Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagáltatok volna erre a...

Hogy reagáltatok volna erre a mondatra?

Figyelt kérdés

Elmentünk látogatóba anyósomékhoz vidékre a 6 éves kisfiunkkal. Megszoktam már, hogy vannak érdekes "beszólásai", de a mostani mégis kivágta nálam a biztositékot. Arról volt szó, hogy a gyereket még jövőre nem adjuk be suliba. Mondtam mosolyogva, hogy ezért, mert még nagyon "törpe" (szoktuk őt igy hivni itthon).

Erre anyósom elkezdett röhögni, és teli fofával mondta a fiamnak, hogy "Ugye nem vagy te törpe, hisz már anya CSöCSÉIG érsz, látod ott a csöcse!"

Igen, ezt igy szó szerint! Erre én felkaptam a fejem, hogy "Marika néni, az állatoknak az lehet esetleg, de én nő vagyok, s nekem melleim vannak!"

Még ő volt megsértődve, hogy ezt szóvá tettem.

Ami legjobban nem tetszett, hogy ezt a fiamnak mondta, nem szeretném, hogy aztán az oviban használja ezt a szót, és az ovónéni meg netán azt higyje, hogy tőlünk hallotta.


2011. jún. 3. 16:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
33%
Videken meg mindig csocsnek hivjak a melleket, legalabbis legtobb ember, sajna.
2011. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

mark86


vagy meggondolatlanul kicsúszott,vagy burkoltan lenéző kijelentés! én mondtam volna:mamáéra már rá is tudsz állni törpikém!!! :D

2011. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem lehet lenéző kijelentés, mivel nincsenek nagy melleim, sportolok, 58 kg vagyok.

Vannak ilyesmi vidékies beszólásai, de szerintem ez akkor is durva. A gyerek meg csak nézett mint a moziban.

2011. jún. 3. 16:51
 4/31 anonim ***** válasza:
73%

:-)))) anyós...gondolom vidéki is :-))

nagyon nem tudsz vele mit tenni. én anyósoméknak is van pár furi beszólása a gyerekünk felé. úgy csinálok mintha nem hallanám és elkezdek másról beszélni. Azt remélem hogy így a lányomban sem hagy nyomot :)

2011. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
70%

Mint apró falucskából jövő, kikérem magamnak a "csöcs" szót. Ez ronda és bunkó megjegyzés. 92 éves nagymamám, akinek rettenetes tájszólása van, is azt mondja mell (kiejtésben: mejj), csak a macskára mondja, hogy csecse van, mikor szoptat. Ez annyit tesz, hogy valahol kölyke van.

Szerintem, hogy éreztesd a sértődöttségedet, mondd le a következő látogatást.

Talád akkor majd ügyel a szájára!

2011. jún. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
48%

Ha valaki nem rendelkezik kiemelkedő kommunikációs képességgel, vagy irodalmi stílussal, az ne zavarjon :)

Fogadd el, hogy Ő így mondja. Azt jól tetted, hogy kijavítottad, de ezzel többet ne foglalkozz, és ne is idegesítsd magad, attól jobb nem lesz!


Többnyire vidéken (de iskolázottságtól is függő) tényleg sokszor használnak olyan "egyszerű, nem túl elegáns" megfogalmazásokat, amitől én is falnak tudnék menni (pl. megyek p...sálni, ááááááááááááá), de hát ez van :)

2011. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

Az én anyósomnak is volt ezzel a szóval beszólása. Én is azonnal szóltam, hogy ezt ne, ez borzasztóan degradáló. Szerencsémre a férjem is egyet értett velem és jól kiosztotta az anyját, hogy ne használja ezt a szót nálunk, főleg rám ne.

Anyósom szerint abban sincs semmi, ha a fiamat sz@arzsáknak hívja....

Nem is értem, hogy miért mond ilyeneket, egyébként olvasott, kulturált nő, de mégis kitörnek belőle ilyenek.

2011. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%

cici, didi, didkó, avagy mell, kebel, emlő mindegy minek hívod, nincs semmi jelentősége.és ha gyereked kimondja ezt a rettenetes trágárságot, ugyan mi lesz?

valószínűleg összedől a világ... persze, aki meg akar sértődni, annak ennyi is elég.

2011. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
utolsó, csak nem te vagy a kérdező anyósa?
2011. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem éppen attól függ,hogy valaki vidékről származik-e avagy nem. Én is vidéki vagyok elég pici faluban élek,de itt sem emlegetik a mellet "csöcsként". Esetleg az alja nép.
2011. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!