Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány év korkülönbség a "megeng...

Hány év korkülönbség a "megengedett"?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és megismerkedtem egy sráccal - vagy inkább férfival.

Sokat beszélgetünk, és nagyon jól megértjük egymást. Tetszem is neki, ezt ő maga mondta nekem, de nem nyomult rám, meg semmi ilyesmi, teljesen normális és baráti a kapcsolatunk - vagy legalábbis affelé hajlik, mert olyan szoros kapcsolat azért még nincs köztünk, hogy a barátomnak hívjam, habár megbízom benne. Egyelőre még csak az "ismerősöm".

Az utóbbi időben viszont kezdem úgy érezni, hogy mind külsőleg, mind belsőleg nagyon tetszik nekem. A gond ott kezdődik, hogy igazság szerint fogalmam sincs, hány éves, de az biztos, hogy minimum 25. Én olyan 30 körülire tippelek, de az is lehet, hogy akár 35 is megvan már.

Tudom, hogy ez így egy elég hülye kérdés, mert annyi, hogy rákérdezek, de így "menet közben" ezt már valahogy olyan kellemetlennek érzem. Ennek ellenére úgyis megkérdezem majd tőle, majd valahogy úgy forgatom a beszélgetést, hogy kihozza a helyzet. Viszont elgondolkodtam, hogy ha mégis 35 körül van, akkor ekkora korkülönbség azért mennyiben számítana, ha esetleg továbblépnénk...

Mint barát, el tudom képzelni magam mellett, és nálam egy kapcsolat eleve barátságon alapul.


2011. nov. 16. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg mikor van a szülinapja.

Ha rendesnek tartod,és majd megismered jobban,akkor meg lehet próbálni a kapcsolatot.Miért ne? Még csak 19 éves vagy. A lehetőség mindig ott van továbblépni, találni új párt. Lesz még jó pár kapcsolatod, ebben biztos vagyok. Az is lehet, hogy ő lesz az igazi. Ki tudja! Tapasztalni kell.

2011. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát ez igazából emberfüggő,kapcsolatfüggő,hogy hogyan tudtok egymáshoz viszonyulni.

szerintem egy kapcsolatban nem lehet csak kizáró ok a korkülönbség.

a kereszt szüleim között 12 év van és boldog házasságban élnek,a párom és köztem 15 év van(én 18 és ő 33 éves) és már majdnem 21 hónapja vagyunk egy pár:)

szóval szerintem ha úgy érzitek meg lehet próbálni.

2011. nov. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez emberfüggő. A legtöbb kapcsolat, ahol nagy a korkülönbség, nem működik (már ha nem a pénz a motiváció), de vannak kivételek. Ismerek olyan házaspárt, akik között 13 év a korkülönbség, 25 éve házasok, van 3 gyerekük, mindemellett még mindig látni rajtuk, hogy mennyire szeretik egymást. Tökéletes párt alkotnak. Viszont sok nehézség van, amit át kell hidalni - kérdés, hogy ezt te tudod-e vállalni? 30-40 éves embernek már mások az igényei, mint egy átlag huszonévesnek. Kérdés, hogy te átlag vagy-e, vagy érettebb a korodnál, vagy esetleg a kiszemelt férfi fiatalosabb-e az ő korosztályánál.

A külső meg néha nagyon megtévesztő, van egy 23 éves ismerősöm, akit mindenki 30 év felettinek néz, srác. De feltételezem, nálad nem erről van szó :)

2011. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A külseje valóban nem segít, viszont a tippelt számokat szerintem nagyjából jól lőttem be az előző és a jelenlegi munkahelye alapján. Innen is gondolom, hogy minimum 25, mert 2004 óta dolgozik a mostani munkahelyén.
2011. nov. 16. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is 19 vagyok, a barátom 36, a családban nem nagyon akarták elfogadni de beletörődtek. A nővérem férje 9 évvel idősebb nála, még csak meg sem említették a rokonok. Most a hugom egy nála 24 évvel idősebb pasival akar össze jönni vagy már együtt vannak, nemtudom mert titokban csinálják, de mindenki ki van rá bukva és nem fogják hagyni hogy együtt legyenek, már csak azért sem mert családja van.

Én úgy vagyok vele hogy szerelemben nincs kor, nekünk olyan mintha egyidősek lennénk, soha nem jut eszünkbe hogy én sokkal fiatalabb vagyok vagy ő idősebb. Ha szeretitek egymást kár kihagyni! Nyugodtan kérdezd meg hogy mikor született.

2011. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs "megengedett" és "nem megengedett". Felnőtt emberek társat választanak - belátásuk szerint.
2011. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Harold és Maude című filmet, talán megszabadulsz az előítéleteidtől.
2011. nov. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!