Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek olyan, hogy...

Hogy legyek olyan, hogy szeressenek?

Figyelt kérdés

mert sokan utálnak a suliba is,akármennyire próbálok kedves lenni


amikor megkérdezem,mi bajuk van,az a válasz,hogy azért csesztetnek,mert ronda vagyok


amit még meg is értek,mert igazuk van...


de ha külsőre semmi vagyok,szeretnék belülről megváltozni,de hogy?


vannak ilyen tulajdonságaim,amivel gondolom taszítom az embereket


pl nagyon önző vagyok...és ingerlékeny. elég agresszív is vagyok (bár a szüleim után nem is csoda),makacs vagyok,és néha,ha összeveszek valakivel,de később kibékülünk,egy idő után eszembe jutnak azok a dolgok,ami miatt összevesztünk,és újra összeveszek vele...szóval így nem tudom magam túltenni a múlton


és a legrosszabb tulajdonságom szerintem az,hogy nem tudom kimutatni a szeretetemet


mármint,nem tudom,hogy mutassam meg pl a nővéremnek,hogy szeretem. elég sokat veszekszünk,és mivel ahhoz (legalábbis mások szerint) túl "büszke" vagyok,hogy bocsánatot kérjek vagy valami,inkább azzal fejezem ki magam,hogy odamegyek,és hozzábújok,mint egy háziállat o.O jó persze nem dorombolok,meg nem is csóválom a farkamat,ami nincs is,meg semmi,csak így ölelgetem,meg ilyenek,amivel az idegeire megyek


de nem tehetek róla,nekem senki nem mutatta meg,hogy fejezzem ki a szeretetem,itthon a szüleim is utálnak,ha itt vagyok,rendesen túl kell őket ÉLNI

,mindenki cseszeget mindenkit,mindenki ver mindenkit...szóval ez most így gáz


és léggé önbizalomhiányos vagyok...bár ez gondolom,érthető miért,mert írtam,hogy a suliban is csomóan mondják,hogy ronda vagyok...


és kegyetlenül nyers és őszinte is vagyok néha...szóval és simán képes vagyok megmondani mondjuk a saját anyámnak,hogy béna lett a haja,amikor itt volt a fodrsáz...de én ezzel nem akarom megbántani,csak így eszembe jutott,és elmondtam


és próbálom magam visszafogni,de pont az,hogy ezeket észre sem veszem,csak mások mondják,hogy ez elég bunkó dolog volt


tudom,hogy ez most hosszú lett,szal ezért bocsi :D


de akkor hogy változtassak magamon?


13l


2011. nov. 14. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
ne legyél ilyen ingerlékeny.a nővérednek igyekezz segíteni amiben csak lehet.és szépülj meg,ha ez segít.
2011. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Úgy látszik, elég önbizalom hiányos vagy, a gúnyolódások megtették a hatásukat. De ha ennyire megbántassz másokat akkor talán érthető. Ugye, hogy rosszul esik, ha azt mondják csúnya vagy? Gondolj bele! Ha valami olyasmit akarsz mondani, hogy ronda a hajad, akkor gondolj bele: Neked ez jól esne? És ha nagyon zavar, hogy rondáznak, elhiszed magadról, akkor privátban küldj egy képet. Talán 1 kívülállónak más a véleménye!:) Sok sikert a boldogsághoz. Mosolyogj, és visszamosolyognak rád! :))) 12/L
2011. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zeronibble ***** válasza:

Erre mondja haver, hogy ha már ronda vagy, legalább hülye ne legyél! :) A fejedet nem te csináltad, a szavaidat te válogatod meg. A külsődet alig tudod alakítani, belül te vagy az isten, saját világot is építhetsz ha akarsz... Te mondod meg, milyen legyél, leszámítva az öröklött külsőt. Belső tulajdonságok külső tényezőtől csak akkor változnak, ha hagyod. Örökölni is főleg hajlandóságokat lehet, legalábbis nagyon ritka a valóban fogyatékos ember, és rendszerint hamar kiderül, hogy tényleg "hiányos", amikor beszélsz vele. A te szavaidból semmi ilyen nem derül ki, ha ez megnyugtat :D


"pont az, hogy ezeket észre se veszem"

Amondó vagyok, vadássz rájuk: folyamatosan kísérd figyelemmel, mit mondasz, mit csinálsz. Van valami fura félelem az emberben, amikor még nem csinált ilyesmit. Valamiért elmebaj jellegű állapotnak azonosítjuk (eleinte) az önmegfigyelés szokássá válását. Próbáltam, magától elkopott mint szokás, mikor már szinte szükségtelenné vált. Persze, hogy nem megy azonnal! Az ember igazán elégedett lehet a jó szándékkal is, a többi már csak idő kérdése.


Ráadásul hatalmadban áll eldönteni, mennyit hagysz meg az állítólag negatív tulajdonságaidból. Lehet, hogy rádöbbensz, hogy van olyan, amikor vétek lenne másképp szólni, mert a legtöbb ember azzal jár jól, ha te - önmagad számára ugyan hátrányos módon - sokkolsz, rövidre zársz, fellebbented a fátylat, kiegyenlíted a feszültséget. Kisebb zsenialitás szükséges megúszni az egyedül maradást, de mint annyi minden, ez se lehetetlen... Persze ha nem érzed önmagadon erőszaknak a "hallgatni arany" viselkedést, akkor az jobb az életben maradáshoz... Halott rendező nem rendező :)

2011. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Teljesen ugyanilyen vagyok csak nem is ölelgetek senkit csak egy idő múlva bocsánatot kérek csak az a baj hogy néha túl későn de igazából amiket most leírtál minden igaz rám.
2015. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!