Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan reagáltatok volna erre?

Hogyan reagáltatok volna erre?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok és terhes. Az apával úgy döntöttük megtartjuk. Szülőktől már külön élünk saját lakásban Gyógyszert szedtem egyébként. Ezt csak igy bevezetésnek irtam.


Nemrég voltunk nőgyógyásznál, hogy megállapitsák, hogy valóban terhes vagyok-e. A vizsgálat után még beszélgettünk a nőgyógyásszal(nő az illető,idősebb)és olyan dolgokat mondott nekem, hogy azt hittem sirva fakadok. 159cm vagyok és 47kg. Olyanokat mondott, hogy én nem tudnám megszűlni ezt a babát mert túl vékony vagyok, meg úgy nézek ki mint egy 13éves és hogy ezek után gondoljam át az abortuszt! Normális ez a nő? Hogy mondhat ilyet, hogy én képtelen lennék megszűlni a babát? Már a könnyeimmel küszködtem. Nagyon felháborodtam rajta.

Ti hogy reagáltatok volna?


2011. febr. 1. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, ott kellett volna lennem. Kérdezz meg egy másik nőgyógyászt.
2011. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kisnita ***** válasza:
100%

Én szépen kiosztottam volna. Egyrészt mi jogon ajánlgat neked abortuszt??? Hogy dolgozhatnak ilyen felfogású emberek egészségügyben??? Elképesztő! Másrészt meg 19 éves vagy, nemigen fogsz már nőni, hízni még csak-csak, de ha 20 kg-val több lennék akkor se lenne könnyebb megszülni egy gyereket, sőt. Ennek a nőnek orvos létére lehetne annyi esze, hogy ezt átlátja.

Ez hülyeség, hogy nem tudod megszülni a babát. Anyukám is 19 évesen szülte az első gyerekét, 155 cm és 44 kg volt. Hüvelyi úton született az összes gyereke!

Ne foglalkozz vele! Figyeld ki, hogy mikor van ő a rendelésen és intézd úgy, hogy ne kelljen hozzá menni hanem valaki máshoz aki éppen aktuális rendelni fog.

2011. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal válts orvost. Hogy lehet valaki ennyire bunkó!!! Amúgy én a hülye lobbanékonyságommal olyan szinten kiosztottam volna...


Na, ezen lépj szépen túl, tessék tényleg keresni egy normális orvost. Amúgy én 165 cm 52 kg vagyok, és nekem pl. nem mondta a nődoki, hogy nem fogom tudni megszülni a babámat...

2011. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy sírj emiatt, hatalmas nagy baromságot mondott. Gyorsan verd ki a fejedből, és a jövőben kerüld el nagy ívben. Mert most mit kéne tenned? Akkor soha ne legyen gyereked, mert ilyen kicsi alkat vagy? Ez nem fog változni, max hízol, de attól nem lesz könnyebb. Menjen már a ....

Én 156 cm, 43 kg voltam terhesség előtt (és most is) és van egy 10 hónapos kisfiam! Teljesen problémamentes terhességem volt, igaz császármetszéssel szültem, de csak azért, mert nem fordult be fejvégűbe. Anyukám is ugyanilyen alkat volt, és simán szült 2-szer is. Ilyen butaságot még sosem hallottam. Rengetegen szülnek ilyen alkattal mint mi. Valami nem lehet rendben azzal a nővel, biztos leoltom a fejét. De mostmár fel a fejjel, és koncentrál a babádra. :) Boldog babavárást!

2011. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj másik orvoshoz.Semmi köze hozzá, neked kell eldönteni, hogy akarod-e a babát, nem hogy még ő ajánlgatja az abortuszt.Ennyi erővel akkor sose legyen gyereked? Vagy az alacsony, és "sovány" nőknek ne legyen gyerekük, mert úgysem tudják megszülni?Vagy ezt hogy gondolta?

Szerintem érdemes keresned egy szülész-nőgyógyászt, mert akkor nem kell két emberhez járnod, hanem elég egy is, mivel szülész úgy is fog kelleni.Az enyém most ilyen orvos, és elsőre nem volt szimpatikus, de mikor voltam nála az lett :)Csak ránézésre nem volt.Mi még nem tervezünk egyenlőre babát( volt egy vetélésem), de ha úgy alakul legalább addig is hozzá jártam, és nem kell mást keresni :)

Fel a fejjel, ne törődj a hülyékkel, lehet a korod miatt is mondta, csak nem akart így fogalmazni.

23L

2011. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Manapság hülyének nézik azt aki 19-30között babát vállal...

Csak egy felelőtlen pcsának gondolt, és úgy gondolta így inkább elveteted...

Menj máshoz legközelebb, ezt meg enged el a füled mellett.


Sztem nekem is ezt tanácsolta volna:)))) én meg elhajtottam volna a francba.

2011. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
24 leszek a nyáron, kb. 18-nak nézek ki, a terhesgondozáson a többi, "idősebb" kismama elég furán nézett rám :D
2011. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is 159 cm vagyok és simán megszültem egy nagy babát. Ne törödj a dokival. Egyél rendesen, minden rendben lesz.
2011. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én 167 cm vagyok az elő gyerek születése előtt kb. 45-47 kiló voltam. Már két fiam van mid kettőt természetes úton szültem 3850 gramm volt mind a kettő.

Most a kicsi születése után 3 hónappal kb. 50 kiló vagyok.

Keress másik orvost!

Barátnőm kb 150 cm és 40 kiló két gyereket szült.

2011. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én is 19 éves vagyok és 28 hetes terhes 158 cm vagyok és 48 kg-mal kezdtem a terhességet most 62 kg vagyok!Nem a magasságodtól és a súlyodtól függ hogy meg tudod szülni vagy sem!Ne foglalkozz vele válts orvost és élvezd a terhesség minden pillanatát
2011. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!