Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság divat lett a "vegyes"...

Manapság divat lett a "vegyes" család?

Figyelt kérdés
Nincs sok barátom, de sok ismerősöm van, és azt figyeltem meg, hogy főleg a nők elég gyakran külföldre házasodnak. De mondjak egy másik példát, most belekukkantottam a kérdésekbe itt, és ugyanezt látom. Régen nem figyeltem ezekre fel, vagy valóban több ilyen van? Az ismerőseimnél kivétel nélkül csak nőknél van ez. Ez miért lehet? Azt muszáj megjegyeznem, hogy ezt nem ellenzem, nem is pártolom, semleges állásponton vagyok. Ti ismertek ilyen családokat? És ha igen, milyen nemzetiségűek? A gyerekek beszélik mindkét nyelvet, kinek az országában élnek? Hány évesek az illetők?
2011. nov. 12. 11:05
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Helyesen: Hány évesek voltak mikor megismerkedtek? Az érdekel, hogy hol, hogy, milyen életszakaszban.
2011. nov. 12. 11:06
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
azért mert megnyíltak a határok már nem olyan nagy szám külföldre menni, mint régen.Simán kimegy az ember egy-fél évre akár tanulás miatt és akkor megismerhet valakit
2011. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen,de ha az ismerőseimből indulok ki, akkor pont azok vannak többségben, akik előtte még sose éltek kint, a férj révén jutottak ki.
2011. nov. 12. 11:10
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám német, édesapám magyar. Anyukám 18 éves volt, amikor Magyarországra költözött. Magyarul (mivel én itt születtem) és németül is beszélek.
2011. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

"Érdekesebb" egy külföldi ember, mert eleve más a kulturális, mentalitásbeli háttere. Tehát eltérőbb, mint egy velünk azonos nyelvű és kultúrájú ember. Nekem magyar férjem van, de korábban voltak külföldi barátaim is.

Ezzel nem azt mondom, hogy jobbak lennének, de ez egy plusz érdekesség lehet a külföldiekben.

2011. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Én vegyes házasságban élek. Nem hiszem, hogy ez "divat", de a mai világban egyre többen kényszerülnek külföldre menni a jobb élet reményében, így adott a felhozatal, ráadásul az internet is összehozza a világ különböző pontjain élő embereket.


23 évesen egy multinál dolgoztam (angol-portugál nyelvszakos végzettséggel), munkaügyben kellett Portugáliába utaznom, ahol egy üzleti fogadáson is részt vettem. Itt ismertem meg a jelenlegi páromat, aki ide valósi. 2 év laza távkapcsolat után ideköltöztem hozzá, 29 évesen terhes lettem, ennek apropóján összeházasodtunk. Most 36 éves vagyok (párom 38), és négy gyereket nevelünk.


A gyerekek magyarul és portugálul is beszélnek (bár a kicsi csak 2 éves), ezen felül portugál-francia kéttannyelvű iskolába, oviba ill. bölcsibe járnak. Tervben van, hogy jövőre Luxemburgba költözünk.

2011. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
egyébként én egy év kint dolgozás alatt ismertem meg a barátom, bár még nem vagyunk házasok.
2011. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,még jöhetnek. A "divatot" nem rosszként akartam feltüntetni, csak nem jutott ideillőbb szó az eszembe.
2011. nov. 12. 11:20
 9/22 anonim ***** válasza:

nem nagyon ismerek ilyen párt a környezetemben.

személy szerint én sem tudnék komolyabb kapcsolatba kezdeni egy külföldi fiúval, nekem fontos, hogy azonos identitásunk, közös emlékeink legyenek a gyerekkorunkból (pl. egy-egy mese, akkori divathóbort), amin később lehet nosztalgiázni, nevetni.

persze szívesen beszélgetek külföldiekkel, szeretek megismerni más kultúrákat.

2011. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A 70's evekben is sok no almodozott az olasz ferjrol. Tobbnek sikerult. A mai vegyes csaladbol azert van tobb, mert lehet ki-bejonni az orszagbol, tobben beszelnek idegen nyelvet is.
2011. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!