Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lett ezzel a kicsi lánnyal?...

Mi lett ezzel a kicsi lánnyal? Illetve, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés
Észrevettem ,hogy 1 év alatt nagyon sokat fordult vele a világ.Régebben leültünk közösen néztük a tv-ben a sorozatokat közben beszélgettünk néha és ennyi volt.Mostanában a Discovery-n és az ilyen ismeretterjesztő csatornákon kívül semmit nem néz.Nem érdeklik a napi hírek sem mondván ő nem kíváncsi ilyesmire .A szobájában tölti már az itthoni ideje legtöbb részét perpill pár napja közölte velem ,hogy adjak neki pénzt mert decemberbe nyelvvizsgázni szeretne középfokon angolból most arra hajtott rá.A suliban a jegyei javultak mindenből azt mondom ,hogy jó kivéve matek abból kettes illetve magyar nyelvből gyengécske egy kicsit.De azt mondja neki ehhez nincs esze.A legnagyobb problémája ,hogy az angol órán nem hagyja kibontakozni a tanár lehurrogva ,hogy ezt ő ár úgyis tudja.Na de kérem!Nyelvvizsga előtt áll és tisztában van vele a tanár hisz ő bátorította a csoportban rajta kívül más nem akar vizsgázni akkor nem pont ,hogy meg kéne hallgatni ,hogy tudja-e egyáltalán vagy ha tudja is nem-e hibásan?Semmi problémám nincs ezzel ,hogy való világ helyett angol népmeséket fordít és témákat dolgoz ki.A gond ott kezdődött ,hogy utasításom ellenére ,mikor agyon köhögött és beteg volt ő inkább suliba ment orvos helyett.17 éves érettségi előtt áll értem én ,hogy hajtás meg minden plusz a nyelvvizsga de nem túl sok teher ez nekik(nem csak a lányomnak hanem az összes sorstársának) eszméletlen követelések vannak velük szembe ,ahogy így belenéztem a füzetébe,könyvébe+ túlságosan komolynak érzem és nem tudom egészséges-e ez ilyen korban?Apa nélkül nőtt fel 3 éves korában elhagyott minket egy másik nőért(igen minket a lányom keresi de az apja folyton bántja..legutóbb megkapta az apjától ,hogy nem látja értelmét ,hogy gimnáziumba tanul a kicsi lány+ mért nem szakközépbe jelentkezett lenne munkája...igen ám de ő tovább szeretne menni a Szegedi Tudomány Egyetemre csak ezt az apuka valamiért nem akarja elfogadni..)Mit csináljak?Annyira furcsa..Bizonyítási vágy lenne?Meg mindenkinek kell egy kis kikapcsolódás de nem ő akkor is Discovery-t néz ,amikor szabad ideje van mondván ,hogy többet tudjon...
2011. nov. 13. 18:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
97%
Túlreagálod. Szorgalom az kell, és nem, nem eszméletlenek a követelések, legalábbis ahhoz képest, amik ezelőtt voltak...
2011. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
94%

Örülj neki, sok gondja nem lesz életben.

Az ilyen típus egyetem alatt szokott kinyílni, akkor már eljár bulizni, lazul. Hagyd a saját tempójában csinálni a dolgokat, ritka, hogy ilyen korán kialakuljon valakiben a kötelességérzet.

Én 28 vagyok, de a mai napig képes vagyok eltologatni a tanulást, szívesen venném a lányod kötelességtudatának csak a negyedét is, máris könnyebb életem lenne :)

2011. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
93%
És majdnem felnőttként nem kellene 3 évesként kezelni.
2011. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
93%

A probléma szerintem az, hogy nem hiszed el, hogy felnőtt. Igen, ilyen sokat kell tanulni. Én egyetemista vagyok, minden vizsgaidőszakkor kikészülök mert rengeteg, de ezért tanulunk, hogy legyünk belőlünk valaki.

Mi az, hogy kicsi lány? :S 17 éves, lassan felnőtt nő, fogadd el, hogy felnő.

2011. nov. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, most ezzel mi a probléma?

Szorgalmas, okos, értelmes lányod van.

Ha olyan óra volt a suliban,a mit nagyon szerettem/amiből dogát írtunk, én is bementem, ha nem volt 39 fokos lázam. Aztán később az egyetemen is...


Egyébként nekem is kikapcsolódás a discovery és a társai...sőt most egyetemen néha extra tanulással töltöm a szabadidőmet, mert szeretem azt, amit tanulok (nyelvek). Szóval sokat fordítok vagy éppen olvasok, és egyáltalán nem megerőltető nekem, hanem hasznos és kikapcsolódás is.

És én nem mondanám, hogy a pedálgépek közé tartozom a csoportban :)

2011. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
85%
Engem is ezek a csatornák kapcsolnak ki a leginkább.Híreket hébe-hóba nézek,ha véletlen akkor odakapcsolok,mert úgyis olvasom a neten,+a rádióba is hallom.Úgyhogy ne aggódj.Szerintem is egy kicsit túlreagálod. 30N
2011. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
79%
mikor elolvastam a kérdés címét, azt hittem hogy egy pár éves kislányról van szó.... túlreagálod
2011. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem jár bulizni..legutoljára a múzeumok éjszakáján volt meg a színházi nyílt napokon..nem tudom én nekem ez 42 éves fejjel nagyon sok.A kicsi lány ,amolyan "becenév" ja és újságba is IPM-et olvas ,aminek nem éppen közérthető szövege van ő mégis örömmel olvassa és újságolja nekem mi a legújabb hír pl. a Voyagerrel kapcsolatban..érthetetlen ez nem középiskolásoknak készült magazin.Na meg már előre kidolgozott terve van a jövőjével kapcsolatban.Múlt héten csütörtökön majdnem leszidtam mert 17 órakkor ért haza ,hogy merre csavargott erre közölte ,hogy 15-ig suliba volt érettségi előkészítőn utána pályaválasztási tanácsadónál volt időpontja.Erről én semmit nem tudtam de igazat mondott ugyanis láttam az emailt ,amiben egyeztetett a hölggyel időpontot.Nem azt mondom ,hogy jobb lenne ha az utcán csavarogna mert ilyen is volt ám!Csak túl sok..menhelyi kutyát fogad örökbe,a ruháit odaadja a vöröskeresztnek,hajléktalanoknak a saját pénzén van ,hogy kaját vesz.Nekem ez túl tökéletesnek tűnik meg túl robotszerűnek mintha nem az én lányom lenne már..:(
2011. nov. 13. 18:31
 9/77 anonim ***** válasza:
56%
Azt gondolom,hogy van valahol a láthatáron egy fiú,aki biztos nagyon okos és nagyon szeretné,ha ez e fiú észrevenné őt.Örülj neki,hogy ezen az úton akar érvényesülni,és nem felszínes dolgokkal.Támogasd inkább!
2011. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
73%
Ebben még mindig sehol nincs negatívum...
2011. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!