét és foglalkozni is akarna vele de mivel nem akarja elismerni az apaságot papíron az indokból hogy gyerektartást nem tudja fizetni mert nincs semmi jövedelme a segélyen kívül. Persze én mondtam neki hogy nem vagyok szívtelen én nem fogok kérni gyerektartást de ő nem hisz nekem és fél hogy ha ő elismeri az apaságot akkor utána beperelem és ő meg nem tudja kifizetni és leültetik a börtönbe. És ha nem ismeri el a picit akkor azt mondtam neki hogy soha nem láthatja,mert nincs joga hozzá. A gyermeknek szüksége van az apjára hiába már nem szeretjük egymást. És ezért akarom hogy elismerje de azt nem hogy a nevére kerüljön. Ilyenkor mi a teendő? Nem akarom azt hogy majd ha nagy lesz a fiam és mondjuk megkérdezi hogy miért nem ismerte el a saját fiát akkor mit mondok neki? azért mert nem tudja fizetni a gyerektartást és fél hogy én kérni fogom.. Valaki segítsen!
2011. nov. 10. 20:07
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Erről egy szó sem volt, hogy fel lenne háborodva az apuka emiatt.

Nem tudhatjuk a részleteket, de gyanítom, azért nem megy el dolgozni, mert nem talál munkát.

2011. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás jár, arról az anyuka nem mondhat le, ugyanis nem ő, hanem a gyerek jogosult rá. Ha nincs jövedelem, természetesen a semmiből nem vonják. Ha később lesz az apukának rendes fizetése, abból meg miért ne segítené a saját gyerekét? Amúgy meg mindez megbeszélés kérdése. Ha apukától levonják a tartásdíjat és odaadják anyukának, attól még anyuka, ha akarja, a legközelebbi találkozáskor simán visszaadhatja neki a pénzt, ezzel már nem foglalkozik senki. A perelésről meg annyit, hogy perelheted akkor is, ha nem ismeri el az apaságot, legfeljebb egy apasági vizsgálattal megtoldják az eljárást. Szóval teljesen kibújni semmiképp nem tud alóla, ha te később mégis apukának akarnád.
2011. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Neki az a válasza hogy nem talál munkát de inkább az a helyzet hogy lusta. Ő azt mondta hogy papírok nélkül is meg lehet oldani és akkor láthatja amikor akarja meg vesz a gyereknek mindent amit kell ha van pénze de elismerni meg nem akarja mert fél hogy beperelem. Hidjétek el én is nehezen értem meg hogy mit is akar de ő tulajdonképpen foglalkozni akar a gyerekével meg elismeri csak papírok nélkül meg hogy ne szabják meg hogy mikor láthassa és mikor fizessen gyerektartást. És emiatt meg fogom neki tiltani hogy láthassa ha nem ismeri el mert a saját gyerekét a gyerektartás miatt nem ismeri el az már elég szégyen és egy ilyen ember nem kell a gyerekemnek!
2011. nov. 11. 13:36
 34/48 anonim ***** válasza:

Nagyon gyerekesen gondolkozik a volt párod. Ilyen egy józanul gondolkodó embernek meg sem fordul a fejében, hogy akkor látja, amikor akarja. Mert lehet neked más programod, terved, ő ezt nem írhatja felül egy hirtelen döntéssel, hogy márpedig ő most látni akarja.

Így én is azt mondom, hogy jobb, ha inkább nem veszi a nevére a gyereket, így nem kell fizetnie, igaz, nem is láthatja, de felesleges is ezek után.

Legalább nem kell minden gyerekkel kapcsolatos dologban kikérned az aláírását, engedélyét. Pl. továbbtanulás, vagy ha külföldre akarnátok költözni stb.

2011. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak.

FELEJTSD EL EZT A FÉRFIT!

2011. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

# 25/35 Időpont tegnap 08:13


Sajnálatos, hogy ennyi idősen sem tudsz értelmezni mondatokat,

és ráadásul nem látsz a szavak mögé!

...és lecseszed a nálad okosabb hozzászólót!

(Menthetetlen vagy!)

2011. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
És ha elismerné az apaságot akkor pontosan milyen jogai lesznek?
2011. nov. 12. 13:07
 38/48 anonim ***** válasza:
8-19: te meg értetlen.
2011. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Olyan jogai lesznek, mint egy normál apának.

Láthatja megegyezés, vagy bírósági döntés alapján, stb.

2011. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

off:

sztem elég igazságtalan ez a rendszer. mivel ha a nő nem akar gyereket, elveteti, de ha a férfi nem akar nem tehet semmit, így ha elszakad a gumi, akkor is perkálhat, cölibátust meg nem fognak fogadni.

sztem úgy lenne igazságos, hogy amikor megtudja h a nő terhes, és nem akarja a gyereket, kifizeti az egyszeri abortuszt. ha a nő nem él vele, akkor maga vállalja a gyereket, agy maga is neveli: ergó nem fizet senki apasági pénzt/gyerektartást, mert Csak a nő akarta a gyereket.

sztem ez logikusabb lenne.

bocs az offért

21/ L

2011. nov. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!