Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztek a csodákban?

Hisztek a csodákban?

Figyelt kérdés
ma történt velem egy... konzervatív ember vagyok, nehezen befolyásolható, vallásügyileg. Viszont a történetem cáfolhatatlan alant olvasható, nem választ várok a kérdésre, hanem inkább véleményt, szerintetek ez egy jel? Vagy csak a neuronjaim felismertek pár egyezést, és összekötik a vágyaimmal?
2009. máj. 9. 02:07
 1/5 A kérdező kommentje:

van egy lány, tavaly nyáron ismertem meg... egy film látványvilágához hasonlítottam a karakterét. Ez a lány nem szexi, nem jók a mellei, nem néz ki kicsit jól, vagy annyira, hogy bejöjjön. Több ennél.. egyszerűen tökéletes. viszont ez így teljesen általános dolog, szerelemnek hívják, a lánnyal még nem vagyok együtt.


Tehát egy filmhez hasonlítottam, legalábbis mindig azt mondtam, hogy olyan mint abban a bizonyos filmben egy szereplő (nem szeretném, hogy felismerjen, úgyhogy nem írom le melyik az a film) a lényeg, hogy régóta tudom (viszont később, mielőtt a filmhez hasonlítottam volna, ráadásul több ember előtt), hogy a lány a nevét amerikaiasan írja, ékezetek nélkül, különleges név. Ismerkedtem vele, haladunk. Viszont ma megnéztem a filmet. Eredeti nyelven, nagyon rég láttam, legalább 3 éve. Végignéztem anélkül, hogy "i'm realised" (néha jobb angol szavakat találok érzéseim kifejezésére, mint magyarokat... ) tehát mielőtt felismertem volna akármit is. És eljutottam a film tartalmi lényegéig, ahol kibontanak egy anya-fiú történetet egy gyönyörű nő, és egy valótlan gyermek között. Amikor jött az érzelmes jelenet, ránéztem a nőre, aki a filmben egy anya, és nem az anyát (fiatal anya), hanem a nőt láttam benne, is nem is érdekelt a film, csak a nőt csodáltam (ennyire gyönyörű nőt amúgy ritkán tesznek filmekbe) Aztán hirtelen valami bekattant, valami, amire nem emlékeztem, csak az agyam jelzett, hogy nézzem meg. Hogy mi is a nő neve. Az jutott eszembe, hogy a nő neve egyezik a lány nevével, gondoltam ez lehetetlen, visszatekertem a filmet... és a nő neve... valóban egyezett. ugyanúgy írta, amerikaiasan, ékezet nélkül, a feliratfileben is így szerepelt. Sok embert ismerek, de így, ékezetek nélkül, egy embertől sem hallottam ezt a nevet. Tovább néztem a filmet még fel sem fogva, hogy mit vettem észre, majd rádöbbentem, hogy a filmbeli figura, akihez hasonlítottam, nem a gyerek elképzelt lánybeli testvére... hanem... ez a nő, gyönyörűségével, nevével, és megragadásával.


Szóval ez egy csoda? Egy jel?

2009. máj. 9. 02:15
 2/5 A kérdező kommentje:

ha jel, elérte a célját, számomra átértelmeződött a film és el fogom neki mondani ezt az egészet. Persze kevesebb vallási körítéssel, mert attól, hogy ez valóban megtörtént velem, nem szeretném, hogy totál hülyének nézzen. Vagy

nézzük meg együtt a filmet, és a végén mondjam el neki, hogy ez a lány pont olyan gyönyörű, mint ő?

2009. máj. 9. 02:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen, érdekesen írtad le a gondolataidat. Nem is könnyű válaszolni rá. Mindenképpen csodának értékelem, ami történt veled. Viszont attól tartok, hogy a totális és kizárólagos szépség bűvületében élsz, ami esetleg csalódást okozhat. Mindenképpen megnézém az ominózus filmet ezzel a lánnyal és kiváncsi lennék a véleményére. Ha hasonlóan gondolkodik, érez, mint te, akkor nyert ügyed van!
2009. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenek nincsenek ;-)
2009. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az összecsengések megerősítik az embert, de ebben semmilyen eltúlzott vallásosság nincs. :)

Abba a hibába ne ess, hogy egy szereppel hasonlítod őt össze, és ilyen elvárásokkal értékeled.

Nézzétek meg együtt a filmet, de véletlen se úgy fogalmazz, mint az utolsó mondatodban, már hogy _bárki_ is lehetne olyan gyönyörű, mint ő ;-)

2009. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!