Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen ember legyek, hogy...

Milyen ember legyek, hogy szeressenek?

Figyelt kérdés

15/L vagyok, tehát fontos lenne, hogy meglegyenek a személyiségem alapjai legalább, mert úgy érzem, hogy 2-3 éve valami nagyon elromlott bennem és igazából az a bajom, hogy sosem tudom milyen kéne legyek és hiába mondjátok, hogy " légy önmagad " - az milyen ? Szóval azt viszont észrevettem, hogy vannak percek, mikor megjön az élet-ihletem és olyankor nagyon jól beszélek és viselkedek meg minden, de a legtöbbször úgy érzem, hogy párhuzamos vagyok veletek. Veletek, a családommal, az osztálytársakkal, mindenkivel


Sosem volt a külsőmmel gondom, nem vagyok tökéletes még, de nem is szégyellem magam, inkább az a bajom, hogy nem tudok feloldódni, az osztályban is sokszor nem tudom mit feleljek ha valaki heccelni kezd, illetve mindig válaszolok, de nem tudom, ha jól. És ez egy szimpla párbeszédben is igy van. Persze ami furcsa nálam, hogy bár azt akarom, hogy mindenki szeressen és tiszteljen, sose nyalizok senkinek és a röhécselő, pasizós csajdumákba se szivesen elegyedek bele. Lehetséges, hogy ez a gond ?


2010. márc. 8. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor már megint nem lennél Önmagad, ha a röhögcsélős pasis dumákban sose vagy benne, és most mégis benne lennél (gondolom nem szereted az ilyesmit amúgy sem).

Annyi az egész, hogy túl sokat görcsölsz azon, hogy miylennek lát a külvilág, hogy viselkedj. Igazából annyi, hogy ne foglalkozz ilyesmikkel. Felejtsd el azt, hogy vizsgálgatod a viselkedésed, és akkor megjavulnak a dolgok, természetesebb leszel.

18/L

2010. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek


Én is erre gondoltam, csak az a baj, hogy akkor már túl felszabadult lennék, én ha pl. kapok egy rossz jegyet és valaki odajön heccelni ezzel, akkor vagy azt mondanám, hogy " fogd be a szád " vagy csapnék rá egyet, de ez nem jó

Szóval az én esetemben talán mégis jobb, ha gondolkozok mielőtt cselekszem:-D Tudom, hogy soknak a forditottja jön be, de ez olyan mint a részeg emberekkel, mindenki másképp viselkedik mikor be van rúgva és hát nah....értitek nem ?

2010. márc. 8. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Még csak 15 vagy, nagyon gyorsan meg fogsz változni, ne görcsölj ilyenen.........
2010. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "légy önmagad" szerintem valami olyasmit jelent, hogy ne mások elvárásai szerint poróbálj élni, ne nekik felelj meg - tűzz ki magad elé célokat és legjobb tudásod szerint próbáld meg elérni. Ha heccelnek:

1.) Állj ki magadért, vagy...

2.) Vedd be a "leszarom-tablettát".


Ha azt akarod, hogy szeressenek, hát szeressenek önmagadért!


19/F

2010. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
valószinüleg terhes vagy
2010. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!