Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem azt akarja, hogy...

A feleségem azt akarja, hogy segítsek a házimunkában, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A feleségem mostanában válással fenyeget, mert nem segítek Neki a házban takarítani, főzni, mosni. Reggelente hatkor kelek, lezuhanyozom, fogat mosok, megborotválkozom, fölöltözöm, megreggelizem a két gyerekünkkel, aztán elkészítem az uzsonnájukat, és nyolcra viszem Őket az óvodába, onnan kilencre munkába megyek. Délután eljövök a munkahelyemről Kettőre hazaviszem Őket, gyorsan megebédelek, és rohanok vissza dolgozni, este hazaérek, egyedül megvacsorázom, megfürdetem a gyerekeket, én is megfürdöm, aztán leülök Tvzni. Ilyenkor jön a kiabálás, ordítozás, szemrehányás, hogy semmiben sem segítek itthon, lusta vagyok, és Ő ezt már nem fogja sokáig tűrni. Mit tegyek? Hogyan segítsek a házimunkában, ha egy percem sincs rá egész nap? Este nyolckor álljak neki takarítani?

2011. nov. 9. 20:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
100%
Ő is dolgozik vagy háztartás beli?
2011. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Ő nem dolgozik..
2011. nov. 9. 20:06
 3/64 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem nemek szerint kell osztani a házimunkát, hanem az alapján, hogy kinek mennyi ideje van. Jelen esetben neki sok (gyerekek távol napközben).

Ajánld fel neki, hogy cseréljetek, tartsa el ő a családot, te pedig otthon maradsz. Ajánld fel, hogy másnap felmondasz, mert rájöttél, hogy ez fontosabb. Hidd el, gyorsan ki fog hátrálni.

2011. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
100%

De tényleg, miért nem dolgozik? Mennyi idősek a gyerekek?

Feleségednek mi a végzettsége/szakmája?

2011. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
97%

Tudod erre azt tudom mondani, hogy vagy "papucs" leszel, vagy pedig hatarozottan a sarkadra allsz, es te veszed fel a kalapot, mivel jelenleg a nejed viseli! Erted ugye?

Miert nem fenyegeted te pl.? Mitol felsz? Legyen onbizalmad, es ne felj tole, talan eddig tul sokat turtel, es szeretted, ezert segitettel, de ez a viselkedes azok utan, amit te leirtal, ez tulzas, ezt megengedni nem lehet. Ha valni akar, nyisd ki az ajtot, hogy megtegye az elso lepest pl.

2011. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
100%
Vagy blöfföl, vagy nem gondolta végig, mennyivel lesz jobb a lakása takarítása mellett még eltartani is magát és a gyerekeket.
2011. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor jön a kiabálás, ordítozás, szemrehányás, hogy semmiben sem segítek itthon, lusta vagyok, és Ő ezt már nem fogja sokáig tűrni. - nekem mostohám ilyen, és rohadtul nincs igaza, mint a feleségednek sem.


A helyedben én hagynám ott, de mint a villám. Csak te is idegbajos leszel, ha sokáig maradsz vele. Sajnállak.

2011. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Azért nem dolgozik, mert az én fizetésem elég arra, hogy jól megéljünk, és mert szerinte ez így normális, főiskolai végzettsége van. Ha elválna tőlem azért, mert nem segítek, vagy bármiért, elvenné tőlem a gyerekeimet..
2011. nov. 9. 20:16
 9/64 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem beszeld meg vele, es keressetek közös megoldast.

Nem hiszem, hogy par sorbol itelkezni lehetne... Nalunk: en sem dolgozom, ferjem heti 38 orat (hetfötöl pentekig, legkesöbb 3-kor itthon van). (Külf-ön elünk.)

Eddig 1 gyerekünk van, aki a napokban kezdte az ovit. Ha lesz lehetösegem es talalok, munkat keresek, miközben ezerrel rajta vagyunk a tovabbi gyerekteman is...

Nalunk amellett, hogy a hazimunkakat en csinalom, viszem-hozom oviba a kicsit (fel 12-ig van itt ovi). Igy persze keves idöm jut magamra, tevere amugy igenyem sincs, de idöm se lenne minden nap... Ferjem viszont sok mindent megjavit, ha valamire szükseg van, vagy olcsobban szerez dolgokat, vagy kifesti a lakast, tehat alkalmi dolgokban lehet ra szamitani. A gyerekünkkel leginkabb tevet nez (autos adasokat), neha vidam hancurozasba kezdenek, de sajnos ez nem mindennapos, pont a mindanapos dolgokat erzem nem egyenlönek...

Tehat en is ugy erzem, nem egyenlöen oszlik meg a közös feladat, ram több jut. Viszont nem latnam jobbnak az eletemet, ha emiatt elvalnek, igy egyelöre ez van. Törekszem vele megbeszelni, jo lenne, ha partner lenne, de mintha ki akarna bujni a felelösseg alol, eddig ezt tapasztaltam...

2011. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem kamu, és nem egy frusztrált pasas reagálása az egyik előző kérdésre, mert szte a nők dolga csak az egész, és direkt egy ilyen sarkos példát hoz elő, hogy mki azt mondja, hogy a nők a hülyék...


akkor azt tanácsolom, hogy:

-ezt mondd el a feleségednek is, hogy ő otthon van, és nem is otthon neveli a gyerekeket, így lényegesen könnyebb a házimunkája is, te meg egész nap rohansz, és ha ő is kikapcsolódik napközben (ha pl. van olyan műsor, amit mindig megnéz, olvas stb., akkor ezt nyugodtan fel lehet hozni), te meg nem.

-annyit még megtehetsz, hogy reggel ő készíti a reggelit, és te csinálsz vmi olyasmit, ami markánsabban munkának számít, pl. porszívózól vagy vmi ilyesmit

-egyébként az sem mindegym milyen stílusban közlöd a feleségeddel, hogy pihenni szeretnél... ha ingerült és fölényeskedő vagy, az nem segít

-hétvégén is dolgozol, vagy akkor otthon vagy? és ha otthon vagy, akkor pihenőhétvégét tartsasz, vagy rendesen segítesz? mert ez sem mindegy.

2011. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!