Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha választhatnál a jómód, és...

Ha választhatnál a jómód, és egyedül neveled a piciket, vagy a szűkös anyagi helyzet, és együtt van a család, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Hétvégén voltam egy családnál, ahol gyönyörű volt a ház, a táj, az állatok, tehát minden. Látszott rajtuk, hogy tehetősek. Később kiderült, hogy az anyuka javarészt egyedül neveli a piciket, mert az apuka egy üzletember, emiatt sokat kell távol lennie otthonról.


Légyszi indokold is meg! :)


21/L


2011. nov. 9. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A köztes állapotot választanám. Főleg vállalkozók meg tudnak egyébként olyat csinálni, hogy 1-2 hónapig sok energiát tesznek bele, aztán kicsit lazábban csinálják.

Ésszel kell csinálni, mert ha túllazul, akkor csődbe megy a cég. De vissza lehet redukálni napi 8 órára.

2011. nov. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Kis hazánkban a jómód és a több gyerek ritka, mint a fehér holló, és kizárólag csak apával együtt jön létre, többgyerekes, gazdag és egyedülálló nő csak nyugat-európai országokban fellelhető ritkaság.
2011. nov. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pedig 2 kisfiú és egy kislány volt. :)
2011. nov. 9. 23:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy mind a 2 xar. Van 2 ilyen ismerősöm, amilyet írsz, válás lett mind2 esetben. A nők besokalltak, szóval a jólét tényleg nem kárpótol mindenért. A szűkölködésről saját tapasztalatom van, mi is 3-an voltunk gyerekek, anyuék meg az állandó lemondástól, anyagi gondoktól sokalltak be. Nem váltak el, mert ahhoz is túl szegények voltunk, így aztán 2 évtizeden át ölték egymást. Az a baj a szűkölködéssel hogy kezdetben még elég a nagy szeretet hogy összetartsa a családot, amíg a szülők még reménykednek hogy egyszer talán jobb lesz, de a 30-as évek közepére ez többnyire kifúj, az ember többé-kevésbé reálisan látja hogy mire van még esélye az életben és akkor már nagyon fájó tud lenni a kilátástalanság. A szeretet pedig az évek számának és a gondok növekedésével párhuzamosan egyre jobban megkopik. Nagy-nagy tisztelet a kivételnek.

Uh részemről adja az ég hogy sose kelljen a fenti két lehetőség közül választani!!!

2011. nov. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Úgy gondolom,hogy kis hazánkban-és máshol is-ára van a jómódnak(mi 38 éves,2 gyerekes házaspár vagyunk).Mi is jól élünk,2 gyerekünk van,ám ennek ára is van.Én is viszek egy vállalkozást,és a férjem is.Mivel az enyém nélkülözni tud engem-elég,ha hetente 1x-2x bemegyek,ügyeket intézek-így evidens,hogy én vagyok a gyerekekkel.A férjem reggel 6-kor kel,7-kor elmegy,és délután 5-6 körül jön haza.Igaz,hogy viszonylag keveset van a gyerekekkel,ám a velük töltött idő tartalmas(és imádja Őket).Őszinte leszek:inkább áthidalom/hidaljuk a problémákat,mintsem nélkülözni(leginkább a gyerekeknek)kelljen.Mi készülünk a 3. kicsire is,biztosak vagyunk benne,hogy megoldunk mindent.Tudom,hogy rám hárul majd a több nehézség,de úgy gondolom,az uram is mindent megtesz értünk,ergo ezt nekem is meg kell tennem(néha nehéz,de nem érzem áldozatnak).
2011. nov. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

2at választanám.


Mi szűkösen élünk de minden délután és hétvégén együtt a család.

Ismerősöméknél tényleg minden van,győnyőrű ház,kocsi,gyerekjáték...de mikor az apuka egy hónapban egy hétvégére hazajön a gyerek elszalad tőle.

Nekem nem ér meg ekkora áldozatot az hogy jólétben éljek.

2011. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Én is a családot választanám,de minden tőlem telhetőt megtennék a férjemmel azért,hogy jobb minőségben élhessünk.Szóval azon lennénk,hogy segítsük,bátorítsuk egymást.:)

Amúgy meg minden csoda 3 napig tart.Rengeteg nagyvállalkozás megy tönkre egyik napról a másikra,és van sok család,ahol könnyen jön a pénz s gazdaság...(bár ritkaság tényleg!)

2011. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Jómód és egyedül vagyok picik nélkül.

Mert idegesítenek a gyerekek.

2011. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Szűkösen, de együtt az apukával. Én mindig arra vágytam, hogy legyen egy igazi apukám, akinek én vagyok a szeme fénye, és ezt semmilyen anyagi jólétre nem cseréltem volna le, de sajnos nem így volt. Én mindenképp azt szeretném, ha a gyerekeim egy teljes családban nőnének fel, mert szerintem ezt semmi nem pótolhatja.


18/L

2011. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

jómód és üzletember férj


így nagyobb a valószínűsége, hogy tovább tart egy házasság, mint szegénységben gondok között.


ismétlem magam: nagyobb a valószínűsége


szóval a szegények nem szeretném, ha emiatt lepontoznának most

2011. nov. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!