Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne öcsém barátnőjé...

Hogyan lehetne öcsém barátnőjét kirakni tőlünk, hogy öcsém ne zakkanjon meg, a lánnyal se szeretnénk a kelleténél nagy obb csetepatét?

Figyelt kérdés
Öcsém 20 éves otthon lakik, jópár hónapja összejött egy lánnyal akinek akkor volt barátja (együtt is éltek). A pasi rájött h öcsémmel megcsalta a bnője, megverte és kidobta a közös albiból. Ekkor persze jött öcsém, segített neki elhúrcolkodni és "ideiglenesen" beköltöztette hozzánk. Ennek már majd fél éve, mármint h velünk él a lány. Voltak szerintem kamu próbálkozások arra, h majd másik albérletbe megy a barátnőjével a csaj, meg másokkal....stb, de valahogy mindegyik dugába dőlt. Anyu hónapokkal ezelőtt kerek perec megmondta öcsémnek, így a lánynak is, hogy nem lakhat itt, max kétszer aludhat nálunk egy héten (ez egy hétig állt is). Hely van, nem arról van szó, de se öcsém, se a lány nem adnak haza, viszont minden nap többször nálunk esznek, fürdenek, fogyasztanak, követelőznek. Már beszéltem anyuval erről, teljesen ki van bukva, nem akarja h öcsém abbahagyja a sulit, de a lányból is elég. Valahogy azt látom, h belejött a tutiba és nem lehet kirobbantani innen: ingyen lakás, koszt....stb. Szép szóval nem megy, csúnyával sem, én már rég elmentem volna a felétől is, sőt oda se költöztem volna így a pasimhoz. Tanács?
2011. nov. 8. 13:01
1 2
 1/14 Kondor Judit ***** válasza:
93%
Össze kell hívni a családot és leülni és elmondani azt,hogy nem szálloda vagytok.A tesódnak is meg kellene érteni,hogy a mai világban +1 embert eltartani nehéz,főleg úgy ha meg követelődznek is.
2011. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyit kell mondani a csajnak, hogy ha továbbra is itt szeretne lakni, akkor x ezer Ft a lakbér, egyébként ha továbbra is szeretne enni, akkor még plusz ennyi és ennyi. És kész.
2011. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Uj szabaly: Vegyel egy perselyt, amibe december elejere mindenki beledobja a rezsi reszet.


Gondolom nem fognak beledobni, de akkor mar mirol beszelni...


Ha meg beledobnak, csak az árat kell emelni!!! ;)

2011. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre nem nagyon tudok én se jobbat mondani mit ez az előttem szólók. Anyukádnak kell a sarkára állni. Meg kell mondani, hogy vagy belead a rezsibe vagy menjen onnan mert ez így nem mehet tovább, vagy ha nem is tud akkor bújjon meg valami sarokban és ne neki álljon feljebb, meg ne követelőzzön.
2011. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nálunk evidens volt, hogy ha más nyakán élek, fizetek. Így is volt, amikor még barátnőként jöttem anyósjelölt házába. Persze azóta összeházasodtunk, elköltöztünk, de amíg ott éltem, minden hónapban adtam a rezsibe, kajába.
2011. nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Hú, hát erre nem nagyon tudok sok mindent mondani, mert én egészen máshogy látom a dolgokat.


Nekem is hasonló korú fiam van, és megmondom őszintén, hogy engem nem zavarna, ha a barátnőjével ide möltöznének hozzánk. Ha van hely, akkor meg pláne. Az én fiam igaz, hogy dolgozni az egyetem mellett, de eszem ágában sincs elkérni tőle azt a pénzt. Szépen költse magára, vegye meg belőle azokat a dolgokat, amiket szeretne, és amiket én nem biztos, hogy meg tudnék venni neki.


Ha én lennék ilyen szituációban, mint Ti, akkor nem akarnám kitenni a fiam barátnőjét, se a fiamat. Az sem zavarna, ha nem adnának bele a rezsibe (inkább tegyenek félre maguknak, vagy tanuljanak) de azt elvárnám, hogy segítsenek itthon a ház körül (takarítás, fűnyirás stb.)


Mondjuk, nem tudom mit értesz azon, hogy követelőznek, de azt biztos, hogy nagyon nem nézném jó szemmel és megbeszélném velük a dolgot.

2011. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Talaljatok a csajnak egy uj pasit, olyat akivel el is menne.

Hiaba kertek penzt december 1-tol, lakasra, kajara, ugysem fognak fizetni.

2011. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

A lánynak nincs anyja-apja???

Aki meg azt írta, hogy a fia barátnője odaköltözhetne, hát nem tudom, belegondolt-e, hogy ez valakinek pénzkérdés is, és ő nem 3, hanem csak 2 gyereket szült...ha nem közös életre tesznek félre, akkor én nem akarnám más gyerekét nevelgetni.

mindenképpen jó lenne, ha menne, keressetek neki albérletet és vigyétek oda a cuccát, ha máshogy nem megy. Mondjátok meg, hogy kapnak egy hónapot, ha nem költözik el a csaj, kiteszitek.

2011. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

"ha nem közös életre tesznek félre, akkor én nem akarnám más gyerekét nevelgetni."


Én vagyok az, aki azt írta, h odaköltözhetne a fiam barátnője.

Hogy ne értsétek rosszul, én is úgy gondoltam, hogy a közös életükre tesznek félre. Tehát, nem úgy, hogy néhány havonta másik csaj lakik ott, hanem, akivel tényleg komolyan gondolja a fiam (esküvő meg ilyenek) Ő odaköltözhetne.. Értitek?

2011. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
intézkedjetek minél előbb, nagyon megfogjátok szívni
2011. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!