Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy reagáltatok volna erre?

Ti hogy reagáltatok volna erre?

Figyelt kérdés

Anyósom mesélte hogy tegnap unokaöcsém(5éves)felakasztott egy macskát.

Ugy megdöbbentem hogy kiszaladt a számon a "te jó ég"és gondolom elég szörnyülködős képet vághattam mert anyós elszomorodott és mintha szégyelte volna.

Tényleg ledöbbentett,tudom hogy nem kellet volna igy reagálnom de akkor is számomra ez durva.


2011. nov. 12. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk ezt nagyon határozottan büntetni kellene. Elhiszem, hogy 5 évesen még nincs teljesen a tettei tudatában, de ez szerintem már nem a "csúnya dolog Rita haját meghúzni, ejnye-bejnye".


Ez kb olyan, mint a kutyáknál a harapás. Több kutyát neveltem már, testi fenyítést soha nem alkalmaztam, kivéve harapásnál. Akkor visszakézből egy pofon, jellemzően soha többet nem próbálkoztak vele.

2011. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Hátt....

Áhh nem is írok semmit, elfáradt a kezzem...

2011. nov. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem mi a francnak kellet ezt elmondania anyósnak...most ugy gondolok öcsire mint egy kis szörnyszülöttre.
2011. nov. 12. 15:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vigyék pszichológushoz, mert nem stimmel a gyereknél valami, az még ok, hogy szeretetből megnyúzza, de felakasztani? Nem ijesztgetni akarlak, de az USA-ban például az ilyen gyerekeket már figyelemmel kísérik, mert nagyobb korban, sokan közülük, agresszív bántalmazást követnek el.
2011. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát én csak annyit mondok, hogy bizonyos típusú bűnelkövetők már kicsi korukban meghatározott tüneteket produkálnak. És az egyik az állatokkal való kegyetlenkedés...

Sosem szerettem a gyerekeket de egy ilyentől egyenesen undorodnék. Mi az hogy nem tehet róla? Érdekes azért a legtöbb gyerek fel tud nőni úgy hogy nem köti fel a háziállatot!

2011. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Valami zavar van az agyában. Mielőbb pszichiáter. És ez nem vicc!!!!!!!!!!!!
2011. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak kisgyerekeim, egy 8 és egy 6 éves, ők is fiúk. De 5 éves korukban sem jutott volna ilyesmi az eszükbe.

Mindig voltak állatok körülöttük, cicák és kutya is. De mindig ott voltam a közelükben, ha az állatokkal voltak együtt, és ha láttam, hogy kissé durván szeretik valamelyiket, akkor mindig szóltam nekik, hogy ez neked sem lenne jó, az állatnak sem az.


Szerintem erről beszélgetni kellene a kisfiú szüleivel is, és lehet, hogy tényleg nem ártana konzultálni gyerekpszichológussal sem.


Az meg egyáltalán nem meglepő, hogy kiszaladt a szádon egy "te jó ég", szerintem én el is ájultam volna. És anyósodnak igaza van, ha szégyelli magát, bár neki nyilván nem kellene, de ez mégis elég megrázó. Furcsa is lenne, ha nem lenne emiatt szomorú. A macska élőlény, nem érzések nélküli gép.


Amúgy a cica meg is halt vagy még időben észrevették, és leszedték?

2011. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csáth Géza, Kis Emma c. novellája szól ilyenről, csak ott nem macska az áldozat :(
2011. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Elpusztult az állat.


A szülőknek beszélni kellene a gyerekkel mert ez nem normális.Mondjuk lehet az apjától látta,mármint nem a macska bántalmazást de az apja szokott vadászni ahol az állat elpusztul,lehet ő is vadásznak képzelte magát vagy nemtudom.


Beleszolni nem fogok,szerinem anyós vette a lapot hogy mi a véleményem a dologról.


A sógornőmnek akkor szóltam amikor itt voltak és nyúzták a macskát,hogy nálunk ezt nem lehet,még ő kapta fel a vizet,ugyhogy az ő ügyeibe nem szolók bele mert nem ér semmit.

2011. nov. 12. 15:50
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Minden emberben jelen van a rossz es a jo, tehat az egyik tulajdonsaga erosebb, s itt ugy latszik, hogy ez a rossz az erosebb, de ez neki igy termeszetes, mivel valojaban elvezettel tolti el, tehat erdemes lenne megfigyelni ezt a gyermeket, mivel ha idoben nem allitjak le, akkor ez a tulajdonsaga fog elhatalmasodni, ami kesobb mar veszelyes is lehet.
2011. nov. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!