Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véletlen folytán most derült...

Véletlen folytán most derült ki, hogy anyósom már 5 éve a lánya nevére iratta a lakását. Kíváncsi lennék más erre mit lépne?

Figyelt kérdés
Minket teljesen kihagytak belőle és lánya nevére iratta a lakását anyósom, ezt azzal indokolta miután kiderült, hogy ők ketten együtt lakják, együtt csináltak rajta kisebb-nagyobb felújításokat. Férjem erre egy szót sem szólt az anyjának, én meg ki vagyok akadva,- ha valakinek 2 gyereke van és az egyiket szó nélkül kihagyja az örökségből. Eddig sem kaptunk tőle semmi, de akkor ezután sem fogunk már!!
2011. nov. 11. 12:10
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
52%
Nem igazságos, de sajnos joga van eldönteni, hogy kire akarja hagyni a lakását. Biztos nem akarja, hogy ha ő meghal a lánya ki kelljen költözzön onnan, hogy nektek kifizethesse a felét. Ami viszonylag érthető. Nektek van lakásotok?
2011. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
53%

Van úgynevezett köteles rész, ami jár a párodnak.

Egyedül akkor van bukta, ha anyós eladja a lányának a lakást, minden más eset támadható. Eladásnál is egy vagyonosodási vizsgálatba belebukhatnak.

Konzultáljatok egy ügyvéddel! De ehhez a férjed kell, te nem tehetsz semmit.

2011. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Ez úgy van, hogy sógornőm nevén van a lakás, anyósom meg a haszonélvező lett. Tehát így férjem követelni majd semmit ne tudjon. Nekünk van családi házunk, de akkor is fáj .
2011. nov. 11. 12:20
 4/39 anonim ***** válasza:
92%
Már bocs, de az örökség nem jár automatikusan. Amit az anyós megkeresett, összekuporgatott, azzal azt csinál, amit akar, ha akaja, a lányának adja, ha akarja, eladja és elissza az árát. Nem kell mindenkinek feltétlenül örökölni.
2011. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha nektek van saját házatok, nem értem, mi itt a gond. A sógornőd még ott lakik, gondolom neki nincs. Én azért gondolnék arra is, hogy ő se legyen kirakva, hogy mehet albérletbe... Nektek már van házatok, kettőben egyszerre úgy sem tudtok lakni. A pénz gondolom jól jönne, de mégis.
2011. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
82%
Arról nem beszélve, hogy nektek van tető a fejetek felett. A csaj meg, ha az anyjával él, nyilván nincs férjnél (és nem is lesz...). Ha elveszti a fél házat, kb. mehet a híd alá. Ezt nem akarta az anyós - jogosan.
2011. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg úgy gondolta a férjed anyukája, hogy a ti lakhatásotok megoldott. A sógornőd pedig vele együtt vállalja a közös lakás fenntartását, karbantartását. És gyanítom, hogy vállalni fogja az édesanyja ellátását, gondozását is, amíg él. Ha ő úgy találta jónak, hogy egy ilyen gesztussal meghálálja ezt, és bebiztosítsa a lányát arról, hogy a halála után nem lehet perlekedés a testvérek között, akkor próbáljátok meg elfogadni. Pontosabban próbáld meg elfogadni, mert ha jól értem, ez neked gond, nem a férjednek.
2011. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 joci23 ***** válasza:
90%
Végülis ez így elmegy, gondolom a kérdezőnek igazán az fáj, hogy véletlen derült ki. Meg lehetett volna beszélni egymásközt, hogy a lánynak nincs semmije. Legyen övé a lakás.
2011. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%
Ez nálunk is így volt, apámék hárman vannak testvérek, amikor nagymamám meghalt, kettő már családos volt saját házzal, a harmadik még otthon lakott. Az apukám és a nővére mindketten önként lemondtak az örökségről, hogy a testvérüknek is legyen háza, így most mindhármuknak van saját otthona. Én nem látok ebben semmi kivetnivalót, nekem az lenne furcsa, ha valaki a saját testvérét kitenné az utcára, csak hogy neki is egyenlően jusson az örökségből. A szeretet, az igazság - jóérzésű embereknél - sokszor felülírja a jogot. A férjed is nyilván így gondolja, azért nem szólt az anyjának. Te meg ne a férjed örökségére építs!
2011. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 homo ludensz ***** válasza:
100%
A házat vagy lakást látod mert a nem csak egy folyószámla,de ha arra tette volna be az árát az anyósod mert eladja lakottan akkor nem is tudnád mennyiből temeti majd el a vele lakó lánya és mennyi maradt meg neki. Mi 3 an voltunk egyik testvéremmel laktak anyámék ők vállalták gondozták el is temették de értelemszerű volt hogy övék lett a közös ingatlan.Eszembe sem jutott hogy nekem onnan valami "jár".
2011. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!